Były zwierzchnik policji, Jarosław Zieliński, kończy pracę w MSWiA. To słynny wiceminister od konfetti i tańca hawajskiego

"Kończę pracę w MSWiA z poczuciem dobrze wykonanych zadań, których efekty ocenili wyborcy, a obraz medialny skoryguje czas" - poinformował w poniedziałek Jarosław Zieliński. Nowym wiceszefem MSWiA został długoletni współpracownik szefa resortu - Maciej Wąsik.
Zobacz wideo

Jarosław Zieliński na sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji został powołany 18 listopada 2015 roku. O tym, że kończy pracę w resorcie, poinformował na Twitterze.

"Kończę pracę w MSWiA z poczuciem dobrze wykonanych zadań, których efekty ocenili Wyborcy, a obraz medialny skoryguje czas. W Polsce żyje się bezpiecznie, służby, które nadzorowałem, działają sprawnie. Dziękuję wszystkim za współpracę przez ostatnie 4 lata. Dalej służymy Polsce" - napisał Zieliński.

Słynny minister od policji

We wrześniu TVN24 poinformował, że Zieliński stracił nadzór nad policją, za którą był odpowiedzialny przez cztery lata. Pozostawiono mu zwierzchnictwo nad strażą pożarną. 

W czasie rządów nad policją Zieliński był bohaterem wielu nietypowych sytuacji. Na jego "cześć" policjanci mieli wycinać konfetti, które zrzucono z helikoptera podczas obchodów Święta Niepodległości w Augustowie w listopadzie 2016 roku. W grudniu tego samego roku brał udział w konferencji, na której panie z Akademii Plus 50 odtańczyły hawajski taniec. 

W sierpniu pisaliśmy, że podlascy policjanci mieli na służbie rozwozić informatory o poselskiej pracy Jarosława Zielińskiego. Informacje w tej sprawie, od samych mundurowych, otrzymała posłanka PO, Bożena Kamińska.

 

Maciej Wąsik na wiceministra

Nowym wiceszefem MSWiA został długoletni współpracownik obecnego szefa resortu - Maciej Wąsik. "Otrzymałem nominację na zastępcę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji" - poinformował na Twitterze. 

Wyjaśnił też, że pracę wiceministra łączyć będzie z piastowaną obecnie funkcją - sekretarza Kolegium ds. służb specjalnych.

50-letni Maciej Wąsik był w przeszłości m.in. wiceszefem CBA, kiedy na czele Centralnego Biura Antykorupcyjnego stał Mariusz Kamiński. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Jarosław Zieliński pożegnał się z MSWiA
Zaloguj się
 • pn-ski

  Oceniono 1 raz 1

  Mistrz swiata w ilosci idiotyzmów upakowanych w jednym zdaniu.
  Podczas jednej z miesiecznic na Krakowskim Przedmiesciu powiedzial : zebralismy sie tutaj, aby zlozyc kwiaty w miejscu, gdzie zgineli nasi przyjaciele ... i tak dalej w tym stylu--- a oni postawili barierki... itd.
  Tylko skad wrak sie wzial w Rosji?

 • bihepi

  Oceniono 1 raz 1

  "... Jarosław Zieliński, kończy pracę w MSWiA...."
  Kolejny zasłużony PIS-dzielski kombatant. Teraz będzie kręcił lody w KGHM, Orlenie, albo w innej Mennicy.
  Jest tak wybitnym fachowcem od wszystkiego, że mógłby nawet zostać rzecznikiem konkursu Miss Polonia.
  Mimo fizjonomii..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX