Senator Robert Dowhan wydaje oświadczenie, a Schetyna ręczy za senatorów KO

- Nie wybieram się do żadnego ministerstwa, przynajmniej nie w tej kadencji - zapewnia Robert Dowhan z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz wideo

Po spekulacjach dotyczących oferty stanowiska Ministra Sportu dla senatora KO Roberta Dowhana, sam polityk wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że do ministerstwa się nie wybiera. 

Finał propozycji korupcji politycznej wobec senatorów-elektów Koalicji Obywatelskiej jest absolutnie negatywny - powiedział w sobotę w Gliwicach przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

„Rzeczywiście, mówią korytarze Sejmu i Senatu w Warszawie, że taka propozycja miała miejsce, że była dedykowana senatorowi Koalicji Obywatelskiej i że w grę wchodziło ministerstwo sportu. Ja wiem, jaki jest finał tych propozycji, czy tych rozmów – on jest absolutnie negatywny” - podkreślił w sobotę Schetyna.

„Twardo powtarzam: nie będzie żadnej korupcji politycznej, nie będzie żadnego powtórzenia przypadku radnego Kałuży; państwo wiecie, w jaki sposób kończą się takie propozycje i ich przyjmowanie” - zaznaczył.

PiS w piątek, prezentując nowy rząd, nie przedstawił kandydata na ministra sportu. Cały czas też szuka sposobu, na zyskanie większości w Senacie. Jego protesty wyborcze zostały odrzucone, propozycja objęcia stanowiska ministra zdrowia przez senatora opozycji - prof. Tomasza Grodzkiego również. 

TOK FM PREMIUM