Rozmowy na szczycie w sprawie nowego rządu. Spotkanie prezesa PiS, prezydenta i premiera

Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki rozmawiać będą o składzie nowego rządu. O spotkaniu poinformował rzecznik prezydenta.
Zobacz wideo

"Dzisiaj wieczorem odbędzie się kolejne spotkanie konsultacyjne ws. nowego rządu. Prezydent RP Andrzej Duda spotka się z Prezesem PiS Premierem Jarosławem Kaczyńskim oraz Premierem RP Mateuszem Morawieckim" - napisał na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Prezydent Andrzej Duda we wtorek wieczorem przyjął dymisję gabinetu Morawieckiego i jednocześnie powierzył mu pełnienie obowiązków do czasu powołania nowego rządu.

Mateusz Morawiecki przedstawił w piątek skład swojego nowego gabinetu. Rząd będzie liczył 20 resortów. Powstaną nowe ministerstwa, w tym resort nadzoru właścicielskiego, resort zarządzania funduszami i resort klimatu. Zlikwidowane zostanie natomiast Ministerstwo Energii. 

Zgodnie z konstytucją, po przyjęciu dymisji prezydent ma 14 dni na powołanie nowego premiera, jego rządu i przyjęcie przysięgi przez nową Radę Ministrów. Najpóźniej dwa tygodnie po powołaniu Rady Ministrów nowy premier przedstawia program działania rządu (wygłasza expose) i składa wniosek o wotum zaufania dla rządu, którego udziela Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Posłuchaj w aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Nowy rząd - spotkanie Kaczyński, Duda, Morawiecki
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 0

  Będą rozmawiać :)

 • bihepi

  Oceniono 4 razy 0

  "Rozmowy na szczycie....prezesa PiS, prezydenta i premiera..."
  Oto szczyt władzy: dwie pacynki oraz "Master of puppets".
  *
  Tymczasem, gdyby "na szczycie" mieli dyskutować ludzie prawdziwej władzy, rozmowy te powinni prowadzić:
  karzeł, znachorka ze Srebrnej, piernik toruński, oraz ewentualnie jakiś wysłannik okupantów z Opus Dei, np.Banaś.

 • getz54

  Oceniono 3 razy -1

  Z nieukrywaną radością oglądałem wczoraj w TVN-24 pokazywaną w trakcie rozmowy w studiu, na połowie ekranu, uroczystośc z odwołania swojego rządu przez Morawieckiego. Był to obraz upadku Zbynia Ziobry. Samotnośc tego człowieka wśród tylu ludzi była wstrząsająca. Ludzie zebrani w grupki rozmawiali ze sobą, śmiali się radośnie, zmieniał się skład rozmawiających, a towarzysz Jezow stał samotnie i próbował uruchomic swój smartfon, bez młotka było mu trudno. Podczas mowy wygłaszanej przez prezydenta stał jak zawodnik MMA z załozonymi na klacie rękami. Zbigniew Jezow odleciał juz w rejony gdzie nie działa zadna grawitacja, ani Nowogrodzkiej, ani kancelarii premiera, ani pałacu prezydenckiego. Zbynio samotnie lewituje w mrocznej przestrzeni kosmosu, od czasu do czasu wpadając na jakiś meteoryt z IPN, albo asteroidę z TSUE. Towarzysz Jezow ustawiał się bokiem, tyłem, przecinając drogę prezydenta chodzącego wśród zaproszonych gości, witającego się z nimi, ale niestety omijał on Zbynia szerokim łukiem. Tak samo Morawiecki, obierał azymut przeciwny do miejsca zajmowanego przez
  swojego niechcianego ministra. Ale Zbynio nie poddawał się, stawał półbokiem do trasy premiera i wpatrywał się natarczywie w swój smartfon. Ominięty, ponownie ustawiał się na trasie przemarszu orszaku premiera. ,,Honorowe,,
  opuszczenie sali kolumnowej w asyście, a nie samotnie jak banita, umozliwił mu zaczepiony odchodzący juz minister Tchórzewki, razem udali się do wyjścia i opuścili salę. Wszystko to z wysokości swojego wzrostu, czujnie, z kamienną miną obserwował minister Gowin. Wodził wzrokiem za towarzyszem Jezowem i chyba mu współczuł, na zasadzie ,,miałeś chamie złoty róg,, nie napawał się w kazdym razie upadkiem Zbynia, jego cierpieniem, otoczeniem go kordonem sanitarnym, a jego ministerstwa, jego wiceministrów, ścisłą strefą kwarantanny. Nawet jego minister Woś nie dotrzymał mu w tym trudnym momencie towarzystwa. TSUE pojutrze wbije do trumny Ziobry - Jezowa ostatni gwózdz, skąd ten gwózdz ? Zgadywanka.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX