Jarosław Kaczyński najlepszym... i najgorszym politykiem 2019 roku [SONDAŻ]

Jarosław Kaczyński wygrywa w sondażu na najlepszego polityka mijającego roku. Ale prezesowi PiS-u przypadło też pierwsze miejsce wśród najgorszych polityków 2019 roku. Tak wyglądają wyniki sondażu publikowanego przez 'Super Express".
Zobacz wideo

Gazeta informuje, że Polacy wskazując najlepszego i najgorszego polityka 2019 r., postawili na tę samą osobę. Jarosław Kaczyński dostał 15 proc. wskazań jako najlepiej oceniany polityk i 39 proc. jako oceniany najsłabiej. Sondaż przygotował Instytut Badań Pollster. 

"To pokazuje poziom podziału w społeczeństwie" – ocenił na łamach "Super Expressu" ekspert ds. wizerunku dr Mirosław Oczkoś, który zwrócił uwagę, że Andrzej Duda ma tyle samo pozytywnych wskazań co prezes PiS. "To bardzo słaby wynik, bo z reguły u prezydenta działa tzw. magia urzędu" – ocenił. Gazeta wskazuje, że na podium najlepszych polityków 2019 znalazł się też z 14 proc. wskazań Donald Tusk.

"SE" zauważa, ze powodów do zadowolenia nie ma Grzegorz Schetyna, który z 22 proc. wskazań zajmuje – po prezesie PiS - drugie miejsce wśród najgorzej ocenianych polityków. Trzecią lokatę wśród najgorszych polityków zajął Donald Tusk z 7 proc. wskazań.

Czytaj też: PiS dosięgnie "klątwa drugiej kadencji"? Karolina Lewicka przedstawia polityczne prognozy na 2020 rok>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Jarosław Kaczyński najlepszym i najgorszym politykiem 2019 roku
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  No jest elita, jest.

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 0

  Wyraźna różnica między liczebnością grupy wskazującej zwyczajnego posła jako najlepszego grupy wskazującej go jako najgorszego. Na korzyść tej drugiej :). Znaczy nie cały naród zwariował, nie wszystkich oczadziły szeleszczące pięćsetki.

 • eski57

  Oceniono 2 razy -2

  - przyjmując + 100 pnkt za najlepszy i - 100 pnkt za najgorszy , to iloraz +100 i - 100 (średnia) wynosi - 1 , czyli kiepski ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX