Sędzia Paweł Juszczyszyn wezwał na przesłuchanie szefową Kancelarii Sejmu

Sędzia Paweł Juszczyszn wydał w czwartek postanowienie, w którym wezwał szefową Kancelarii Sejmu do osobistego stawiennictwa w sądzie w Olsztynie. Sędzia chce osobiście zapytać, dlaczego nie wykonała polecenia sądu dotyczącego nadesłania list poparcia do KRS.
Zobacz wideo

O decyzji podjętej w czwartek przez sędziego Pawła Juszczyszna poinformował PAP rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie - Olgierd Dąbrowski-Żegalski. - Rozprawę zaplanowano na 24 stycznia. Zawiadomiono o tym strony oraz szefową Kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską - powiedział Polskiej Agencji Prasowej. Dodał, że sędzia Juszczyszyn zobowiązał szefową Kancelarii Sejmu do osobistego stawiennictwa w sądzie celem złożenia wyjaśnień, dlaczego - wbrew decyzji sądu - nie nadesłała list poparcia do nowej KRS. Rozprawa będzie jawna.

Sędzia Juszczyszyn zażądał list poparcia do nowej KRS, rozpoznając sprawę w IX Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Olsztynie. Spór, który rozstrzygał, dotyczył zapłaty z powództwa jednego z funduszy sekurytyzacyjnych (rodzaj zamkniętego funduszu inwestycyjnego - PAP) przeciwko Joannie S. Wyrok w tej sprawie w pierwszej instancji wydał sąd w Lidzbarku Warmińskim, a orzekał tam sędzia, którego kandydatura została przekazana prezydentowi przez nową KRS.

W związku z prośbą o nadesłanie list poparcia do KRS sędziemu Juszczysznowi Ministerstwo Sprawiedliwości cofnęło mu delegację do Sądu Okręgowego, a prezes Sądu Rejonowego zawiesił go na miesiąc w orzekaniu. Finalnie Izba Dyscyplinarna SN uchyliła tę decyzję. W czwartek sędzia Juszczyszyn po zawieszeniu wrócił do pracy.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (8)
Sędzia Juszczyszyn wezwał szefową Kancelarii Sejmu na przesłuchanie
Zaloguj się
 • piotr.koncewicz

  0

  Ruda będzie osobą karaną. Pani Ruda, czy jak PiS się skończy znajdzie Pani pracę? Przecież ma Pani na oko 40 parę lat, do emerytury daleko a smród będzie się ciągną za Panią jak za Wojciechem Kałużą z Żor.

 • kacpruh

  0

  niestety tak się dzieje kiedy matoły wybierają matołów

 • Tadeusz Chabasinski

  0

  Jak obywatel nie chce sie stawic do sadu czy nasz kraj to Indie gdzie nie do poruszemia da swiete krowy co by sie dzialo jaby zwykly smiertelnik tak zrobil bo zachowaniu jedtem pewien ze listy sa sfaluszowane jskby bylo w porzadku to by pokazali odrazu

 • szpung

  Oceniono 4 razy 0

  ha ha ha ha ha ha ha haha ha ha ha ha ha ha ha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX