Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu. "Jego pewność siebie może się za chwilę spotkać ze ścianą PiS"

Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej został wybrany marszałkiem Senatu. - Opozycja nie może z automatu dopisywać sobie głosów senatorów niezależnych. Te głosowania w Senacie nie muszą iść jak po maśle - komentowała w TOK FM Dominika Długosz z "Newsweeka".
Zobacz wideo

Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej został wybrany marszałkiem Senatu. Poparło go 51 senatorów, 48 głosowało za Stanisławem Karczewskim z PiS. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Lidia Staroń przyznała, że wstrzymała się od głosu.

Grodzki marszałkiem Senatu. "Pewność spotka się ze ścianą PiS"

Agata Kowalska z TOK FM zauważyła, że z przemówienia Tomasza Grodzkiego można odnieść wrażenie, że czuje się pewny, iż Senat będzie "pracował porządnie, merytorycznie i będzie poprawić ustawy". - Jakby te 51 głosów było przypisanych Koalicji Obywatelskiej na stałe. To mnie dziwi – oceniła Kowalska.

Poparła ją Dominika Długosz z "Newsweeka". - Tuż przed głosowaniem w Senacie zawiązało się koło senatorów niezależnych w składzie Lidia Staroń, Krzysztof Kwiatkowski i Wadim Tyszkiewicz. Kwiatkowski powiedział, że w kwestii "głosowań osobowych" członkowie koła będą głosować "zgodnie ze swoim sumieniem", a sprawach merytorycznych, dotyczących ustaw, będą decydować na bieżąco – mówiła Długosz i dodała, że opozycja nie powinna sobie z automatu przypisywać tych 3 głosów. - Myślę, że senator Staroń będzie wielokrotnie głosować zgodnie z PiS, a i senator Kwiatkowski raczej też może wybierać stronę rządową. Dlatego te głosowania nie muszą iść jak po maśle. Ta pewność siebie Grodzkiego może się za chwilę spotkać ze ścianą PiS– podkreśliła dziennikarka "Newsweeka".

Przypomniała, że Senat nie ma narzędzi, żeby do czegoś zmusić większość w Sejmie. - Może procedować zgodnie z kalendarzem, więc pewnie skończy się to błyskawiczne "klepanie" ustaw – mówiła gościni TOK FM i dodała, że teraz przyjdzie czas "spłacania długów". - Trzeba będzie dać to wszystko, co obiecano za poparcie Grodzkiego – podsumowała Długosz.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (171)
Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu. "Jego pewność siebie może się za chwilę spotkać ze ścianą PiS"
Zaloguj się
 • mazzini890

  Oceniono 34 razy 28

  Ściana pis zacznie się powoli walić. Zwłaszcza jak zachwieje się koniunktura.

 • wolak007

  Oceniono 29 razy 21

  Czas na nowego mema.

  Bunkier. Prezes 4Rzeszy. Mein Prezes, straciliśmy Senat!...

 • lucek10

  Oceniono 27 razy 17

  Ludzie dziś warto obejrzeć TVPiS! Konsternacja, "eksperci" i "publicyści" nauczeni jednej retoryki stanęli nagle wobec problemu. I coś tam z siebie wyduszają. Wiją się, kręcą! TOTALNY pisowski bełkot! A jaki pasek? "Nowe wyzwania". Hahahaha! A może by tak napisać "Opozycja przejęła Senat"?

 • marywil2012

  Oceniono 16 razy 12

  PiS poniosło symboliczną porażkę. Zaślepieni są, więc nie widzą, ze prezes nie jest geniuszem tylko cwsniakiem, który jednak się głównie mylił, zwalszcus jak mu nie sprzyjało szczęście. Mnie interesuje co Tera mówi Paruch oraz zybertowicz. Mózgi PiSu...
  Jeszcze jedna relfeksja: pis zaczęło płacić za całkowity brak pokory i brutalizacja zycia politycznego. Czy oni mysla, że ludzie zapomną przestępstwa dudy, Ziobry, banasia i Kaczyńskiego? Ludzie czekają na wasze potknięcia i mściwie was potraktują. Nie liczyłem na łatwowierność senatorów opozycji. Zagraliście swoje karty.

 • harry.s.totteles

  Oceniono 15 razy 11

  Dlaczego Kwiatkowski miałby głosować zgodnie z PiS? Nękali go dość poważnie.

 • def11

  Oceniono 17 razy 11

  Trudniej okazać się może obronić większość w senacie niż było ją zdobyć. PiS korzystając z całego aparatu państwa przy pomocy kija i marchewki będzie pracował przez kolejne tygodnie i miesiące nad każdym możliwym do pozyskania lub zneutralizowania senatorem .
  Tak wygląda wg PiS-u poszanowanie wyniku demokratycznych wyborów, o którym to szacunku tak często mówił zarzucając opozycji, zupełnie bezpodstawnie, podważanie legitymizacji do sprawowania władzy.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 14 razy 8

  Tym razem Karczewski ma rację,wyniki wyborów na Marszałka Senatu powinien poznać Senat,a potem Onet.,ale jak przypomnię Państwu i p.Karczewskiemu tez,wyniki wyborcze Do Sejmu,to też najpierw wiedział kaczyński i ogłosił to w TVP . Więc p.Karczewski,kto pierwszy zaczął łamać zasady? Wy zawsze widzicie pod lasem,a nie pod nosem...Popsuliście wszelkie zasady dobrego wychowania..wyliczać nie będę,bo brakuje cierpliwości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX