Prof. Matyja o doradzaniu Hołowni: "Inaczej opowiedziana Polska"

- Od dawna piszę o tym, że w polityce potrzebny jest nowy język. Szymon Hołownia nim mówi, to jego naturalny język, mówi nim do ludzi od lat - mówił w TOK FM prof. Rafał Matyja, doradca kandydata na prezydenta.
Zobacz wideo

Szymon Hołownia ogłosił w grudniu chęć startu w nadchodzących wyborach prezydenckich. Dziennikarz, prezenter i publicysta katolicki zmierzy się m.in. z Andrzejem Dudą i Małgorzatą Kidawą-Błońską. Jego doradcą został prof. Rafał Matyja z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jest jednym z autorów hasła o potrzebie budowy IV RP.

Co przekonało go do współpracy z Hołownią? - To jest szansa na inną prezydenturę, bezpartyjną. Taką, w której każda decyzja w sprawie weta będzie podejmowana długo i naprawdę, bez udawania - tłumaczył w TOK FM. 

Zwrócił też uwagę na sposób, w jaki komunikuje się Szymon Hołownia.

- Od dawna piszę o tym, że w polityce potrzebny jest nowy język. Szymon Hołownia nim mówi, to jego naturalny język, mówi nim do ludzi od lat. Do daje szansę w tej kampanii, że to będzie inaczej opowiedziana Polska - dodał. 

Jak mówił, świeżość Hołowni wynika z tego, że jest spoza świata polityki. - Jeżeli trzeba mówić nowym językiem i być wolnym od pewnych nawyków wyrobionych w polityce, to to jest zaletą. Politycy z pewnymi nawykami sprawiają nam notoryczne rozczarowanie. To szansa na poszukanie jednego z możliwych wyjść z sytuacji - ocenił prof. Matyja. 

W sondażu wyborczym przeprowadzonym przez Instytut Spraw Publicznych na zlecenie Wirtualnej Polski Hołownia zajął trzecie miejsce - chęć głosowania na niego zadeklarowało 9,74 procent respondentów. Aż 43, 89 procent respondentów wskazało Andrzeja Dudę. 

Ostatnio Szymon Hołownia przy okazji składania życzeń świątecznych zapowiedział, że już po nowym roku przedstawi swój program wyborczy. Tymczasem teraz zaprasza do wzięcia udziału w projekcie "Rozmowy Polaków", który ma przynieść odpowiedź na pytania co łączy, co dzieli, i o czym marzą Polacy.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM