Kidawa-Błońska potwierdza: Joanna Mucha wystartuje na szefa PO

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) potwierdziła we wtorek w Łodzi doniesienia medialne, że posłanka PO Joanna Mucha weźmie udział w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.
Zobacz wideo

We wtorek portal Onet.pl poinformował, że podczas poniedziałkowego posiedzenia Rady Regionu w woj. lubelskim posłanka PO Joanna Mucha ogłosiła, że weźmie udział w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Według portalu zrobiła to w obecności Grzegorza Schetyny i wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

"Byłam wczoraj (w poniedziałek - PAP) w Lublinie, gdzie odbyła się Rada Regionu PO i na tej radzie Joanna Mucha zgłosiła, że w momencie rozpisania wyborów (na przewodniczącego - PAP), a prawdopodobnie stanie się to 14 grudnia, zgłosi się do startu w wyborach i będzie prowadziła swoją kampanię wyborczą" - powiedziała Kidawa-Błońska.

Wicemarszałek Sejmu przyjechała do Łodzi, aby spotkać się ze studentami Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku AHE, przedstawicielami środowiska kultury oraz swoimi partyjnymi koleżankami i kolegami.

Podczas briefingu poprzedzającego spotkanie z członkami PO zwróciła uwagę, że wtorek jest przedostatnim dniem jej podróży po kraju w ramach prowadzonej kampanii przed partyjnymi prawyborach, które mają w sobotę 14 grudnia wyłonić kandydata PO w walce o fotel prezydenta. W środę będzie w Opolu i we Wrocławiu.

"W sobotę moje koleżanki i koledzy na Konwencji Krajowej wybiorą osobę, która będzie nas reprezentowała w wyścigu o fotel prezydencki" - mówiła Kidawa-Błońska.

W partyjnych prawyborach, które mają 14 grudnia wyłonić kandydata PO na prezydenta, obok Małgorzaty Kidawy-Błońskiej uczestniczy prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Kidawa-Błońska potwierdza: Joanna Mucha wystartuje na szefa PO
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 2

  Przekop mierzei wislanej wywolaogromna susze s Polsce gdyz cala woda z Wisly wplynie do morza, poslanka poko. Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha teraz moze byc juz tylko smieszniej.

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 3 razy -3

  w pisie kobiety tylko na 3 planie

 • dejtrejder

  Oceniono 5 razy -3

  Baba na prezydenta? To nie jest dobry pomysł. Szczególnie w tym kraju. Z całym szacunkiem ale opozycja wystawionymi kandydatkami strzeliła sobie w stopę. Wy koniecznie chcecie żeby Duda wygrał drugą kadencję? Pisiory się z was śmieją taki im prezent zrobiliście wystawionymi kandydatkami.
  A mieliście frajerzy Zandberga niczym cham złoty róg...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX