Lewica zamówiła własny sondaż prezydencki: Jakie szanse ma Biedroń w starciu z Dudą i Kidawą-Błońską?

45 proc. poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy, 23 proc. dla kandydatki KO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, 12 proc. dla kandydata Lewicy Roberta Biedronia - to wyniki pierwszego zleconego przez Lewicę sondażu prezydenckiego, do którego dotarł "Super Express".
Zobacz wideo

W rozmowie z "SE" Biedroń odniósł się do wyników sondażu. - To bardzo dobry punkt wyjścia i jestem bardzo wdzięczny za zaufanie. Te 12 proc. to elektorat Lewicy z ostatnich wyborów. To znaczy, że panuje wśród nas niesamowita mobilizacja - powiedział.

Zapewnił też, że teraz skupi się na przekonaniu do siebie nowych wyborców. - Chcę wejść do drugiej tury, a wtedy wszystko może się zdarzyć - podkreślił Biedroń.

Wybory prezydenckie 2020. Robert Biedroń kandydatem Lewicy

We wtorek zarząd SLD zdecydował o rekomendacji lidera Wiosny Roberta Biedronia na kandydata w wyborach prezydenckich. Gratulując Biedroniowi, szef SLD Włodzimierz Czarzasty podkreślał, że ma on jasne poglądy m.in. w sprawie świeckiego państwa, UE, spraw socjalnych oraz wolności obywatelskich.

Szef SLD ocenił, że Biedroń jest "twardym zawodnikiem". - Zawodnikiem, który przeszedł od swojej miejscowości rodzinnej przez karierę polityczną, poprzez również Słupsk, który jest dla nas ważnym odniesieniem, bo miasta małe i średniej wielkości są dla nas ważnym odniesieniem - podkreślił.

Kim jest Robert Biedroń?

Robert Biedroń jest działaczem na rzecz osób LGBT. Założył Kampanię Przeciw Homofobii. W latach 2014–2018 był prezydentem Słupska. Biedroń jest założycielem i od 2019 prezesem partii Wiosna. Od 2019 europoseł Parlamentu Europejskiego. Jest jednym z trzech liderów obok Adriana Zandberga i Włodzimierza Czarzastego porozumienia Lewica zawiązanego przed wyborami parlamentarnymi w październiku 2019. W trakcie kampanii pełnił funkcję szefa sztabu w Lewicy.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (118)
Wybory prezydenckie. Lewica sprawdza, jakie szanse ma Robert Biedroń w starciu z Dudą i Kidawą-Błońską?
Zaloguj się
 • wiarus25

  Oceniono 30 razy 16

  45% dla dla długopisu prezesa, to świadczy tylko o tym jak nisko upadł i zeszmacił się suweren.

 • pan.szklanka

  Oceniono 26 razy 14

  Nad wejściem do lokali wyborczych powinien wisieć cytat z Dantego.
  "Porzućcie wszelką nadzieję, którzy tu wchodzicie."

 • 0roman0

  Oceniono 23 razy 13

  Oddając głos w wyborach jednym z mniej ważnych czynników jak dla mnie byłaby orientacja seksualna. Jeżeli ktoś jest uczciwym i dobrym (cokolwiek to znaczy) człowiekiem a jest homo to i tak prędzej oddam na niego głos niż na łajdaka i sprzedawczyka hetero. Tylko fakt bycia homo nie może być najważniejszym punktem kampanii wyborczej. Co kto robi w łóżku to jego sprawa i nie musi się z tym obnosić. Bardziej interesują mnie poglądy dot. otaczającego nas świata. W przypadku Biedronia często na pierwszy plan wystawia się jego orientację. Tak czyniąc nie ma szans na wygraną a i te 12 % będzie nieosiągalne. Wyborcy to nie tylko bogaci, wykształceni z dużych miast. Głosują także robotnicy z podstawowym z prowincjonalnych wsi i miasteczek. Oni mieliby oddać głos na homo? Nie ma takiej opcji. Poza tym jest inna rzecz. Biedroń od pewnego czasu staje się karykaturą samego siebie. Te jego egzaltowane, wprost infantylne wystąpienia, zachowanie coraz bardziej zniewieściałe czyni z niego obraz typowego geja z tanich komedyjek. Ktoś od wizerunku powinien mu podpowiedzieć że można być gejem ale zachowywać się tak jak na mężczyznę i męża stanu przystało. Jednym słowem - Biedroń ma takie szanse na prezydenturę jak ja na Nobla.

 • frankyy

  Oceniono 14 razy 6

  Niezły śmieszek z tego Biedronia...

 • fajnybrat

  Oceniono 15 razy 5

  Robert Biedroń jest bardzo tolerancyjny. Szczególnie jeśli chodzi o swoje niespełnione obietnice.

 • paseo

  Oceniono 8 razy 4

  Powtorka z Palikota i z Petru. Tez mieli wszystko i wszystko stracili.Biedron nigdy nie bedzie prezydentem

 • franekzjanek

  Oceniono 12 razy 4

  .

  Takie same ma szanse jak "ogórkowa". Pic na wodę fotomontaż ..tutaj tylko chodzi o to aby kandydatce KO uszczknąć kilka punktów procentowych ...
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX