Wniosek ws. anulowanego głosowania w Sejmie. "Nawet jeśli prokuratura umorzy, to sprawa się nie przedawni - my do tego wrócimy"

"Oszukaństwem" nazywa Włodzimierz Czarzasty, anulowanie przez marszałkinię Sejmu głosowania kandydatów PiS do KRS. - Pan by wsadził panią Witek za to do więzienia? - pytał Jacek Żakowski lidera SLD. Czarzasty przypomniał, że za nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego grozi do trzech lat więzienia. - Masakra - tak podsumował zachowanie Elżbiety Witek i całego PiS.
Zobacz wideo

Kandydaci Zjednoczonej Prawicy przegrywają sejmowe głosowanie, więc... zostaje ono anulowane. I wybór członków KRS idzie po myśli rządzących. - Stała się rzecz bezprecedensowa - ocenił w Poranku Radia TOK FM Włodzimierz Czarzasty. Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej przyznał, że zachowanie PiS w sprawie głosowania nad kandydaturami do KRS zrobiło na nim wielkie wrażenie. - Oglądać ten cynizm z czterech metrów, bo to dzieje tuż koło mnie, patrząc im w te oczy kłamiące, na mówiących: przecież wszystko było w porządku... - opisywał w rozmowie z Jackiem Żakowski.

"Trzeba anulować, bo to przegramy". Lewica donosi do prokuratury 

Lewica złożyła dziś w prokuraturze wniosek w sprawie anulowania głosowania, bo jest przekonana, że doszło do złamania art. 231 Kodeksu karnego o nadużyciu uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. - To jest oszukaństwo naszym zdaniem. Nawet jeśli założyć, że prokuratura to umorzy, bo jej szefem jest minister Ziobro, to sprawa się nie przedawni w przeciągu dwóch-trzech lat. My do tego wrócimy, jesteśmy od tego, żeby pokazywać te czyny. Będziemy o tym pamiętać - mówił Włodzimierz Czarzasty.

- Pan by wsadził panią Witek za to do więzienia? - pytał Jacek Żakowski. - Art. 231 chyba ma sankcję do trzech lat pozbawienia wolności. "Niech pani to anuluje" - no super, jeśli chodzi o łamanie wszelkich zasad. Słowo "super" oczywiście w kategoriach odwrotnych. Masakra - ocenił gość Poranka Radia TOK FM.

"Indywidua" w tzw. TK

Jacek Żakowski zwrócił uwagę, że sprawa ostatnich wyborów dokonanych przez sejmową większość (Do KRS i TK), jeszcze bardziej komplikuje sytuację ugrupowania, które przejmie władze po Zjednoczonej Prawicy. - Co z takimi indywiduami na posadach publicznych zrobić? Będzie problem - ocenił gospodarz Poranka Radia TOK FM. Choć dodał, że zgadza się z opiniami części prawników, którzy uważają, że Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz nie powinni być kandydatami, bo mają więcej niż 65 lat. - Prawo mówi, że 65 lat to jest wiek emerytalny sędziego - podkreślił. 

Publicysta, przy okazji nocnych wyborów w Sejmie cytował tekst Łukasza Warzechy z "Faktu", który zaproponował ministrowi kultury Piotrowi Glińskiemu, by wpłynął "na Polski Instytut Sztuki Filmowej, aby dofinansował serial o bohaterskich losach towarzysza Piotrowicza - producentem na pewno chętnie zostanie TVP". 

Chodzi oczywiście o wybielanie przez PiS przeszłości Stanisława Piotrowicza. Z życiorysu przedstawionego przy okazji sejmowych prac nad kandydaturą polityka PiS do TK, wyłania się obraz zaangażowanego opozycjonisty, walczącego z komunizmem i poświęcającego życie pomocy innym. Nie ma śladu po jego aktywności w PZPR, otrzymanym przez niego w czasach PRL-u Brązowym Krzyża Zasługi czy obronę w 2001 roku księdza-pedofila z Tylawy, w którego zachowaniu prokurator Piotrowicz nie dopatrzył się niczego złego. - Rzeczywiście granice śmieszności, właściwie tragikomedii zostały przekroczone w sposób ewidentnie widoczny - podsumował Jacek Żakowski. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (48)
Trzeba anulować, bo to przegramy. Lewica składa wniosek do prokuratury
Zaloguj się
 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 24 razy 16

  Nasz kraj pod rządami PiS to państwo z dykty starym sznurkiem powiązane. A sejm zamienił się w żałosny kabaret. PiS jak najszybciej do delegalizacji, bo już z dyktatury przechodzimy do totalitaryzmu.

 • wlaki100

  Oceniono 19 razy 13

  W każdej mafii adept musi własnoręcznie dokonać zbrodni. To znany mechanizm psychologiczny. Dopiero teraz Witek stała się pełnoprawnym członkiem szajki. Teraz Kaczyński może mieć pewność, że ona nie cofnie się już przed niczym.

 • marudna.maruda

  Oceniono 18 razy 12

  TKM! Duma nas rozpiera, tak pięknie nam zwyczajny poseł kraj rozwija, a o potędze polskiego narody niebawem pieśni będą układać. To się naprawdę dzieje????

 • matylda1001

  Oceniono 16 razy 10

  Już widać, że Lewica w Sejmie była potrzebna. Oni nie będą się bawic z pisimi w Wersal. Gdyby ich nie było to posłowie PO poklepaliby sobie w pulpity, pokrzyczeli, że skandal, że jak tak można i na tym byłby koniec. Tylko Lewica jest w stanie zrobić porządek z kurduplem.

 • ar.co

  Oceniono 10 razy 6

  Prostytutki i Sutenerzy muszą sobie pluć w brodę, że dopiero teraz wpadli na tak świetny pomysł. A wystarczyło anulować wybory do Senatu ("bo my przegramy!"), i byłoby po sprawie.

 • marc.pl

  Oceniono 11 razy 5

  Trzeba budować naprawdę wielki zakład karny aby całe to przestępcze towarzystwo z PiS w nim się pomieściło natomiast dla wyborców PiS zorganizować odpowiednią opiekę medyczną u lekarzy psychiatrów.

 • realizmforte2

  Oceniono 13 razy 5

  Brunatny PiSlam rozkwita.

 • lob2

  Oceniono 8 razy 4

  To naród decyduje,kto ma rządzić,a że jest większość za nimi ,to żadna partia nic nie zrobi.Polacy są raczej biednym narodem i każdy grosz im się przyda,byle dawali ,obojętnie kto rządzi czy murzyn czy Chińczyk,czy biskup.Tu nie chodzi o dobre rządzenie,bo nie jest dobre,tu przeważają ludzie leniwi,pijacy,wierzący,nawiedzeni.To jest siła naszego narodu.Dlatego Polska powoli wpada w ruinę polityczną i materialną.

 • antonikarcz

  Oceniono 10 razy 4

  Niestety marne szanse, żeby PiSich bandytów rozliczyli politycy, wszystko w rękach ich własnego suwerena, który już pluje sobie w brodę jak usłyszał o podwyżce akcyzy na wódkę i papierosy, a chwyci za kłonice jak mu ceny prądy zabiorą 500+.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX