Politycy KO chcą informacji ws. zwolnienia Riada Haidara. "Cierpią na tym dzieci, tego nie można wybaczyć PiS"

Politycy Koalicji Obywatelskiej domagają się informacji i podjęcia działań w sprawie zwolnienia ordynatora oddziału nenonatologii szpitala w Bielsku Białej. W tym celu zwracają się do marszałka województwa lubelskiego i marszałek Sejmu.
Zobacz wideo

Doktor Riad Haidar - poseł Koalicji Obywatelskiej - ze szpitalem związany jest od 30 lat, a o swojej dymisji z funkcji ordynatora - dowiedział się tuż przed sylwestrem. Kontraktu nie przedłużył mu nowy dyrektor szpitala związany ze Zjednoczoną Prawicą.

Według Jana Grabca z Platformy Obywatelskiej zwolnienie lekarza to zemsta Prawa i Sprawiedliwości na swoich przeciwnikach politycznych. - To może być zrozumiałe przy tym bratobójczym wymiarze wojny politycznej. Tutaj poszkodowane będą małe bezbronne dzieci, które zostaną bez opieki świetnego specjalisty. Tego politykom PiS nie możemy wybaczyć - mówił Grabiec. 

Ta sprawa jest bulwersująca - dodawała Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej. - Z przyczyn politycznych nie przedłużono umowy ordynatorskiej twierdząc, że nie da rady. Riad zawsze daje radę. Był już radnym sejmiku, rady miasta i cały czas wybitnym człowiekiem oraz świetnym lekarzem. PiS niszczy służbę zdrowia - podkreślała Nowacka. 

W obronie ordynatora stają też pacjenci, którzy na dzisiaj (o 16.00) zapowiedzieli protest przed szpitalem. Stawiło się na nim około tysiąca osób. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM