Adam Szłapka kandydatem Nowoczesnej na prezydenta? Rzeczniczka partii nie zaprzecza

- Adam Szłapka ma dobre przygotowanie, pracował w kancelarii prezydenta, w Sejmie, zajmuje się sprawami zagranicznymi, służbami specjalnymi, wojskiem, czyli tymi rzeczami, którymi zajmuje się prezydent - mówiła rzeczniczka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska na antenie TOK FM.
Zobacz wideo

Paulina Hennig-Kloska była gościem Wywiadu Politycznego TOK FM i zapowiedziała, że Nowoczesna wystawi swojego kandydata prezydenta. Stwierdziła, że może on nawet okazać się "czarnym koniem wyścigu". Wyraziła też żal, że żaden ze zgłoszonych dotychczas kandydatów Koalicji Obywatelskiej "nie zrobił ruchu", aby zdobyć poparcie ze strony Nowoczesnej.

Karolina Lewicka pytała ją więc o nazwiska, które są brane pod uwagę. - Adam Szłapka skończył 35 lat 6 grudnia, więc mógłby być kandydatem... - podpytywała dziennikarka. 

- Mógłby. Teraz jest moda na takich młodych przywódców, mamy nową panią premier Finlandii bardzo młodą, która zapowiada się dobrze - zgodziła się polityczka. - Adam Szłapka ma dobre przygotowanie, pracował w kancelarii prezydenta, w Sejmie, zajmuje się sprawami zagranicznymi, służbami specjalnymi, wojskiem, czyli tymi rzeczami, którymi zajmuje się prezydent. Ale to nie jest jedyna kandydatura, jaka pada w kuluarach - zaznaczyła Henning-Kloska. 

Wyraziła również opinię, że "większa paleta kandydatów w pierwszej turze sprawia, że pierwsza tura nie będzie ostatnią".

Szymon Hołownia. "Nie wiem, jakie ma poglądy"

- Nie wiem, czy wszyscy kandydaci, którzy się teraz wyłaniają, faktycznie wystartują - powiedziała też posłanka Nowoczesnej i była to aluzja do kandydatury Szymona Hołowni. Wyraziła też wątpliwość, czy Szymon Hołownia zbierze wymagane 100 tys podpisów.  

- Nie znam poglądów Szymona Hołowni na gospodarkę. Nie wiem, czy jest centrystą, socjalistą czy skrajnym liberałem, trudno mi więc cokolwiek ocenić. Nie wiem, jakie są jego pomysły na naprawę państwa polskiego - przede wszystkim sądownictwa. Ani jakie są jego prawdziwe poglądy na temat bardzo ważny dla Polek, czyli problem zaostrzenia ustawy aborcyjnej - wymieniała na antenie TOK FM. 

- Miałabym obawy, co by zrobił jakby w jego ręce trafiła ustawa zaostrzająca przepisy aborcyjne, za czym się kiedyś opowiadał, a ja jako kobieta i Polka tego nie popieram - dodała.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

DOSTĘP PREMIUM