Współautorka reportażu "Naziol, kibol, bandyta": Dziwne, że nikomu z ochrony nie zapaliła się czerwona lampka

- To nagranie nie było powodem powstania reportażu.  Chcieliśmy pokazać, jak ci ludzie wykorzystują takie filmy do celów propagandowych - przekonywała w TOK FM Anna Sobolewska, dziennikarka "Superwizjera".
Zobacz wideo

W sobotę telewizja TVN w programie "Superwizjer" wyemitowała reportaż "Naziol, kibol, bandyta" o Olgierdzie L. - jednym z przywódców klubu motocyklowego o nazwie Bad Company, do którego - jak informują autorzy reportażu - należą między innymi recydywiści i neonaziści.

Reporterzy "Superwizjera" podejrzewają, że organizacja zajmuje się sutenerstwem, handlem narkotykami i wymuszaniem haraczy.

"Dokumentując działalność Olgierda L. i jego żołnierzy reporterzy "Superwizjera" dotarli do pochodzącego z 2017 roku nagrania ze spotkania przestępców z urzędującą wtedy premier Beatą Szydło, ówczesnym ministrem obrony Antonim Macierewiczem i ówczesnym ministrem środowiska Janem Szyszką. W 2017 roku członkowie Bad Company pojechali do zniszczonej przez wichurę pomorskiej miejscowości Rytel. Na zdjęciach z tej miejscowości można zobaczyć między innymi Sławomira K. i Bartosza L., którzy brali udział w bójce zakończonej śmiercią "Zachara". W tym samym czasie miejsce katastrofy wizytowała ówczesna premier Beata Szydło. Film z tego przypadkowego spotkania nagrał Sławomir K ps. "Sero" - podaje TVN.

To co, szukaliście haków na PiS? - zapytała Agata Kowalska Annę Sobolewską, reporterkę "Superwizjera" i współautorkę reportażu. Dziennikarka zdradziła, że na ten film z Rytlu trafili, gdy prace nad reportażem były już zaawansowane. - To na pewno nie był powód powstania tego materiału. Chcieliśmy pokazać, jak ci ludzie wykorzystują takie nagrania do celów propagandowych. Bo oni poza przestępczą działalnością, prowadzą też działania charytatywne. Wydaje nam się, że ta cała patriotyczna działalność nie jest tylko po to, żeby zyskać przychylność sądów, tylko, że Olgierd L. ma ambicje do bycia liderem także w polityce – wyjaśniała Sobolewska.

Jej zdaniem to, powstanie takiego filmu wskazuje na poważny problem z bezpieczeństwem najważniejszych osób w państwie. - Wystarczyłoby, żeby ochrona wylegitymowała tych ludzi. Gdy wpisaliby w wyszukiwarkę ich nazwiska, pojawiłyby się listy gończe. To są czynni neonaziści, ekstremiści. Dziwne, że nikomu z ochrony nie zapaliła się czerwona lampka – mówiła autorka reportażu.

Jak dodała, na nagraniu widać, że premier Szydło nie jest zadowolona z takiego towarzystwa. - U pani premier widać grymas na widok tych osób, pewien niesmak. Beata Szydło niechętnie się wita, a potem szybko się oddala. Niestety pan Antoni Macierewicz nie ma takiego impulsu i z uśmiechem pozuje do zdjęć – oceniła Sobolewska.

Beata Szydło zapowiada kroki prawne

Sugerowanie, że przypadkowe spotkanie z ludźmi podającymi się w Rytlu za wolontariuszy było "kontaktami polityków PiS z gangsterami" jest szczególnie obrzydliwym kłamstwem - podkreśliła b. premier Beata Szydło w reakcji na reportaż "Superwizjera". Zapowiedziała kroki prawne w tej sprawie. 

 - Absolutnie nic nie sugerowaliśmy w tym reportażu. Chcieliśmy pokazać, że takie nagranie wisi w internecie od 2 lat i jest wykorzystywane w celach propagandowych. Ta grupa robi to, bo czuje się totalnie bezkarna. To reportaż o Olgierdzie L., który pokazuje, że neonazizm może stać posłużyć za ideologię formującą i pozwala wspiąć się na sam szczyt organizacji przestępczej – skomentowała Anna Sobolewska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (87)
Współautorka reportażu "Naziol, kibol, bandyta": Dziwne, że nikomu z ochrony nie zapaliła się czerwona lampka
Zaloguj się
 • simona_gwizdziel

  Oceniono 34 razy 28

  Po aferze z wycieczką pani Szydło do domu i sposobie, w jaki się to załatwia i usiłuje wrobić kierowcę, nie mam do niej żadnego zaufania, a mit o jaj "przyzwoitości" można włożyć do kubła na śmieci. Nie wierzę ani jednemu jej słowu.

 • vitruvius

  Oceniono 27 razy 23

  WIARYGODNOŚĆ PiS czyli dlaczego „dżentelmen” z miniaturką naszej flagi kojarzy się z krętactwem, pustą propagandą, oszustwami i zwykłym złodziejstwem. Smutne ale prawdziwe, Polska flaga stała się znakiem rozpoznawczym krętaczy i złodziei.
  W tym co mówią PiS-towarzysze jest tyle prawdy, co w:
  1. Opowieści o Jadwidze Kaczyńskiej, jako „sanitariuszce w Powstaniu Warszawskim”,
  2. "Zamachu" w Smoleńsku,
  3. W „genialnej” reformie służby zdrowia PiS i Xięcia Radziwiłła…
  4. W „genialnej” reformie edukacji PiS i niejakiej Zalewskiej…
  5. "Wielkości i „mądrości”" Lecha Kaczyńskiego, zwłaszcza organizacji balu w operze i zapraszaniu przywódców „Entente Cordiale” i państw centralnych na bal w dniu 11 listopada 2008. Tańce może na tle wagonu z Compiègne i cmentarza w Verdun?
  6. „Polsce w ruinie” i uczciwym użyciu środków PCK z Wrocławia (patrz Zalewska)
  7. „PiS – trybunał konstytucyjny,
  8. „Jarkowym”, czyli „prezencie od Kaczyńskiego”, w rzeczywistości to coraz większe długi MIMO ŚWIETNEJ KONIUKTURY,
  9. "Uzdrowieniu" sądów, patrz „EMI”, Kryże, Piotrowicz i „Kasta”….
  10. „Wyższych PiS-standardach” patrz Krycha Pawłowicz…
  11. "Uczciwości" PiS, patrz Banaś,
  12. "Patriotyzmie" Jarosława K. (Jarosław K. = Polska i państwo),
  13. "Kompetencji" kadr PiS, patrz stadniny i spółki skarbu państwa,
  14. "Walce z pedofilią" w kościele,
  15. "Sprawności" prokuratury w sprawie KNF,
  16. "Sprawności" prokuratury w sprawie wypadku z Szydło i znikających dowodach,
  17. "Sprawności" prokuratury w sprawie łapówki 50 000 zł i Srebrnej,
  18. "Sprawności" NBP w sprawie KNF i 2 prawie takich samych blondyn po ok. 50 000 zł/mc,
  19. "Sprawności" prokuratury w sprawie SKOKÓW, zwłaszcza Wołomin (AmberGold ca 800 – 900 mln. SKOK ca 4 mld),
  20. "Sprawności" prokuratury w sprawie oczerniania i oszczerstw z Ministerstwa „Sprawiedliwości”,
  21. "Sprawności" prokuratury w sprawie GetBack,
  22. Stabilnych i uczciwych rodzin jak Kaczyńskich (Rajmund i zwłaszcza Marta K.),
  23. 2015 r. : "1,5 biliona na inwestycje !" - J.Kaczyński,
  24. „Bohaterach z Brygady Świętokrzyskiej”, co „nie współdziałali” z OKH / OKW,
  25. Zupełnego braku panoszenia się lokalnych PiS - kacyków, zesłanie uczciwych prokuratorów wojskowych na poligony, pomiatanie ludźmi honoru,
  26. Opowieściach o tym, przecież jesteśmy potęgą w budowie samochodów elektrycznych i promów pasażerskich prawda? To chociaż w produkcji CO2?,
  27. PiS sprawiedliwości, czyli polowanie na bezdomnego który nie miał dobrej opinii nt zeszłego juz bliźniaka,
  28. Autorytetach moralnych, czyli opowieść o bezdomnym, który podarował patronowi z Torunia dwa Maybachy czy inne „PiS-skromne” bryczki .
  I co dalej?

 • ar.co

  Oceniono 18 razy 16

  Jeszcze jeden sutener w polityce? Rozumiem, że Prostytutki i Sutenerzy kupili sobie dziwki za 500+, ale może już tych pisowskich sutenerów wystarczy?

 • nutka7.17

  Oceniono 19 razy 15

  "- Wystarczyłoby, żeby ochrona wylegitymowała tych ludzi. Gdy wpisaliby w wyszukiwarkę ich nazwiska, pojawiłyby się listy gończe. To są czynni neonaziści, ekstremiści. Dziwne, że nikomu z ochrony nie zapaliła się czerwona lampka"
  Ależ całe to towarzystwo wzajemnej adoracji doskonale o tym wiedziało, ale jak "szydło wyszło z worka" to podnoszą larum: "szkalują naszych niewinnych zaufanych i lojalnych zwolenników, których hołubimy i zawsze witamy z radością, bo to sól naszej wolskiej ziemi, naziol w naziola, to patryidioci wielcy i niezwykle dla naszej PiSlamskiej partii użyteczni". Howgh, jak powiedział Wielki Manitou pozdrawiając żoliborskiego gnoma i jego świtę katonazifaszystów.

 • gblo

  Oceniono 21 razy 15

  Jaki rząd takie służby.

 • claudiusz

  Oceniono 16 razy 14

  BANASIOWA REPUBLIKA....najlepiej interes sie kreci gdy mafijny pis idzie reka w reke z bandziorami...tylko pogratulowac..

 • H2O H2O

  Oceniono 15 razy 13

  Kiedy nagrywano ludzi u sowy obecna waaadza nie widziała problemu ze służbami. Teraz zapewne też nie zobaczy... a raczej jedynie dostrzeże potrzebę "repolonizacji" wrogich mediów... a ciemny lud to kupi.

 • marudna.maruda

  Oceniono 14 razy 12

  Pani Szydło coś często te kroki prawne eksponuje. Przy informacjach o potomku też sądami straszyła. Jeżeli nie wiedziała, co to za towarzystwo, to gdzie widzi problem?

 • czarnyminio

  Oceniono 16 razy 12

  A wydawałoby się , że dorosły człowiek jak spojrzy na mordeczkę takiego troglodyty i na jego odsłonięte bezwstydnie dziargane wdzięki to wie w co ten dzidziuś lubi bawić się najbardziej. A te pisie kocięta takie ślepe i rozkosznie naiwne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX