Czarzasty: decyzja ws. kandydata Lewicy na prezydenta - w ciągu dwóch tygodni

Decyzję ws. kandydata Lewicy na prezydenta podejmiemy w ciągu dwóch tygodni - zapowiedział w sobotę przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Podkreślił, że kandydat Lewicy będzie wspierany przez wszystkie partie - Wiosnę, Razem i SLD.
Zobacz wideo

Czarzasty, pytany na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Krajowej Sojuszu o kandydata Lewicy na prezydenta, odpowiedział: "decyzje w sprawie kandydata bądź kandydatki na prezydenta bądź prezydentkę podejmiemy i drogi dochodzenia do tego, dzisiaj zresztą Rada Krajowa SLD też przyjęła i zaakceptowała taką informację, w przeciągu dwóch tygodni" - poinformował.

"Powiemy państwu jasno, jaką drogą będziemy szli. Nie będzie żadnego motania, nie będzie żadnych informacji spod stołu, nie będzie żadnych nieprzewidzianych historii" - dodał.

Jak mówił, "usiądą trzy partie, wymyślą sposób wyłaniania, przedstawią ten sposób wyłaniania opinii publicznej".

Czarzasty podkreślił, że "dwie rzeczy są pewne". "Na pewno Lewica wystawi swojego kandydata bądź kandydatkę i na pewno będzie to osoba, która będzie wspierana przez wszystkie zaprzyjaźnione i idące ze sobą razem partie, czyli Wiosnę, Razem i SLD" - zapewnił Czarzasty.

Na pytanie, czy prawybory nie są wykluczone, odpowiedział: "nic nie jest wykluczone".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Czarzasty: decyzja ws. kandydata Lewicy na prezydenta - w ciągu dwóch tygodni
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 1 raz 1

    Kogo to moze obchodzic poza czerskim postkomunistyznym tepcepiem, tu jest nformacja warta wspomnienia, Polska pod rzadami PIS zaczyna niepokoc Europejskie potegi gospodarcze glowne z powodu tempa w jakim Polska prze do przodu. W konteksciie tego ze rynk blagaja obecny rzad o emsje obligacji rzadowej wobec tempa spadku potrzeb pozyczkowych panstwa mozemy byc spokojni o kompetencje obecnej ekipy.
    Podziekowania dla wszystkich ktorzy w tych wyborach poparli jedyna partie antysytemowa PIS, poparlscie nie tyle PIS c samych siebie i przyszle swooje pokolenia, gratulacje.

    Polska nadwyżka w zagranicznej wymianie handlowej sektora usług prawdopodobnie osiągnie w tym roku 100 mld złotych. To niesamowity sukces naszego kraju

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX