Jest opinia biegłych ws. wypadku spowodowanego przez Artura Zawiszę

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, śledczy zakwalifikowali zdarzeniue, do którego doszło z udziałem byłego posła Artura Zawiszy jako wypadek".
Zobacz wideo

Artur Zawisza 25 października potracił w Warszawie rowerzystkę, kobieta to pracownica Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Jak się okazało, były poseł prowadził auto mimo tego, że w 2016 roku został zatrzymany za jazdę po alkoholu, za co stracił prawo jazdy.

- Do akt wpłynęła opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej. Z opinii wynika, iż w wyniku zdarzenia drogowego pokrzywdzona doznała obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia na okres powyżej siedmiu dni - poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową prok. Łukasz Łapczyński. Jak wyjaśnił rzecznik prokuratury, opinia biegłych oznacza, że zdarzenie z października należy kwalifikować jako wypadek drogowy, o którym mowa w art. 177 § 1 kk. - Trwają czynności procesowe w przedmiotowej sprawie, prokurator i policjanci uzupełniają materiał dowodowy, na tym etapie nie informujemy o szczegółach realizowanych czynności - powiedział prokurator. 

Warto przypomnieć, że tego samego dnia, kiedy doszło do potrącenia rowerzystki, Artur Zawisza został ponownie zatrzymany przez policję... podczas kierowania samochodem. - Biorąc pod uwagę moją dotychczasową służbę, pierwszy raz spotykam się z sytuacją, kiedy to tego samego dnia zatrzymywany jest kierujący, który najpierw bierze udział w zdarzeniu drogowym i czynności prowadzone są w kierunku spowodowania wypadku drogowego, a potem jeszcze tego samego dnia, porusza się pojazdem, pomimo tego, że nadal nie posiada uprawnień do jego kierowania - komentował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Artur Zawisza, w rozmowie z PAP, stwierdził, że "nieszczęścia chodzą parami"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Artur Zawisza. Były poseł sprawcą wypadku
Zaloguj się
 • rbik53

  Oceniono 3 razy 3

  .
  Zawisza popełnił szkolny błąd. Powinien bowiem potrącić rowerzystkę z opozycji....
  .

 • rzydeta

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli popełnił przestępstwo? Zatem z automatu ma zapewnione stanowisko w kaczystowskiej wierchuszce, w której aż roi się od wyrokowców (Kamiński, Wąsik, Morawiecki), pospolitych złodziei (Zalewska, Brudziński), przekrętasów (Kaczyński, Banaś, ponownie Morawiecki) a nawet ulicznych morderców (Jackiewicz) i sowieckich agentów (Macierewicz).

 • miloz1

  Oceniono 3 razy 1

  Rozumiem, że zostanie potraktowany przez sąd jak pan Piotr N. Wolny sąd uniewinni sprawcę wypadku, a pouczy poszkodowaną, by bardziej uważała.

 • rbik53

  Oceniono 1 raz 1

  .
  …...taaaaa….. Zawisza padł ofiarą zemsty jednostki specjalnej LGBT. Ich taktyka to upić, wyru*chać i kazać jechać.
  Teraz to są jedynie tego konsekwencje. Ziobro powinien Zawiszę ułaskawić.
  .

 • andrzej1.61

  0

  Tak wygląda prawdziwy polak katolik.

 • wlaki100

  0

  Człowiek złapany na łamaniu sądowego zakazu powinien natychmiast lądować za kratami. Tak np jest w USA. U nas niestety z wyroków sądu można sobie urządzać drwiny. To bardzo smutne, ale czego można wymagać od obywateli, skoro ostentacyjnie robi to władza- prezydent Duda, premierzy (Szydło, Morawiecki), marszałkowie sejmu i senatu(Kuchciński, Witek, Karczewski), ministrowie, szefowie kancelarii sejmu, kancelarii premiera, szef NIK .... tak wyliczać można jeszcze długo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX