Jarosław Kaczyński w szpitalu. Prezes PiS miał przejść operację kolana

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński trafił do szpitala w Otwocku. Miał przejść operację kolana. Jak podają media, odwiedził go minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński trafił do otwockiego szpitala w poniedziałek. Portal WP nieoficjalnie podał, że prezes miał przejść zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Politycy początkowo nie chcieli komentować tej informacji.  - Nie komentujemy stanu zdrowia prezesa Kaczyńskiego, takie mamy ustalenia - powiedział "Faktowi" Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości.

Ale wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Gosiewska w rozmowie z RMF FM potwierdziła, że operacja się odbyła i "wszystko idzie w dobrym kierunku".

Minister z wizytą 

Zarówno "Fakt", jak i "Super Express" podały w poniedziałek, że prezesa Kaczyńskiego odwiedził wieczorem w szpitalu minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Już kilka miesięcy temu prezes Kaczyński zapowiadał, że zaraz po wyborach parlamentarnych musi przejść zabieg stawu kolanowego. Za jakiś czas czeka go też operacja w drugiej nodze. - Muszę to przeprowadzić - mówił we wrześniu. - W szpitalu poleżę z 7-10 dni i później czekają mnie dwie kule, co jest dość męczące, już to przechodziłem. Nie da się wtedy normalnie funkcjonować - dodawał w rozmowie z "SE". 

Przypomnijmy - prezes Prawa i Sprawiedliwości w końcu 2018 roku przeszedł infekcję bakteryjną. To oznaczało "ponad dwie godziny dziennie rehabilitacji, a do tego kurację antybiotykową". Infekcja pojawiła się "po tym, jak rozbolało go kolano i na przełomie kwietnia i maja ubiegłego roku trafił do jednego ze szpitali". Po wyjściu ze szpitala Jarosław Kaczyński poruszał się o kulach. Wtedy z operacji wszczepiania endoprotezy zrezygnowano ze względu na kampanię wyborczą. 

Media podają, że początkowo zabieg ten był planowany na styczeń, jednak prezes postanowił przesunąć go na grudzień, aby do czasu przyszłorocznej kampanii prezydenckiej dojść do siebie.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM