Premier przestanie szefować ministerstwu sportu. "W tym tygodniu zostanie powołana nowa minister"

Na czele ministerstwa sportu ma stanąć utytułowana sportsmenka. Z zapowiedzi szefa KPRM Michał Dworczyka wynika, że nazwisko nowej minister poznamy w tym tygodniu.
Zobacz wideo

W swoim nowym rządzie Mateusz Morawiecki jest nie tylko premierem, kieruje też pracami resortu sportu. Bo do tej pory nie udało się znaleźć nowego ministra. Jak zapowiedział dziś w radiowej Jedynce min. Michał Dworczyk, sytuacja ma zmienić się w tym tygodniu. 

Pan premier Morawiecki interesuje się sportem, jest zaangażowany w sport, ale w tym tygodniu zostanie powołana nowa minister sportu, która przejmie obowiązki - poinformował szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Jak dodał, będzie to kobieta i utytułowany sportowiec.

Przypomnijmy, że poprzedni minister sportu - Witold Bańka - został szefem Światowej Agencji Antydopingowej

Czym jest plan B na Mariana Banasia?

Michał Dworczyk był pytany też, na czym polega "plan B", o którym mówił premier Morawiecki, gdyby prezes NIK Marian Banaś nie podał się do dymisji. Stwierdził, że będzie trudno znaleźć inną drogę prawną odwołania prezesa NIK Mariana Banasia niż zmiana ustawy zasadniczej. Według niego można wprowadzić przepis, że prezesa NIK odwołuje się większością 2/3 głosów.

W czwartek z Banasiem spotkali się prezes partii Jarosław Kaczyński i wiceprezes PiS, szef MSWiA Mariusz Kamiński. Jak poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, wyrazili oni oczekiwanie podania się przez szefa NIK do dymisji. Premier Mateusz Morawiecki w piątek wyraził przekonanie, że Banaś poda się do dymisji. - Jeśli tak się nie stanie, mamy plan B - mówił premier.

Słuchaj dzięki aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM