PiS dosięgnie "klątwa drugiej kadencji"? Karolina Lewicka przedstawia polityczne prognozy na 2020 rok

Czy Prawo i Sprawiedliwość będzie miało jeszcze energię, świeżość i pomysły na siebie, czy przez tzw. "klątwę drugiej kadencji" pogrąży się w wewnętrznych sporach i zmęczy zbyt długim rządzeniem? Prognozy polityczne na rok 2020 prezentuje Karolina Lewicka.

Pierwsza połowa roku 2020 upłynie pod znakiem kampanii i wyborów prezydenckich, od których - zdaniem Karoliny Lewickiej - zależy de facto powodzenie reform zaplanowanych przez Prawo i Sprawiedliwość. - Jeżeli rządzący utrzymają Andrzeja Dudę przy Krakowskim Przedmieściu, to może oznaczać w miarę bezproblemowe trwanie tej partii do 2023 roku [wtedy są kolejne wybory parlamentarne - red.]. Jeżeli zaś Andrzej Duda nie wywalczy reelekcji i Pałac Prezydencki zostanie przejęty przez któregoś z kandydatów opozycji, to będzie oznaczało poważne problemy dla PiS. Prawdopodobnie gnicie tej formacji, dezintegrację, być może nawet rozpad, a z pewnością zahamowanie rewolucji, którą prowadzi Jarosław Kaczyński - przewiduje dziennikarka TOK FM.

Zobacz wideo

Ale nie tylko wyborami, zdaniem Lewickiej, będziemy się w przyszłym roku interesować w polityce. - Pozostaje pytanie, co z tym Tuskiem? - zastanawia się dziennikarka. - Donald Tusk powrócił. Przez pięć lat reglamentował swoją obecność w polskim życiu politycznym. Teraz, prowadząc spotkania z czytelnikami w związku ze swoją nową książką "Szczerze", wypowiada się na tematy polityczne dużo i często - dodaje. Mówi się, że na tych spotkaniach "liczy szable". Czy coś z tego będzie?

Wśród ważnych tematów na przyszły rok Karolina Lewicka wymienia jeszcze m.in. polityczny debiut dziennikarza i publicysty Szymona Hołowni, który postanowił wystartować na prezydenta Polski oraz możliwe tarcia w Zjednoczonej Prawicy. Obejrzyj całe wideo!

>> Obejrzyj także: Bardzo dużo się działo, ale niewiele się zmieniło. Karolina Lewicka podsumowuje polityczny rok 2019

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (95)
Karolina Lewicka przedstawia polityczne prognozy na 2020 rok
Zaloguj się
 • franiux

  Oceniono 20 razy 14

  Adrian wygra z prostej przyczyny. Polacy nie zasługują na kogoś lepszego. Mamy coraz gorszych prezydentów bo na takich zasługujemy. Tylko Kwaśniewski dawał radę, reszta była przeciętna, a Adrian jest tragiczny bo nawet nie potrafi sam żadnej decyzji podjąć i czeka na instrukcje od swego mocodawcy. Jarosława

 • irishrem

  Oceniono 17 razy 13

  Niech to całe pisiorstwo zgnije jak najszybciej. Zdążę to badziewie zastosować na wiosnę na działce jako nawóz. Choć może zadziałać jak Randap. To może lepiej zutylizować i zapomnieć.Precz z kaczyzmem !!!

 • zgryz3

  Oceniono 16 razy 12

  PiS i świeżość?! Pomysły?! Jezu, umieram. Ze śmiechu. Świeżość starego bździocha!

 • justas32

  Oceniono 13 razy 7

  A co tam u żony Zbigniewa Ziobry - powspominała miniony rok z łezką w oku ?

 • drdr2

  Oceniono 14 razy 6

  Jaką rewolucję prowadzi Kaczyński? Władza dla władzy, resztę mam w dudzie

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy 5

  Duda już przegrał, a rozpad PiS jest bliższy niż ktokolwiek sobie jest w stanie wyobrazić. KE zamrozi transfery wszystkich środków unijnych do Polski w związku z ustawą kagańcową i z PiS nic nie zostanie. Niech jeszcze opozycja złoży wniosek o wprowadzenie całkowitego embarga na rosyjski węgiel i będą jaja.

  Nowogrodzka z Kaczyńskim na czele ogłoszą dyscyplinę partyjną i każą głosować za odrzuceniem embarga. I wtedy nawet Kurski nie wytłumaczy w TVP ciemnemu ludowi że PiS nie jest partią prokremlowską.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 11 razy 5

  To nie jest żadna klątwa. Tyle czasu potrzeba aby do tak zwanego "wyborcy" dotarło, że został zrobiony w balona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX