Nie Schetyna, a... Donald Tusk. Jacek Jaśkowiak o tym, kto skłonił go do startu w prawyborach w PO

Przede wszystkim przekonało mnie przemówienie Donalda Tuska. Z dokładnie tych samych powodów, dla których nie startuje Tusk, ja powinienem startować - mówił w Poranku Radia TOK FM prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, kandydat w prawyborach PO.
Zobacz wideo

Zarząd PO ma zatwierdzić w piątek kandydatów w prawyborach prezydenckich w KO oraz ustalić ich scenariusz. Termin zgłaszania kandydatów minął we wtorek o północy i do środowego poranka wydawało się, że jedyną kandydatką w prawyborach będzie wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.  Nieoczekiwanie w środę około południa Grzegorz Schetyna poinformował, że jest kontrkandydat dla Kidawy-Błońskiej, która dokumenty potrzebne do rejestracji (w tym około 150 podpisów poparcia) złożyła już w poniedziałek. Początkowo nie było jasne, kto nim jest, ponieważ zgłoszenie dotarło do zarządu PO w kopercie we wtorek wieczorem.

W środę późnym popołudniem prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak ujawnił na Twitterze, że to on jest tym drugim kandydatem.

"Do startu przekonał mnie Tusk"

Jak wyjaśniał w Poranku Radia TOK FM, do startu w prawyborach przekonał go... Donald Tusk. - Wsłuchałem się w jego przemówienie, gdy ogłaszał, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich. Z tych samych powodów, dla których on nie zdecydował się na start, to ja uznałem, że powinienem stanąć do wyścigu - powiedział prezydent Poznania i precyzował, że Tusk wskazywał na kwestię obciążania przeszłością, ośmioma latami rządów PO-PSL. - Moje ostatnie pięć lat w Poznaniu było inne. Priorytety były inne - mówił Jaśkowiak. 

Podkreślał, że w Poznaniu stara się być prezydentem, który jest nie tylko blisko swojej partii, ale też innych ruchów politycznych. - Staram się łączyć, a nie dzielić. Mam dobre relacje z lewicą. To jest mój atut, że łączę pewne środowiska - mówił gość Jacka Żakowskiego.

Samorządowiec stwierdził także, że "naprawdę chce być prezydentem Polski". - Uważam, że mam duże szanse w starciu z Andrzejem Dudą. To pierwsze starcie w prawyborach, z Małgorzatą Kidawą-Błońską, może być trudniejsze - ocenił.

"Mam zapewnienie od Grzegorza ws. pieniędzy"

Jacek Żakowski dopytywał, czy to Grzegorz Schetyna stoi za jego kandydaturą. - Schetyna mnie nie namawiał, niczego nie kazał. Rozmawialiśmy, że ważne dla przyszłości opozycji będzie to, kto zostanie prezydentem i jaka to będzie osoba. To istotne w kontekście kolejnych wyborów. Chodziło w tych rozmowach o to, czy powinien być to kandydat typowo partyjny, czy łączący wiele środowisk - wyjaśniał Jaśkowiak. 

Jak podkreślił, jeśli zostanie kandydatem na prezydenta, to jego kampania będzie zupełnie inna niż te ostatnie w wykonaniu partii Grzegorza Schetyny. - Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś inny niż ja, decydował o kształcie kampanii, o pieniądzach. Rok temu, w wyborach samorządowych, nikt nie ingerował w mój sztab. Będę chciał pokazać, w czym jestem lepszy od Andrzeja Dudy. Nie będę czekał, aż ktoś mi wybierze sztab - tłumaczył Jacek Jaśkowiak i dodał:  Uzyskałem zapewnienie od Grzegorza (Schetyny-red.), że moja kampania będzie miała finansowanie ze strony Platformy Obywatelskiej. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (13)
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, kandydat w prawyborach PO, w Poranku Radia TOK FM
Zaloguj się
 • werner53

  Oceniono 12 razy 6

  Olejnik okazala sie grabarzem Kidawy-Blonskiej, ale to Kidawa-Blonska we wlasnych slowach niesmacznie wyrazila sie o Lewicy #nicniewarci, no i po prezydenturze. Jaskowiak jest tak waleczny, ze wygra nawet z Duda, wiec wygra prowybory z Kidawa-Blonska. A jezeli nie, to moze tak jak Gawlowski zalozyc wlasny komitet i startowac jako niezalezny kandydat.

 • muzoman

  Oceniono 2 razy 2

  Jacek waleczny człowiek i odważny.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Nie matura lecz mysl deta zrobi z ciebe prezydenta.

 • eski57

  0

  - nie było kandydatów do prawyborów w PO – było źle ; krytykowano , obśmiewano …, znalazł się , jest niedobrze wg niektórych ? ! ? ! …
  Oboje kandydatów są b. dobrzy … , Ale uważam , że wreszcie Kobiety ; Mamy dorastających córek i dorosłe Panie powinny w końcu korzystać z dobrodziejstwa jakie im daje Karta Wyborcza i np. jeżeli kandydat na posła jest za ograniczeniem o samodecydowaniu Kobiety o sobie , to na takiego Nie głosować ! …….
  Jeżeli prezydent A. Duda zapowiedział u o. Rydzyka , że podpisze Ustawę o Całkowitym Zakazie aborcji , To Kobiety mające świadomość skutków braku możliwości ... aborcji , Nie powinny na p. Dudę głosować ! ?
  - Jest nas ; K/M prawie 50/50% i w wynikach wyborów zwykle bywa 50/50 … - ciekawym , czy "sondażownie" przestrzegają zasady 50/50% w odpytywaniu ! ?? !

 • tomaselli

  Oceniono 1 raz -1

  Widze , ze Donek nadal angazuje sie w sprawy Polski tym razem z tylnego rzedu. Jak on musi nienawidziec tego Schetyne no i Polski !

 • jottsp

  Oceniono 2 razy -2

  Jasko z Dembca - zwyciezca

 • Jan Kowalski

  Oceniono 5 razy -3

  Kidawa jest słaba...tylko się szczerzy. Swoją drogą warto by zdobyć adres tego protetyka

  .

 • nowyemeryt

  Oceniono 3 razy -3

  Co na to powiedzą niby znawcy, co mówili że Schetyna na siłę wypchnął
  p.Jaśkowiaka do prawyborów.
  Zarówno p. Kidawa jak p.Jaśkowiak bez problemu wygrają II turę.

 • asr1

  Oceniono 9 razy -3

  Dokładnie tak !!! adrian nie ma szans z kimś kto nie będzie się krygował tylko odpowiadał tak jak na to zasługuje ten bigot, oszczerca i kłamca i wybijcie sobie pisuary i platformersi z głowy, że Kidawa wygra nie mając głosów LEWICY. Lewicy LIBERALNEJ i pro rynkowej. Tusk ?? picer i zblazowany nierób podążający za kasą i karierą nie miał szans !!! a Kidawa dzielnie podnosiła rękę przez 8 lat jak wódz jej kazał !!i to jest jej słabość !!! Jaśkowiak masz głos naszej rodziny !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX