"Rzeczpospolita": PKW odrzuciła sprawozdanie partii Jarosława Gowina

PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe partii Jarosława Gowina za 2018 rok przez niewielką kwotę 233,18 zł - podała wtorkowa "Rzeczpospolita". To opłata za korzystanie z mediów w lokalu udostępnionym komitetowi wyborczemu przez partię Porozumienie.
Zobacz wideo

Dziennik podkreśla jednak, że pomimo małej kwoty zakwestionowanej podczas weryfikacji sprawozdań, prawo jest bezwzględne i dokumenty PKW musiała odrzucić. Porozumienie nie odczuje jednak straty subwencji z budżetu państwa, ponieważ jej nie pobierało - tłumaczy gazeta.

Partia Gowina to niejedyne ugrupowanie, którego sprawozdanie kwestionuje PKW - podobny los spotkał Ruch Narodowy i partię zmarłego we wrześniu ojca premiera - Kornela Morawieckiego Wolni i Solidarni. W jej przypadku błędnie przyjmowano wpłaty na kampanię - tłumaczą dziennikarze "Rz".

Gazeta zaznacza, że nie muszą to być jedyne ugrupowania z problemami w rozliczaniach, bo PKW nie wszystkie jeszcze zbadała, choć wiadomo już, że żadna z partii otrzymujących subwencje rządowe nie zrobiła błędów powodujących ich utratę.

Porozumienie Jarosława Gowina jest w koalicji Zjednoczonej Prawicy - wraz z Prawem i Sprawiedliwością oraz Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry. Partia Gowina ma w ramach tej koalicji 18 swoich posłów i dwóch senatorów. 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM