Poseł Konfederacji pisze o "spójności etnicznej" Polski. "To skandal i rasizm"

W Konfederacji są osoby, które pozwalają sobie na za zbyt wiele. Powinni uważać na słowa - ocenił w TOK FM poseł PiS Jacek Ozdoba. Komentował w ten sposób jeden z wpisów na Facebooku polityka tej partii, który pisał o zachowaniu "spójności etnicznej" Polski.
Zobacz wideo

W poniedziałek na Facebooku Robert Winnicki, poseł Konfederacji, poinformował o wywiadzie w Radio Białystok, w którym mówił, że "rząd, otwierając kraj na masową imigrację, powtarza katastrofalną drogę Zachodu". "Żadne problemy na rynku pracy, skądinąd poważne i trudne, nie mogą przesłonić nam faktu, że zachowanie spójności kulturowej, etnicznej oraz religijnej jest najważniejszym wyzwaniem dla naszego narodu. Jak fundamentalne to zagadnienie widzimy na zachód, na wschód, na północ i południe od naszych granic. Musimy przestawić punkt ciężkości debaty publicznej z jakiej Polski potrzebuje gospodarka na: jakiej gospodarki potrzebuje Polska. Żeby Polską pozostać" - napisał polityk.

Dominika Wielowieyska oceniła, że takie słowa są bulwersujące i mają podtekst rasistowski. - Czy pan się dobrze czuje z takim kolegą w sejmowym klubie – pytała dziennikarka posła Konfederacji Jacka Wilka. Ten starał się tłumaczyć sens wpisu Winnickiego. - Ja rozumiem to w ten sposób, że polityka emigracyjna Polski powinna być zrównoważona w tym sensie, żeby niekontrolowany napływ emigrantów nie doprowadził do napięć społecznych, wzrostu przestępczości i wielu innych problemów. Po prostu trzeba równoważyć – odpowiedział Wilk i przyznał, że sam nie użyłby określenia "spójność etniczna".

Pozostali goście "Wyborów w TOKu" byli oburzeni tymi słowami. - Panie pośle Wilk, niech pan nie próbuje tego bronić – apelowała Izabela Leszczyna z KO. Z kolei Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przekonywała, że emigranci, którzy przyjeżdżają do Polski do pracy są niezwykle istotni. - Dzięki nim nasze cele gospodarcze i społeczne są realizowane oraz bardziej zabezpieczone. A słowa Winnickiego to skandal i rasizm,ale czego można się spodziewać po Konfederacji – przyznała posłanka Lewicy.

Jacek Ozdoba z PiS ocenił, że nie ma zgody na takie sformułowania. - Choć pan Wilk jest przyzwoitym posłem, to w Konfederacji są ludzie, którzy pozwalają sobie na zbyt wiele. Powinni dwa razy się zastanowić, zanim coś powiedzą czy napiszą, bo w internecie są zdjęcia, na których pozują w faszystowskim geście – skomentował polityk PiS.

Dodał, że chodzi mu o Konrada Berkowicza, posła Konfederacji. Sam Berkowicz tłumaczył, że była to  forma "żartu z polskich faszystów".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Poseł Konfederacji Robert Winnicki pisze o "spójności etnicznej" Polski. "To skandal i rasizm"
Zaloguj się
 • labamba007

  Oceniono 4 razy 4

  Trzeba być turbo debilem, żeby interpretować to jako faszyzm, faktem jest, że nadmiar imigrantów jest niebezpieczny ale dlaczego ludzie w rządzie i wyborcy nie pomyślą o milionach Polaków którzy wyjechali z Pl bo tu im sie gorzej żyło. Więc zamiast ułatwiać nam życie w tym Państwie to coraz większe podatki mamy. A że są kraje biedniejsze czy w stanie wojny no to chcą przyjechać. Ok niech przyjeżdżają ale zróbmy takie prawo żeby to Polscy obywatele na tym korzystali najbardziej.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 2

  Jezeli historia ma czegokolwiek, kogokolwiek nauczyc (nieprzypadkiem neoliberalowie usuneli historie z programow szkolnych) to wystarczy siegnac po wieloetnicny i wielokulturowy Rzym, ktory istnial dopoty dopoki odzaialywanie miekkie centrum bylo na tyle silne iz bylo w stanie utrzymac polityczna jednosc spoleczna elit. Oddzialywanie miekkie w tym tyglu pomimo swojej sily byloby jednak nie wystarczajace, gdyby nie realna sila legionow stale utrzymywanych z podatkow, ktore niejdednokrotnie przywracaly spoistosc polityczna Imperium.
  Wszystko to rozpadlo sie jak wiadomo w krotkim czasie z poowodu utraty zdolnosci fiskalnej centrum utrzymania realnej sily wojskowej. Nie inaczej bedzie wkrotce na zachodzie i niech porzuca nadzieje, ci ktorzy wierza ze uda sie utrzymac spoistosc polityczna obszaru na ktorym istnieja tak skontrastowane i rozne etnos. Ktos przejme wladze a ktos bedzie musial przejsc do roli podrzednej wide Koptowie w Egipcie, inaczej nie ma i do konca czasu pewne prawidla pozostaja constans.

 • pytlarro

  Oceniono 1 raz 1

  Bzdura, jak najbardziej mamy prawo dyskutować o polityce imigrscyjnej. Nie może być tak, że całkowicie ton przejmuje lewica, krzycząc o rasizmie. To za poważny problem, którego skutki mogą być odczuwalne za pokolenie i trwać przez następne. Tak, nie możemy popełnić błędu i nie możemy sprowadzać muzułmanów. Nie i już, nieważne jak mili i pracowicie będą. Na zachodzie też byłi

 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz -1

  Ja, ja, a Mieszko I umieszczal na monetach znak swastyki, podrzucam temat tvnazi.

 • endrju1521

  Oceniono 6 razy -2

  Trzeba być debilem, żeby nie widzieć w tym ideologii faszystowskiej !

  Ajn land, ajn volk, ajn fihrer ! ! ! ! !!

 • kap_jeden

  Oceniono 7 razy -3

  witamy niniejszym końcówkę cz…onka Putina w Sejmie,
  przecież wiadomo że chodzi o to by teraz Polacy rzucili się na Ukraińców
  straci gospodarka, stabilność dwóch krajów i Rosja zyska wpływy
  co za buc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX