Dariusz Rosati: PiS rozpędził się z deklaracjami wyborczymi

Pierwsze trzy ustawy, jakie trafiają do Sejmu nowej kadencji, to są ustawy, których celem jest wyciągnięcie pieniędzy z kieszeni Polaków - mówił w TOK FM Dariusz Rosati.
Zobacz wideo

Nowelizacja ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Niepełnosprawnych, likwidacja 30-sto krotności i podwyżka akcyzy na alkohol i papierosy. To pierwsze projekty ustaw jakimi zajmą się posłowie nowej kadencji na jutrzejszym wznowionym posiedzeniu Sejmu.

- Te projekty pokazują, że rząd PiS jest w trudnej sytuacji jeśli chodzi o finanse - ocenił w Wywiadzie Politycznym TOK FM Dariusz Rosati z Koalicji Obywatelskiej:

- Pierwsze trzy ustawy, jakie trafiają do Sejmu nowej kadencji, to są ustawy, których celem jest wyciągnięcie pieniędzy z kieszeni Polaków. To pokazuje, że rząd PiS rozpędził się z deklaracjami wyborczymi, a także z deklaracjami w postaci zrównoważonego budżetu - mówił. 

Najwięcej emocji może wywołać głosowanie nad zniesieniem limitu 30-sto krotności składek ZUS. Projekt ustawy złożyli posłowie Prawa i Sprawiedliwości, ale ostatecznie może zabraknąć głosów do jego przeforsowania. Pomysłowi sprzeciwia się bowiem koalicyjne Porozumienie Jarosława Gowina. Istotne jest więc, czy projekt poprze Lewica.

Zdaniem Rosatiego, ograniczenie maksymalnej emerytury przy jednoczesnym ściąganiu składki tak, jakby nie było żadnego limitu, będzie równoznaczne ze 100% stawką podatkową na dochody powyżej tego limitu.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM