Jarosław Kaczyński najlepszym... i najgorszym politykiem 2019 roku [SONDAŻ]

Jarosław Kaczyński wygrywa w sondażu na najlepszego polityka mijającego roku. Ale prezesowi PiS-u przypadło też pierwsze miejsce wśród najgorszych polityków 2019 roku. Tak wyglądają wyniki sondażu publikowanego przez 'Super Express".
Zobacz wideo

Gazeta informuje, że Polacy wskazując najlepszego i najgorszego polityka 2019 r., postawili na tę samą osobę. Jarosław Kaczyński dostał 15 proc. wskazań jako najlepiej oceniany polityk i 39 proc. jako oceniany najsłabiej. Sondaż przygotował Instytut Badań Pollster. 

"To pokazuje poziom podziału w społeczeństwie" – ocenił na łamach "Super Expressu" ekspert ds. wizerunku dr Mirosław Oczkoś, który zwrócił uwagę, że Andrzej Duda ma tyle samo pozytywnych wskazań co prezes PiS. "To bardzo słaby wynik, bo z reguły u prezydenta działa tzw. magia urzędu" – ocenił. Gazeta wskazuje, że na podium najlepszych polityków 2019 znalazł się też z 14 proc. wskazań Donald Tusk.

"SE" zauważa, ze powodów do zadowolenia nie ma Grzegorz Schetyna, który z 22 proc. wskazań zajmuje – po prezesie PiS - drugie miejsce wśród najgorzej ocenianych polityków. Trzecią lokatę wśród najgorszych polityków zajął Donald Tusk z 7 proc. wskazań.

Czytaj też: PiS dosięgnie "klątwa drugiej kadencji"? Karolina Lewicka przedstawia polityczne prognozy na 2020 rok>>>

DOSTĘP PREMIUM