Bartosz Arłukowicz szefem PO? "Bardzo poważnie rozważam start w wyborach"

Były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zastanawia się nad startem w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. - Na podjęcie ostatecznej decyzji w tej sprawie potrzeba mi jeszcze kilka dni - zapowiada polityk.
Zobacz wideo

- Bardzo poważnie rozważam kandydowanie na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej - powiedział w poniedziałek europoseł Bartosz Arłukowicz. Dodał, że jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, ale podejmie ją w najbliższym czasie.

- Mam dość sprecyzowane poglądy na temat tego w jaki sposób partia polityczna - nasz Platforma - powinna funkcjonować. Z całą pewnością wymaga ona większego aspektu społecznego. To musi być partia, która jest razem z ludźmi, ze środowiskami, wśród zwykłych ludzi. Partia, który musi być napełniona energią i determinacją do zwycięstwa oraz wielką odpowiedzialnością za Polskę - powiedział Bartosz Arłukowicz. 

Wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej zaplanowano na 25 stycznia 2020 roku, a ewentualną drugą turę 8 lutego. Kandydaci mogą się zgłaszać do 3 stycznia.

Do tej pory, chęć startu w wyborach wyrazili Bogdan Zdrojewski, Borys Budka i Joanna Mucha. Wciąż nie wiadomo, czy na start zdecyduje się lider partii Grzegorz Schetyna.

DOSTĘP PREMIUM