Lewica zamówiła własny sondaż prezydencki: Jakie szanse ma Biedroń w starciu z Dudą i Kidawą-Błońską?

45 proc. poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy, 23 proc. dla kandydatki KO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, 12 proc. dla kandydata Lewicy Roberta Biedronia - to wyniki pierwszego zleconego przez Lewicę sondażu prezydenckiego, do którego dotarł "Super Express".
Zobacz wideo

W rozmowie z "SE" Biedroń odniósł się do wyników sondażu. - To bardzo dobry punkt wyjścia i jestem bardzo wdzięczny za zaufanie. Te 12 proc. to elektorat Lewicy z ostatnich wyborów. To znaczy, że panuje wśród nas niesamowita mobilizacja - powiedział.

Zapewnił też, że teraz skupi się na przekonaniu do siebie nowych wyborców. - Chcę wejść do drugiej tury, a wtedy wszystko może się zdarzyć - podkreślił Biedroń.

Wybory prezydenckie 2020. Robert Biedroń kandydatem Lewicy

We wtorek zarząd SLD zdecydował o rekomendacji lidera Wiosny Roberta Biedronia na kandydata w wyborach prezydenckich. Gratulując Biedroniowi, szef SLD Włodzimierz Czarzasty podkreślał, że ma on jasne poglądy m.in. w sprawie świeckiego państwa, UE, spraw socjalnych oraz wolności obywatelskich.

Szef SLD ocenił, że Biedroń jest "twardym zawodnikiem". - Zawodnikiem, który przeszedł od swojej miejscowości rodzinnej przez karierę polityczną, poprzez również Słupsk, który jest dla nas ważnym odniesieniem, bo miasta małe i średniej wielkości są dla nas ważnym odniesieniem - podkreślił.

Kim jest Robert Biedroń?

Robert Biedroń jest działaczem na rzecz osób LGBT. Założył Kampanię Przeciw Homofobii. W latach 2014–2018 był prezydentem Słupska. Biedroń jest założycielem i od 2019 prezesem partii Wiosna. Od 2019 europoseł Parlamentu Europejskiego. Jest jednym z trzech liderów obok Adriana Zandberga i Włodzimierza Czarzastego porozumienia Lewica zawiązanego przed wyborami parlamentarnymi w październiku 2019. W trakcie kampanii pełnił funkcję szefa sztabu w Lewicy.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM