Beata Szydło grozi podjęciem "kroków prawnych". Chodzi o reportaż pokazujący jej spotkanie z gangsterami

"Sugerowanie, że przypadkowe spotkanie z ludźmi, podającymi się w Rytlu za wolontariuszy, było 'kontaktami polityków PiS z gangsterami' jest szczególnie obrzydliwym kłamstwem" - napisała Beata Szydło na Twitterze. Była premier wspomniała też "zastosowaniu kroków prawnych" w związku z materiałem "Superwizjera" TVN. W reportażu o znanym trójmiejskim gangsterze pokazano m.in. zdjęcia ze spotkania Olgierda L. z Beatą Szydło.
Zobacz wideo

Beata Szydło głos w sprawie reportażu Bertolda Kittela i Anny Sobolewskiej zabrała na Twittera.  "Sugerowanie, że przypadkowe spotkanie z ludźmi, podającymi się w Rytlu za wolontariuszy, było 'kontaktami polityków PiS z gangsterami' jest szczególnie obrzydliwym kłamstwem. Wobec osób, rozpowszechniających tego typu pomówienia będą zastosowane kroki prawne" - napisała była premier.

W reportażu "Superwizjera" TVN opublikowano zdjęcia z 2017 roku, pokazujące spotkania gangsterów, których przywódcą jest bohater materiału - Olgierd L. - z ówczesną premier Szydło, Antonim Macierewiczem, który wtedy szefował resortowi obrony i Janem Szyszką. Do spotkań dochodziło w związku z usuwaniem szkód po tragicznej nawałnicy, jaka przeszła nad Kaszubami i Borami Tucholskimi w sierpniu 2017 roku. Jak podkreślają rozmówcy autorów reportażu, tego typu działania, jak udział w akcji pomocy pomagają Olgierdowi L. i jego "żołnierzom" w budowaniu pozytywnego wizerunku. Zdjęcia z takich akcji trafiają potem do sądów, jako argument przy rozpatrywaniu wniosków o skrócenie zasądzonych kar. 

Komentując wpis Beaty Szydło, Maciej Głogowski zwrócił uwagę, że osoba sprawująca urząd premiera ma służby oraz ludzi, którzy powinni wiedzieć, z kim spotykać się nie można. "Może ówczesna szefowa gabinetu wypowie się w tej sprawie - dzisiejsza marszałek Sejmu" - wskazuje dziennikarz TOK FM. 

Olgierd L. - przywódca trójmiejskich gangsterów

Reportaż TVN nosi tytuł "Naziol, kibol, bandyta" - bo tak właśnie, zdaniem autorów, można opisać Olgierda L. To postać od dziesięcioleci znana w Trójmieście - jest jednym z przywódców klubu motocyklowego o nazwie Bad Company, do którego należą między innymi recydywiści i neonaziści. Dziennikarze TVN podejrzewają, że grupa zajmuje się też sutenerstwem, handlem narkotykami i wymuszaniem haraczy. Powszechnie znane są też neonazistowskie poglądy Olgierda L., mężczyzna  ma na ciele wytatuowane swastyki oraz wizerunek przywódcy III Rzeszy Adolfa Hitlera. L. ma na koncie wiele wyroków skazujących, w więzieniu siedział między innymi za pobicia, sutenerstwo i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Mężczyzna od lat szuka kontaktów z politykami. Z ustaleń Kittela i Sobolewskiej wynika, że w 2016 roku w budynku polskiego Sejmu uczestniczył w spotkaniu z prezesem Ruchu Narodowego posłem Robertem Winnickim.

Olgierd L. jest stałym bywalcem warszawskiego Marszu Niepodległości. 

Czytaj też: Jest reakcja na reportaż "Pancerny Marian i pokoje na godziny". Banaś zapowiada pozew>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Beata Szydło grozi podjęciem "kroków prawnych". Chodzi o reportaż "Superwizjera" TVN
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 11 razy 11

  Zadnej podobnej sugestii jak twierdzi Szydło, w materiale wyemitowanym przez TVN-24 nie było. Ale skoro powiedziała A to kolej powiedziec teraz B. Liczne zdjęcia Szydło z kościołów, bazylijek, mszy, uroczystości kościelnych, mogą rodzic podejrzenia, ze ma ona kontakt i wspiera pedofilów w sutannach. Ze to środowisko seryjnych gwałcicieli i pedofili to jej ekosystem. Ze te niewykształcone nieroby i lenie z węzłowiskami kompleksów, lękami, wykorzystujący seksualnie bezbronne dzieci, psychopatyczni egzorcyści, uzaleznieni od uzywek biskupi, to dla niej prawie rodzina. A swoją drogą, moze jako kobietę kręcą ją silnie zbudowani faceci z dziarami na czole i szyi,
  ze złotymi łańcuchami, w przepoconych skórzanych kurtkach, tak samo jak jej kolegę Macierewicza, lansującego się do niedawna z budyniami, Misiewiczem i Jennigerem.

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 11 razy 11

  kogoś dziwi, że pisiory spotykały się z neonazistami? szok.

 • caririnho

  Oceniono 10 razy 10

  spoko, bidulka nic nie wie, nie zna się a w ogóle to oni przechodzili akurat z tragażami... jprdl

 • chri-s48

  Oceniono 10 razy 10

  Jeżeli jakiś polityk otacza się takimi typami, bandziorami i nazistami, przyzwala na lansowanie się tych osób w jego towarzystwie to tylko znaczy ,że albo się ich boi albo oczekuje na ich poparcie co jedno i drugie się nie wyklucza. PiS i jego kolaboranci uśmiechają się szczerze do wszelkiego rodzaju kiboli ,nacjonalistów i faszyzującej młodzieży bo boją się zadym na ulicach podobnych do zajść za czasów rządów PO i PSL. Państwo teoretyczne, tchórzowskie ,używające policji do rozgrywek politycznych i pilnowania rytuałów religijnych to państwo o charakterze przejściowym, chwiejnym i broniącym wątpliwej moralności i patriotycznej godności.

 • pies_na_czarnych

  Oceniono 9 razy 9

  Czekam na śmieszne kroki :)

 • helena1481949

  Oceniono 8 razy 8

  przecież w reportażu, nie tylko powiedziano, ale też pokazano fakty. A jaką rolę pełnił tam macierewicz? Czym, jak nie wspieraniem ten bandy zbirów jest przyzwalanie na bandyckie zachowania na ulicach. Lrzenie , opluwanie, szarpanie ludzi. Z tego co pamiętam, był zakaz odpalania rac, dlaczego nie ma sankcji za ich używanie.

 • marudna.maruda

  Oceniono 7 razy 7

  Ależ spotkała przypadkowo elektorat i przed nim nie uciekała. Gdyby to był jakiś gej czy inny uchodźca, to służby zdążyłyby zareagować.

 • villk

  Oceniono 6 razy 6

  ciekawe czy gangsterzy nie podejmą kroków prawnych że łączy się ich działalność z tak mało kompetentnymi politykami ????

 • uszatek_2

  Oceniono 5 razy 5

  Beata Szydło grozi podjęciem "kroków prawnych". No to niech grozi ...... Ale przedtem niech się lepiej poradzi Banasia, on ma sporą wiedzę na interesujące ją tematy w tej kwestii....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX