"Rzeczpospolita": skrywana akcyza obejmie również e-papierosy

Jak się dowiedziała "Rzeczpospolita", podwyżki akcyzy, która ma wejść w życie 1 stycznia, mają być nawet szersze, niż to przewidziano w rządowym projekcie.
Zobacz wideo

Według ustaleń dziennika wyższa akcyza ma objąć także płyn do e-papierosów w wysokości 55 gr za 1 ml. Dotąd planowano obciążenie ich akcyzą od 1 lipca 2020 r.

Prąd, paliwo, alkohol... Przed Polakami czas podwyżek. Sprawdziliśmy, co podrożeje

"W ostatnich latach co piąty rządowy projekt ustawy był przyjmowany bez konsultacji. Tak jak najnowsza podwyżka akcyzy" – czytamy w "Rzeczpospolitej".

W nocy z wtorku na środę w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie, rządowego projektu ustawy podwyższającej akcyzę na wyroby tytoniowe i alkoholowe o 10 procent Rada Ministrów przyjęła go w tzw. trybie odrębnym, bez konsultacji z zainteresowanymi podmiotami. Drugie czytanie zaplanowano na czwartek. 

"Wywołało to oburzenie organizacji gospodarczych, szczególnie z branży tytoniowej i alkoholowej. Wskazywano, że podwyżki były większe niż zapowiedziane wcześniej w wieloletnim planie finansowym państwa na lata 2019-2020"  - informuje "Rzeczpospolita".

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM