Małgorzata Kidawa-Błońska coraz bliżej Andrzeja Dudy. Najnowszy sondaż prezydencki

W II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskałby 53 proc. głosów, a Małgorzata Kidawa-Błońska - 47 proc. - wynika z opublikowanego przez "Super Express" sondażu.
Zobacz wideo

Z opublikowanego dziś sondażu wynika, że jeśli nie Kidawa-Błońska a Jacek Jaśkowiak byłby reprezentantem KO, to w II turze wyborów prezydenckich prezydent Poznania otrzymałby 44 proc., a urzędujący prezydent - 56 proc. O tym, że Jaśkowiak chce ubiegać się o nominację w wyborach prezydenckich, dowiedzieliśmy się w ubiegłym tygodniu. - Uważam, że mam duże szanse w starciu z Andrzejem Dudą. To pierwsze starcie w prawyborach, z Małgorzatą Kidawą-Błońską, może być trudniejsze - ocenił w TOK FM. 

O tym, który z kandydatów Platformy Obywatelskiej zdobędzie poparcie większości działaczy partii, mamy się dowiedzieć w grudniu. Na 7 grudnia zaplanowano debatę między obojgiem kandydatów. 

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 22-24 listopada 2019 roku metodą CAWI na próbie 1093 dorosłych Polaków. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Małgorzata Kidawa-Błońska coraz bliżej Andrzeja Dudy
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 2

  Stosowny sondaz juz przygoowany ha ha ha ha ha ha ha jekiez to wszystko przewidywalne i bez tajemnic.

 • tepege

  Oceniono 4 razy 0

  Mam nadzieję, że Kidawa Błońska wkrótce wyprzedzi Dudę w sondażach. Oby też miała ponad 70 procentowe poparcie społeczne.
  To będzie stanowiło pewną wygraną.

 • musa-kusa

  Oceniono 2 razy -2

  Budyń ma dylemat: narty czy jeszcze raz objechać 380 powiatów :)

 • getz54

  Oceniono 2 razy -2

  A pani Kidawa-Błońska kampanii jeszcze nie rozpoczęła. I dobrze. Niech Duda nakłamie ile mozna, naobiecuje ile wlezie, ośmieszy się jak tylko on potrafi, a pani Małgosia będzie miała łatwiejsze zadanie. Ten człowiek z adhd, którego zona za rękaw odciąga na siłę od mikrofonu jak się nakręci, nawet jak to jest w szkolnej sali gimnastycznej wśród dzieci, nie tylko w kościele czy na cmentarzu, sam się zdyskwalifikuje. Polacy wybrali go na prezydenta w podarku załobnym dla Jarosława Kaczyńskiego po utracie brata i dla utulenia jego bólu po przegranych wyborach prezydenckich w 2010 roku z Bronisławem Komorowskim. Był wtedy trzęsącym portkami ze strachu przed karą urzędnikiem państwowym, odpowiedzialnym między innymi za śmierc prezydenta i jego 95 gości zaproszonych osobiście na ten lot. Będąc podsekretarzem stanu w kancelarii prezydenta zapakował go razem z najwazniejszymi goścmi i swoim szefem Stasiakiem do jednego samolotu i wysłał we mgle do Smoleńska. Duda boi się kobiet, nie lubi ich tak samo jak mizogin Kaczyński, jak księza, którym wiernie słuzy jak pies. On woli z nieletnimi tweetowac na czacie o 3.00 w nocy, jak jakiś obleśny zbok. Jest za całkowitym zakazaniem aborcji, jak jego kolega Rydzyk, jest za patriotycznym wychowaniem młodziezy, za wzór stawia ONR, RN, MWP. Dązy do likwidacji wolnych i niezawisłych sądów, instytucji państwowych, Trybunału Konstytucyjnego, zeby nigdy w przyszłości nie odpowiedziec przed nimi za łamanie prawa i konstytucji. Duda gotowy jest podpisac wszystko co podłozą mu pod nos, nawet dekret o stanie wojennym, jak zajdzie taka potrzeba. Nie zawaha się nawet na moment.
  Pózniej z podniesionym czołem, niczym Benito Mussolini czy nasz Marian Krzaklewski, pochwali się narodowi, ze wbija oto podpisaniem tego dekretu, ostatni gwózdz do trumny komunizmu w Polsce. Duda zapomina o tym, jak kazdy satrapa zresztą, ze studia skończył za czasów PRL, doktorat załatwił za czasów PRL, w nowej Polsce byłoby mu trudniej, przekonał się o tym pan Marek Goliszewski. Duda praktycznie wszystko w swoim zyciu zawdzięcza PRL-owi, komunistom, z wiekiem jednak staje się okropnym neofitą. Zdarza się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX