Rzecznik PO o Hołowni: Czy wybory prezydenckie to dobry moment do pierwszych kroków w polityce?

Nie widzę wokół Szymona Hołowni osób, które mogą przełożyć jego pomysły na realne działanie polityczne - tak zapowiedź startu w wyborach prezydenckich, którą dziennikarz ogłosił wczoraj w Gdańsku, w TOK FM komentuje rzecznik PO Jan Grabiec.
Zobacz wideo

Polityk w Wywiadzie Politycznym TOK FM przyznał, że ma mieszane uczucia co do tej kandydatury.

- Z jednej strony bardzo chciałbym, żeby w polityce pojawiali się nowi ludzie spoza świata polityki. Dziennikarze - bardzo dobry pomysł, eksperci, naukowcy. Żeby polityka była żywa, żeby miała kontakt z rzeczywistością, muszą się w niej pojawiać nowi ludzie, ale czy rzeczywiście wybory prezydenckie są najlepszym momentem do startu, do stawiania pierwszych kroków w polityce? Nie wiem. Obawiam się, że to może być za trudne - mówił Jan Grabiec na antenie TOK FM. 

- Nie będziemy nikogo lekceważyć, będziemy traktować te wybory bardzo poważnie – powiedział z kolei dziennikarzom w poniedziałek w Lublinie szef PO Grzegorz Schetyna komentując zapowiedź startu w wyborach prezydenckich dziennikarza Szymona Hołowni.

Podczas ogłaszania decyzji o kandydowaniu na prezydenta, Szymon Hołownia podkreślał, że nie ma nad sobą żadnego politycznego patrona. W Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku dziennikarz przedstawił wizję Polski ponad partyjną walką, dbającej o ludzi i środowisko. Mówił też o pomyśle na "przyjazny" rozdział państwa od Kościoła.

Całej rozmowy z Janek Grabcem w Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

TOK FM PREMIUM