Łapówka za oczernienie marszałka Senatu. Były pacjent prof. Grodzkiego mówi o 5 tys. złotych

Nieznany mężczyzna miał chcieć przekupić byłego pacjenta prof. Tomasza Grodzkiego. "W zamian za podpis pod fałszywym oświadczeniem, w którym pacjent miał napisać, że Grodzki chciał pieniędzy w zamian za przeprowadzenie operacji, pan Tadeusz miał otrzymać 5 tysięcy złotych" - informuje Radio Zet.
Zobacz wideo

Chodzi o Tadeusza Staszczyka, który osiem lat temu przeszedł operację wycięcia nowotworu. Mężczyzna, w rozmowie z reporterem Radia ZET, powiedział, że jego przypadek był bardzo ciężki i nikt nie chciał podjąć się operacji. W końcu trafił do profesora Tomasz Grodzkiego, "a ten miał uratować mu życie - od tego czasu jest pod opieką szpitala w Szczecinie Zdunowie". 

Kilka dni temu do jego drzwi miała zapukać osoba podająca się za pracownika szpitala, jednak po krótkiej chwili miał wyjawić swoje prawdziwe zamiary. "Powiedział mi "proszę mi napisać takie pisemko, że doktor Grodzki powiedział, że przyjmie na operację i do szpitala jeśli mu zapłacę pieniądze". Wyciąga portfel i mówi: "Tu mam pięć tysięcy i panu daję, jeśli tylko pan napisze i podpisze". Tak się zdenerwowałem. Powiedziałem "Niech pan stąd wychrzania i to szybko"' - przytacza Radio Zet.

Pan Tadeusz miał następnie skontaktować się ze szpitalem, ale nie wiedziano, kim mógł być mężczyzna, który odwiedził go w domu. "Poprosił o kontakt z profesorem Tomaszem Grodzkim. Marszałek Senatu jeszcze dziś ma zawiadomić o całym zajściu Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przed południem odpowiednie zawiadomienie ma trafić do ABW" - informuje Radio Zet. 

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu

Senator Koalicji Obywatelskiej, prof. Tomasz Grodzki, marszałkiem został wybrany w listopadzie 2019 roku. Zaraz potem zaczęły się pojawiać - przede wszystkim w mediach publicznych - informacje, że przed laty miał przyjmować pieniądze od pacjentów. Prof. Grodzki od lat związany jest ze Specjalistycznym Szpitalem im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie. W 1995 został ordynatorem oddziału torakochirurgii, a w 1998 dyrektorem tej placówki. Funkcje tę sprawował do 2016 roku. 

Przypomnijmy, że pomoc osobom, które oskarżają prof. Grodzkiego, zaoferował działacz Solidarności i radny PiS z województwa pomorskiego - Karol Guzikiewicz.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Łapówka za oczernianie prof. Tomasza Grodzkiego
Zaloguj się
 • rbik53

  Oceniono 6 razy 2

  .
  ..... pięknie się ta nasza Polska stacza w bandycki kraj bezprawia.... to główne osiągnięcie starego pierdziocha i tej jego bolszewickiej organizacji...

 • getz54

  Oceniono 6 razy 2

  Timothy Snyder ,, O tyranii 20 lekcji z XX wieku,, ,,Władza autorytarna w większości jest dana dobrowolnie. W czasach
  takich jak dzisiejsze ludzie zastanawiają się, czego zaząda w przyszłości bardziej represyjny rząd, i są gotowi spełnic te ządania, zanim jeszcze je usłyszą. Uginając się w ten sposób, obywatele wskazują władzy, jak daleko moze się posunąc. A władza PiS moze się posunąc bardzo daleko. Po śmierci prezydenta Adamowicza, nie wykluczam nawet scenariusza Litwinienki i Skripalów. Ci bolszewicy są bardzo zdolni, zdolni do wszystkiego.

 • eski57

  Oceniono 5 razy 1

  Dzisiaj liczą się takie pojęcia ; jak HEJTOWANIE (obrażać , gnoić kogoś …) , Podsłuchiwanie , Kłamstwo , Obłuda , Oczernianie , judaszowe srebrniki - haniebnie zarobione pieniądze …. a jako Normalne Zachowania traktują Je tzw narodowe media i pospolici ludzie władzy nie liczący się z autorytetami naukowymi i wiedzą w ogóle , bo jej im brak ! - Ludzie Porządni - jest na pewno Takich znaczna większość w różnych środowiskach - muszą się rozbudzić i podjąć trud naprawy RP – również przez nieustanne wskazywanie Zła i napiętnowanie jego inicjatorów i sprawców !

 • marudna.maruda

  Oceniono 5 razy 1

  "Za czynienie dobra nie karzemy", a nawet nagradzamy, jeżeli to "dobro" służy najlepszej ze zmian. PiS chwyta się wszystkich sposobów, żeby zatopić niepokornego Grodzkiego, który już im wyrósł na wroga porównywalnego do Tuska. Wszak ośmielił się odmówić zaszczytów, oferowanych przez zwyczajnego posła, i krytykuje posunięcia "władzy patriotycznej i katolickiej".

 • kopandol

  Oceniono 3 razy -1

  Jakież to katolickie......
  Tfu....

 • 2bxornot2b

  Oceniono 9 razy -3

  Akurat te sparawe ludzie wybacza, wiadomym jest ze lapowkarstwo wsrod ordynatorow w czeci erpe stalo sie niepisanym prawem, Jesli ktos zaprzeczy, to poprosze o jeden przykad wyroku na lekarza za ten powszechny proceder. Nstomiast konsultacji u ruskiegoo ambasadoora dla mnie stanowia koronnny dowod iz do polityki ta nadmuchana politycznie detka sie ne nadaje. Szkod wielu nie narobi bo i stanowisko czysto symboliczne jednak lepiej, zeby tego typu postac nie szwedala sie po politycznych salonach. Nadmienie, iz Grodzki ma dostep do wielu informacji niejawnych panstwa.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 11 razy -5

  Grodzki przeciez sam przyznal ze nie widzi w tym niczego niestosownego, gdyz piniendze otrzymywal w prywatnym gabinecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX