Daniel Passent o debacie w PO: Jestem zawiedziony. Brakowało mi tam życia, charyzmy

- Oglądałem debatę kandydatów Platformy Obywatelskiej z obowiązku, raczej bez przyjemności. Brakowało mi tam życia, jakiegoś napięcia, kontrowersji, sporu i brakowało mi charyzmy - mówił w TOK FM redaktor Daniel Passent.
Zobacz wideo

Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak, którzy rywalizują o nominację Platformy Obywatelskiej na kandydata na Prezydenta RP starli się w przedwyborczej debacie. Mówili między innymi o ochronie zdrowia, obronności, programach socjalnych, ale też wieku emerytalnym czy ustawie aborcyjnej. Relację z debaty znajdziesz TUTAJ >>

Według znacznej części komentatorów, pojedynek nie należał do zbyt porywających. Wielu dziennikarzy - po zakończeniu spotkania - pisało w mediach społecznościowych, że dyskusja była monotonna i nie dowiedzieliśmy się z niej niczego nowego.

Rozczarowania debatą nie krył także redaktor Daniel Passent, który w niedzielnej audycji "Goście Passenta" w TOK FM przyznał wprost: "Oglądałem ją z obowiązku, raczej bez przyjemności". - Brakowało mi tam życia. Brakowało mi jakiegoś napięcia, kontrowersji, sporu i brakowało mi charyzmy - ocenił. - Temperatura tej debaty wynosiła 36,6 i mówiąc w terminologii pana Jacka Jaśkowiaka [który trenuje boks - red.], nie jest to temperatura z jaką się wychodzi na ring - dodał.

Redaktor Passent tłumaczył, że oglądając debatę nie miał wrażenia, że biorący w niej udział kandydaci rzeczywiście chcą wygrać wybory. - To było takie bardzo ugładzone. Może wewnątrzpartyjną rolę spełniło, ale szerszą raczej nie. Także jestem zawiedziony - podsumował.

"Remis ze wskazaniem"

Podobnego zdania był redaktor naczelny tygodnika "Wprost" Marcin Dzierżanowski, jeden z gości Passenta w TOK FM. - Nie sądzę, żeby ta debata przykuła specjalną uwagę widzów. Była dość nudna i standardowa - wskazał.

Dopytywany, kto jego zdaniem, okazał się lepszy powiedział, że komentatorzy mówią o remisie z pewnym wskazaniem na Jacka Jaśkowiaka. Dzierżanowski podkreślił jednak, że "pewne wskazanie" to za mało. Według jego opinii, prezydent Poznania jest na zdecydowanie gorszej pozycji niż Małgorzata Kidawa-Błońska i gdyby naprawdę miał zdobyć nominację partii na wybory - powinien wygrać sobotni pojedynek zdecydowanie. - Nie pokonał wysoko Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, co oznacza, że jego szanse na zdobycie nominacji są w zasadzie żadne - stwierdził dziennikarz.

O tym, kto zostanie kandydatem PO w wyborach prezydenckim mamy dowiedzieć się w najbliższą sobotę 14 grudnia. Zdecyduje o tym - w głosowaniu - Rada Krajowa partii.

Dzierżanowski powiedział, że z jego informacji wynika, że zdecydowane poparcie - przynajmniej w klubie parlamentarnym - ma wicemarszałek Sejmu. - To jest zrozumiałe. Jacek Jaśkowiak nigdy nie był parlamentarzystą, wielu pewnie nawet go nie zna. Zaś Małgorzata Kidawa-Błońska jako wieloletnia parlamentarzystka ma z wieloma relacje bardzo osobiste - tłumaczył.

Liczba zwolenników wicemarszałek Sejmu była zdecydowanie bardziej słyszalna także podczas sobotniej debaty. Głośno dopingowali polityczkę na sali, bijąc jej brawa i skandując "Kidawa, Kidawa". Redaktor Dzierżanowski radził jednak fanom kandydatki, by zmienili okrzyk. - Krzyczenie po nazwisku do kandydata, który chce się pokazać jako taka ciepła osoba to jest zły pomysł. Raczej krzyczałbym "Małgosia, Małgosia" - stwierdził. 

Kto na prezydenta?

Wybory prezydenckie odbędą się wiosną przyszłego roku. Prawo i Sprawiedliwość zapowiada, że ich kandydatem ponownie będzie urzędujący prezydent Andrzej Duda. Poza tym, swój start zapowiedział lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Lewica ma zaprezentować kandydata (lub kandydatkę) w połowie grudnia - coraz częściej mówi się, że ma to być obecna wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka. Zagadką pozostaje start Szymona Hołowni - dziennikarz i publicysta swoją decyzję ma ogłosić w niedzielę wieczorem.

Posłuchaj całej audycji "Goście Passenta". W Aplikacji TOK FM możesz to zrobić na telefonie!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Debata kandydatów w PO. Daniel Passent jest zawiedziony
Zaloguj się
 • werner53

  Oceniono 5 razy 3

  Na sali pelno klakierow Kidawy, wszystko ukartowane, aby wygrala. Nie dziekuje. Wole byc #nicniewarci niz glosowac na kobiete, ktora popiera pieklo kobiet. A jezeli chce wygrac z Duda lekcje dykcji z logopeda, to koniecznosc.

 • mgrstepien

  Oceniono 3 razy 1

  Czy to prawda że Jaśkowiak był przykuty do podłogi żeby nie uciekł?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy 0

  Pompowanie kol, czytaj zer, kiedys nie bylo z tym problemow, cos sie jednak zacieilo w tej maszynce do produkcji swiatlocharyzmatycznych swiatloprogresywnych swiatlonowoczesnych fotogenicznych zer. Na polskiej scenie politycznej jest jeden swiatowej klasy self-made maz stanu, strach pomyslc co bedzie jak problemy z kolanem beda sie poglebiac, cale to towarzystwo zacznie gubic buty i potykajac sie o wlasne nogi.
  Dlatego skorzystam z okazj Panie Jaroslawie, by zyczyc wielu lat w zdrowiu fizycznym i pelnej sprawnosci intelektualnej.

 • zbag19

  Oceniono 1 raz -1

  oceny spotkania mogą być różne, tu nie chodziło o walkę ale raczej o prezentację; myślę, że na walkę przyjdzie czas. Pod względem moralnym i intelektualnym każda z tych dwóch osób jest lepsza od obecnego prezydenta RP, ale o wyniku demokratycznych wyborów decydują emocje a nie rozsądek.

 • stef0909

  Oceniono 5 razy -1

  A przestępca długopis ma jaja???chyba jajecznice🤣

 • kap_jeden

  Oceniono 3 razy -1

  nie wiem co ta KO ma , że nawet dzejdzej po przejściu obok Schetyny do debaty zostaje pozbawiony jaj i zachowuje sie jak wykastrowany kocur....

 • przemek289

  Oceniono 2 razy -2

  Niestety ale PO niema pomysłu na wybory .Jesteśmy skazani na pseudo Prezydenta. Chyba ze lewica wskaże ciekawą osobe

 • przyganiacz

  Oceniono 4 razy -2

  Daniel Passent o debacie w PO: Jestem zawiedziony. Brakowało mi tam życia, charyzmy

  Co niepotrzebne i wymuszone (dla fasonu) raczej nie bywa charyzmatyczne. Niech startują oboje - wtedy Duda ma
  większe szanse odpaść w pierwszej turze...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX