"Rzeczpospolita": PKW odrzuciła sprawozdanie partii Jarosława Gowina

PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe partii Jarosława Gowina za 2018 rok przez niewielką kwotę 233,18 zł - podała wtorkowa "Rzeczpospolita". To opłata za korzystanie z mediów w lokalu udostępnionym komitetowi wyborczemu przez partię Porozumienie.
Zobacz wideo

Dziennik podkreśla jednak, że pomimo małej kwoty zakwestionowanej podczas weryfikacji sprawozdań, prawo jest bezwzględne i dokumenty PKW musiała odrzucić. Porozumienie nie odczuje jednak straty subwencji z budżetu państwa, ponieważ jej nie pobierało - tłumaczy gazeta.

Partia Gowina to niejedyne ugrupowanie, którego sprawozdanie kwestionuje PKW - podobny los spotkał Ruch Narodowy i partię zmarłego we wrześniu ojca premiera - Kornela Morawieckiego Wolni i Solidarni. W jej przypadku błędnie przyjmowano wpłaty na kampanię - tłumaczą dziennikarze "Rz".

Gazeta zaznacza, że nie muszą to być jedyne ugrupowania z problemami w rozliczaniach, bo PKW nie wszystkie jeszcze zbadała, choć wiadomo już, że żadna z partii otrzymujących subwencje rządowe nie zrobiła błędów powodujących ich utratę.

Porozumienie Jarosława Gowina jest w koalicji Zjednoczonej Prawicy - wraz z Prawem i Sprawiedliwością oraz Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry. Partia Gowina ma w ramach tej koalicji 18 swoich posłów i dwóch senatorów. 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
PKW odrzuciła sprawozdanie partii Jarosława Gowina
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  0

  Sprawy wielkie, sprawy małe, powoli, ale coraz wyraźniej widać, kto nami rządzi. Wszystko pod szyldem "prawa" i "sprawiedliwości".

 • getz54

  0

  Kaczyński wrzucił Gowinowi do łózka końską głowę. Gowin jak to Gowin podziękował za prezent ale się nie cieszył.
  Grilowanie PiS-u rozpoczęło się na dobre, Kaczyński juz przestaje to ogarniac. Wyroki TSUE i SN rozpętały burze w Parlamencie Europejskim. Zastosowanie art. 7 Traktatu Lizbońskiego wobec Polski realne jak nigdy dotąd. Reakcja Kaczyńskiego ? Paniczne szukanie ratunku w działaniach opresyjnych Święczkowskiego, grozba masowych artesztowań sędziów, panika w obozie władzy. Kolejna, haniebna porazka Polski w Brukseli, jako jedyne państwo w Unii Polska nie podpisała pakietu klimatycznego. Efekt ? Zero pieniędzy na energię odnawialną, na likwidacje kopalń węgla, zero eksportu pochodzącego z brudnej energii, zero inwestycji zagranicznych w brudną produkcję.
  Mafia vatowska w ministerstwie finansów, mafia w KNF, mafioso w rodzinie Kaczyńskich, afera z panem Birgfellnerem, łapówkarstwo, gangrena w PiS-ie. Pod koniec swoich rządów PZPR tez reagowała alergicznie na wydarzenia, aresztowania opozycji solidarnościowej, strzelanie do robotników, stan wojenny. A wszystko to tylko po to, zeby Kaczyński mógł dotrzymac swojej obietnicy i wprowadzic Budapeszt nad Wisłą i stac się właścicielem Polski, jak jego kolega Orban właścicielem Węgier. Ten mały psychopata z dwubiegunową chorobą kolana moze sprowadzic ten kraj do pozycji Filipin Duderte, czy Wenezueli Maduro. Kaczyński to zdolny człowiek, zdolny do wszystkiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX