Tomasz Lenz: Mam nadzieję, że PiS-owi nie uda się odzyskać Senatu

- Mam nadzieję, że PiS-owi nie uda się odzyskać Senatu, bo straciło go decyzją wyborców. Powinni pogodzić się z tym, że wyborcy chcieli takiej, a nie innej reprezentacji w Senacie. A kupczenie stanowiskami dalekie jest od chrześcijańskiej etyki - stwierdził na antenie TOK FM Tomasz Lenz z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz wideo

Tomasz Lenz, poseł Platformy Obywatelskiej, był gościem Wywiadu Politycznego. Karolina Lewicka rozmawiała z nim o "kuszeniu i straszeniu senatorów opozycji przez Prawo i Sprawiedliwość" i o zapowiadanych "próbach odzyskania przez PiS Senatu".

- Mam nadzieję, że PiS-owi nie uda się odzyskać Senatu, bo straciło go decyzją wyborców. Powinni pogodzić się z tym, że wyborcy chcieli takiej, a nie innej reprezentacji w Senacie. A kupczenie stanowiskami dalekie jest od chrześcijańskiej etyki, przypomnę to tym, którzy do ślubowania dodawali "Tak mi dopomóż Bóg", a w klubie PiS zrobili to wszyscy posłowie - mówił polityk PO na antenie TOK FM, stanowczo podkreślając, że Prawo i Sprawiedliwość po prostu nie ma większości w Senacie.

Tematem rozmowy było też wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy na pierwszym posiedzeniu nowego Sejmu. - Chciał się przedstawić jako kandydat, który szuka szerokiego spektrum, ale odebrałem jego słowa jako przesłanie głównie do Prawa i Sprawiedliwości. To że ryba psuje się od głowy - stwierdził poseł Tomasz Lenz. Dodał, że Andrzej Duda przed sobą ma trudną kampanię prezydencką, więc "zwiera szyki i szuka rozwiązań". - Próbuje pokazać się jako polityk nie PiS-u, ale właśnie szerokiego spektrum. PiS przy polityce rozdawnictwa ma bardzo słaby wynik wyborczy. Więc oczywiście, że prezydent Duda rozpoczął już swoją kampanię, bo ma świadomość, że może przegrać - dodał Lenz. Wyjaśnił, że opozycja jest w trakcie wyłaniania swoich kandydatów. Z Platformy Obywatelskiej wymienił trzy nazwiska kandydatów na kandydatów: Małgorzatę Kidawę-Błońską, Radosława Sikorskiego oraz Bartosza Arłukowicza. 

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM