Katarzyna Piekarska: Rząd będzie sięgał głębiej, głębiej do naszych kieszeni

- Po wyborach okazuje się, że rząd musi sięgać głębiej do naszych kieszeni. A to jest dopiero początek, musimy spodziewać się, że rząd będzie sięgał jeszcze głębiej, głębiej do naszych kieszeni - stwierdziła Katarzyna Piekarska w Wywiadzie politycznym TOK FM.
Zobacz wideo

Karolina Lewicka pytała Katarzynę Piekarską o projekt zniesienia 30-krotności składki ZUS. Jak zaznaczyła jest to poselski projekt, czyli tzw. szybka ścieżka legislacyjna, która nie wymaga szerokich konsultacji. 

Jak jednak zauważyła przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej już "nie będzie tak łatwo" z szybkim uchwalaniem projektów. - Skończy się przepychanie kolanem, gdyby PiS miał większość w Senacie, to pewnie w przyszłym tygodniu byłaby całość - zauważyła. 

Opozycja chce nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Finansów Publicznych ws. 30-krotności. - Bo to jest niebezpieczna sytuacja. Pokazuje ją też pomysł przesunięcia środków z Funduszu Solidarności z Osobami Niepełnosprawnymi. W tej chwili te środki mają pójść na 13. emerytury. Myślę, że po prostu pieniędzy w budżecie brakuje i powinniśmy poznać, jak wygląda stan finansów publicznych - tłumaczyła, dlaczego taka komisja powinna się zebrać. Przypomniała też, że "te wysokie składki na ZUS oznaczają, że kiedyś będą bardzo wysokie emerytury."

Pisowskiego projektu poprzeć nie chce Porozumienie Gowina, za to część lewicy zastanawia się nad poparciem. Redaktor Lewicka przypomniała np. że Marcelina Zawisza mówiła, że jest gotowa poprzeć pod warunkiem, że będzie ustalona emerytura maksymalna.

Piekarska zwróciła uwagę, że w takim przypadku może pojawić się kwestia Trybunału Konstytucyjnego i "nie wiadomo co by było, gdyby ktoś w imieniu tych osób wniósł sprawę do Trybunału". Stwierdziła też, że to dość zastanawiające, że rząd poparcia dla swoich projektów szuka tak szybko na opozycji, a nie ma go w koalicji. - Jeżeli jest rząd koalicyjny i jeśli nagle większość szuka poparcia na opozycji, żeby w budżecie znalazły się pieniądze na obietnice wyborcze, to jest pytanie, jak ten rząd będzie funkcjonował w przyszłości - zauważyła. I dodała: - Chodzi o budżet państwa, który miał być tak wyważony, wspaniały. Mam wrażenie, że żyliśmy w dwóch rzeczywistościach - teraz i przed wyborami. Różnych o 180 stopni. Po wyborach okazuje się, że rząd musi ciągnąć głębiej do naszych kieszeni. A to jest dopiero początek, musimy spodziewać się, że rząd będzie sięgał głębiej, głębiej do naszych kieszeni - mówiła posłanka.

Spotkanie z Kaczyńskim

Piekarska na antenie TOK FM opowiedziała, jak doszło do tego, że przed pierwszym posiedzeniem Sejmu Jarosław Kaczyński podszedł do niej. 

- Podeszłam do sektora przed rozpoczęciem obrad, gdzie zasiada PiS, pytając kto po panu Czabańskim przejmie te kwestie związane z prawami zwierząt. Nadszedł pan prezes Kaczyński i powiedział tak: Pani jest pewnie w sprawie zwierząt, to ja się podpiszę - opowiadała na antenie TOK FM. Dodała, że bardzo ją to ucieszyło, bo "sprawy zwierząt muszą być ponadpartyjne".  - I uważam, że zakaz hodowli zwierząt na futra uda się zrobić. Taki projekt mam gotowy i chciałabym go wnieść w przyszłym tygodniu - zapowiedziała.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Katarzyna Piekarska: Rząd będzie sięgał głębiej, głębiej do naszych kieszeni
Zaloguj się
 • hens

  Oceniono 12 razy 6

  Zagłosowałeś na meneli którzy dali Ci 500 PLUS
  Teraz sieroto intelektualna z pensji zostanie Ci potrącone 1500 MINUS
  Przecież kurdupel nie ma mennicy w willi, a jedynie gra Waszymi pieniędzmi !

 • marudna.maruda

  Oceniono 8 razy 6

  A do czyich kieszeni ma sięgać? Swoje kieszenie mają porządne, takie, co to do nich można, ale z nich już nie.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 4 razy 4

  Pani piekarka i wszyscy politycy opozycji! Czy Wy do jasnej ciasnej nie potraficie tłumaczyć ludziskom o co chodzi? jasdno,dokładnie opowiedzieć,co tzn. 30 to krotność..,co znaczy zabieranie kasy z PFRON na rzecz emerytur. Czy Wy jesteście tylko pilotykami,czy znacie się na ekonomii ?

 • irenevonbrick

  Oceniono 3 razy 3

  Wszystkie rządy od 1990 r. są takie same.Walą podatki,akcyzę i opłaty w zależności na co będą potrzebowali.Każą zbierać na funduszach kasę na emeryturę a później zabierają ją-OFE i teraz nowa też będzie zabrana.Ceny rosły i rosnąć będą bez względu czy to PIS,PO,SLD,PSL,KUKIZ itp.Masz łeb i ..uj to kombinuj.

 • pik111

  Oceniono 6 razy 2

  Poglądy Piekarskiej zmieniają się w zależności od tego kto ją zaprosi do wspólnego żarcia z koryta.

 • Fred Cziki

  0

  Każdy rząd po wyborach głębiej sięga i tak jest od czasów rządów adresu. Nic nowego. Tylko z tą różnicą iż sięga głębiej :"za majtki".

 • pik111

  Oceniono 6 razy 0

  Nie rozumiem dlaczego najlepiej zarabiający mają mieć przywilej zwolnienia z części składek ZUS.

 • matts06

  Oceniono 6 razy 0

  Cóż, jak widadć dobrze że pani Piekarska poszła do PO, bo z Lewica jednak coraz mniej miała chyba wspólnego. Myślę ze powinna jeszcze zaproponować obniżenie podatków dla najbogatszych.

 • c.t.k

  Oceniono 2 razy -2

  Sięganie do cudzej kieszeni, i to głęboko, jest już molestowaniem, a kto wie czy nie przeistoczy się w zmuszanie do innej czynności sksualnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX