Będą prawybory w PO. Jest rywal dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Prawybory w Platformie Obywatelskiej odbędą się, bo jak mówią Grzegorz Schetyna i Rafał Grupiński, jest kontrkandydat dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Ale nie podają, kto chce rywalizować z wicemarszałkinią Sejmu.
Zobacz wideo

O północy minął termin zgłaszania kandydatów do prawyborów w PO. Po rezygnacji Radosława Sikorskiego i Bartosza Arłukowicza wydawało się, że nikt nie będzie chciał stanąć w szranki z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Wicemarszałkini Sejmu mówiła rano w TOK FM, że ostateczna decyzja w sprawie tego, czy do prawyborów dojdzie, zapadnie w piątek. Wtedy zbiera się zarząd PO. 

Okazuje się, że temat prawyborów jest nadal aktualny. Jak poinformowali Grzegorz Schetyna i Rafał Grupiński, jest osoba, która chce rywalizować z Kidawą-Błońską. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, jak i szef komisji wyborczej Platformy, nie ujawnili nazwiska kandydata/kandydatki. 

To w ostatnich minutach najpilniej strzeżoną tajemnica w Platformie. Jak relacjonuje reporter TOK FM, w sejmowych pokojach leży zagadkowa koperta ze zgłoszeniem kandydata. Jak utrzymują politycy, wpłynęła wczoraj przed północą, ale do teraz nikt jej nie otworzył.

Warunkiem zgłoszenia było zebranie podpisów 30 członków Rady Krajowej PO. Dotąd, w poniedziałek, zgłosiła się tylko Małgorzata Kidawa-Błońska, która zebrała 150 podpisów.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

DOSTĘP PREMIUM