Prezydent Duda powołał Danutę Dmowską-Andrzejuk na stanowisko ministra sportu

Danuta Dmowska-Andrzejuk jest już oficjalnie nową minister sportu. Prezydent Andrzej Duda wręczył jej dziś nominację w Pałacu Prezydenckim. Mistrzyni świata w szpadzie z 2005 roku zastąpiła Witolda Bańkę.
Zobacz wideo

Prezydent Duda powołał Danutę Dmowską-Andrzejuk na stanowisko ministra sportu; jednocześnie odwołał z tej funkcji premiera Mateusza Morawieckiego.

Ministerstwo Sportu było jedynym resortem, który podczas powoływania nowego rządu Morawieckiego - 15 listopada - nie został obsadzony.

Witold Bańka, który był ministrem sportu w poprzednim rządzie Morawieckiego, został szefem Światowej Agencji Antydopingowej. Formalnie na urząd ministra sportu został powołany premier. We wtorek Morawiecki poinformował, że kandydatką na ministra sportu jest Dmowska-Andrzejuk. 

Podjęcie decyzji w tej sprawie zapowiadał szef KPRM minister Michał Dworczyk w radiowej Jedynce. - Pan premier Morawiecki interesuje się sportem, jest zaangażowany w sport, ale w tym tygodniu zostanie powołana nowa minister sportu, która przejmie obowiązki - mówił Dworczyk. Już wówczas mówił, że będzie to kobieta i utytułowany sportowiec.

Największym sukcesem Danuty Dmowskiej-Andrzejuk jest tytuł mistrzyni świata w szpadzie, który wywalczyła w 2005 roku. Nowa minister sportu ma też na koncie m.in. złoty i srebrny medal ME wywalczony w turnieju drużynowym.

DOSTĘP PREMIUM