Kto powinien bać się Szymona Hołowni. "Doskonalsza wersja Andrzeja Dudy"

- Cały czas mamy w pamięci Pawła Kukiza sprzed czterech lat. On wtedy też wystartował bez zaplecza i uzyskał bardzo dobry rezultat, ponad 20 procent - przypomniał w Poranku Radia TOK FM Tomasz Siemoniak, poseł KO.

W niedzielę chęć startu w wyborach prezydenckich zapowiedział Szymon Hołownia, dziennikarz, prezenter i publicysta katolicki. Zdaniem Tomasza Siemoniaka, posła Koalicji Obywatelskiej, nowy kandydat może zagrozić przede wszystkim Andrzejowi Dudzie. - Cały czas mamy w pamięci Pawła Kukiza sprzed czterech lat. On wtedy też wystartował bez zaplecza i uzyskał bardzo dobry rezultat, ponad 20 procent. Tacy kandydaci mogą odebrać najwięcej urzędującemu prezydentowi – przekonywał Siemoniak.

Były szef MON dodał, że "profil ideowy" Hołowni jest konserwatywny. - Jest znacznie doskonalszą wersją Andrzeja Dudy. Na pewno nie przyszłoby mu do głowy opowiadać na przykład rasistowskich dowcipów. Prezydent Duda może poczuć się zagrożony – mówił Siemoniak.

Wskazywał też na główne problemy, jakie może mieć Hołownia w kampanii. - Czyli polska terenowa, mniejsze miejscowości, powiaty. W kampanii trzeba mieć struktury. Jednak to esencja demokracji, że ktoś, kto spełnia wymogi, się zgłasza. To fajnie, że postanowił zaryzykować – ocenił Siemoniak.

Zemsta Banasia?

Dominika Wielowieyska pytała też swojego gościa o doniesienia "Dziennika Gazety Prawnej", że NIK może szykować wnioski do prokuratury w związku z działaniami Funduszu Sprawiedliwości, którym zarządza resort sprawiedliwości. Pieniądze z tego Funduszu powinny być przeznaczane głównie na pomoc ofiarom przestępstw i ich najbliższym. A według NIK nie są. - Marian Banaś chyba szykuje zemstę – dopowiedziała prowadząca "Poranek Radia TOK FM". Siemoniak mówił, że to bardzo ważna informacja. - Choć mam negatywną opinię o Marianie Banasiu, to jeżeli w wyniku jego zemsty czy celowych działań, dowiemy się więcej o kulisach ciemnych działań PiS to bardzo dobrze. Być może cały weekend przygotowywano w NIK listę trudnych spraw dla PiS, bo jest jeszcze GetBack czy inne rzeczy, które mogą wyjść rządzącym bokiem – wyjaśniał Tomasz Siemoniak.

Jego zdaniem, PiS popełnił błąd, że w ogóle dopuścił do powołania Banasia do NIK. - My ostrzegaliśmy, to wyłączano nam mikrofon. Mówienie, że to wina opozycji, że Banaś nadal pełni funkcję, to obłuda. Nie wyobrażam sobie zmian ustaw czy konstytucji, bo PiS przydarzył się skompromitowany Banaś. Muszą wypić piwo, które nawarzyli – podsumował polityk PO.

Wojna Schetyny i Kidawy-Błońskiej? "Absurd"

W sobotę odbyła się debata kandydatów PO w prawyborach prezydenckich. - Naprawdę dużo treści było w tej debacie. Nie przyjmuję tego, że była nużąca. Jesteśmy odzwyczajeni od polityki, w której mówi się spokojnie i mądrze – przekonywał Siemoniak. Poseł Koalicji Obywatelskiej skomentował też doniesienia o ew. "cichej wojnie" między Małgorzatą Kidawą-Błońską a Grzegorzem Schetyną. - To absurd. Nie minęły trzy miesiące odkąd Schetyna wystawił Kidawę-Błońską na premiera i wspierał ją. Dlaczego miałby teraz prowadzić z nią wojnę? - dziwił się Siemoniak. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (39)
Szymon Hołownia. "Doskonalsza wersja Andrzeja Dudy"
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 17 razy 5

  Kto się powinien bac Hołowni ? Z załozenia ten co się boi boga. Bowiem kolega Hołownia ma byc tym brakującym,
  bardziej cywilizowanym ogniwem, w nierozłącznym pakcie Pana, Wójta i Plebana. Hołownia jest częścią tej gangreny
  która toczy ten kraj od stuleci. Wciska biednym ludziom ciemnotę o zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu, o niepokalanym poczęciu, sądzie ostatecznym, i szczęściu wiecznym amen. To nieuczciwe. Kler do wyboru swojego szamana nie dopuszcza świeckich osób, nie prosi ich o wystawienie swojego kandydata, nie funduje mu kampanii wyborczej, itd. Hołownia misjonarzem nie zostanie, nie przekona Polaków na zachód od Wisły, ze to on powinien zostac prezydentem tego kraju. On będzie raczej jak nuncjusz. Będzie się błąkał wśród plemion osiadłych wzdłuz Bugu i usprawiedliwiał kler z ich zamiłowania do 7 grzechów głównych. Tak jak kiedyś przekonywano do socjalizmu z ludzką twarzą, Hołownia będzie przekonywał miejscowy lud do katolicyzmu z ludzką twarzą. Zadaniem Hołowni nie jest zostanie prezydentem, ten cel jest nawet poza jego zasięgiem. Jego zadanie jest bardziej okrutne, ma na wesoło przyblizyc wątpiących di powrotu na łono kościoła. Tak jak to zrobił PiS. Owszem, kradniemy, ale się dzielimy. Owszem, krzywdzimy wasze dzieci, nienawidzimy kobiet, ale robimy to przeciez w imię boga ojca wszechmogącego w trójcy jedynego.

 • m.godwin

  Oceniono 5 razy 3

  Nie wiem czy lubię tego Hołownię czy nie. Po prostu nie znam. Ale pisanie o kimkolwiek, że jest "doskonalszą wersją Andrzeja Dudy" jest zwyczajnie obraźliwe. Duda znany jest wyłącznie z lekceważącego stosunku do konstytucji i z dewastowania państwa polskiego. Niczym innym charakterystycznym się nie wyróżnia, niczego innego po latach pamiętać nie będziemy. Dlaczego więc tak brzydko mówić o obecnych kandydatach?

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 5 razy 3

  każdy kto będzie niezależny od partii i nie będzie łamał prawa
  będzie po stokroć lepszy od dudy !!!!

 • my_kroolik

  Oceniono 4 razy 2

  Przede wszystkim są SKOKi. Przy tym śmierdzącym, PIS owskim szambie, Amber Gold i Getback to perfuma.

 • pbe64

  Oceniono 7 razy 1

  Taka ciekawostka

  w 2010 piłkarzem Legii był Marcin KOMOROWSKI
  w 2015 piłkarzem Legii był Ondrej DUDA
  obecnie piłkarzem Legii, co prawda wypożyczonym jest Mateusz HOŁOWNIA

  I jak tu nie być przesądnym :)

 • justas32

  Oceniono 9 razy 1

  Polska jest krajem niewartym istnienia - skoro mamy takich kandydatów na Prezydenta ...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 13 razy 1

  Dajcie już spokój z tym Holowczycem.

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 9 razy 1

  Najdoskonalsza wersja Du.py
  jest nadal do du.py.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX