Jacek Żakowski o działaniach CBA ws. prof. Grodzkiego: Bandyckie kłusownictwo, próba złapania dużej ryby metodą na prąd

Jacek Żakowski apelował w TOK FM, by CBA nie skupiało uwagi wyłącznie na marszałku Senatu - Tomaszu Grodzkim. - On nie jest najważniejszą osobą w państwie - przypomniał, komentując apel Centralnego Biura Antykorupcyjnego, by zgłaszały się osoby, które mogą wiedzieć coś o łapówkach, które mógł przyjmować prof. Grodzki. - Po prostu ręce opadają - podsumował dziennikarz.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zaapelowało wczoraj (9 stycznia) do osób, które wręczyły korzyść majątkową prof. Tomaszowi Grodzkiemu, by zgłosiły się do śledczych - w ten sposób unikną odpowiedzialności za to przestępstwo. 

- Niby po to jest CBA, żeby badać takie historie, ale czemu tylko jednego z ponad 30 mln obywateli - zastanawiał się Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM. - Czemu np. nie apelują, żeby zgłaszali się obywatele, którzy dali się uwikłać we wręczanie łapówek w związku z inwestycjami Jarosława Kaczyńskiego? Taki pan Birgfellner na przykład miałby innych świadków, którzy podobnie jak on zostali w coś podobnego uwikłani, albo nie zostali i to należałoby wyjaśnić. Apeluję do CBA, żeby rozszerzyć tę listę, nie zaczynać od Grodzkiego. On nie jest najważniejszą osobą w państwe - apelował dziennikarz. 

Jacek Żakowski cytował Monikę Olejnik, która oceniła, że działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego to "polowanie z nagonką". - Nie jestem zwolennikiem polowań, ale jednak one mają jakieś reguły ustalone tradycją i prawem. A to jest po prostu bandyckie kłusownictwo, próba złapania dużej ryby metodą na prąd - stwierdził. Dziennikarz podkreślił, że wykorzystywanie fałszywych oskarżeń znane jest w polityce od stuleci. -  Jak ktoś chce zobaczyć, jak tego typu naganianie fałszywych świadków wygląda historycznie, to niech sięgnie do relacji Cycerona z Cezarem. Tam posługiwanie się fałszywymi oskarżeniami, kupowanymi w plebsie, było jedną z politycznych norm prowadzących od republiki do cesarstwa. Mówiąc krótko, tak to się po prostu robi: od demokracji do systemów autorytarnych przechodzi się przy pomocy fałszywych świadków, fałszywych sędziów, fałszywych oskarżeń montowanych pod przykryciem urzędów państwowych - wyjaśniał gospodarz Poranka Radia TOK FM. 

Nie tylko CBA zajmuje się donosami dotyczącymi marszałka Senatu. - Prokuratura idzie podobnym tropem: bada pacjentów Grodzkiego, może któryś da się do czegoś namówić. Po prostu ręce opadają - podsumował Jacek Żakowski.

Prof. Tomasz Grodzki: Byłem przekonany, że wpis CBA jest fejkowy

Sam prof. Tomasz Grodzki ocenił w TOK FM, że działanie służb "jest skandaliczne". - Nawet początkowo byłem przekonany, że to jakiś fejkowy wpis, ale okazuje się, że jest prawdziwy - mówił w czwartek (9 stycznia) w rozmowie z Karoliną Lewicką

Pełnomocnik marszałka Senatu, mec. Jacek Dubois, powiedział w rozmowie z TOK FM, że jesteśmy świadkami zachowania, które "przekracza wszelkie normy przyzwoitości i standardów". - To nawet nie jest prowadzenie postępowania, tylko raczej nakłanianie ludzi do określonych zachowań - ocenił. I podkreślił, że w swojej karierze nie spotkał się wcześniej z podobnym przypadkiem: "To jest rzecz bezprecedensowa". Zdaniem mecenasa Duboisa, w działaniu CBA w tej konkretnej sprawie można dopatrywać się naruszenia etyki, a nawet nadużycia uprawnień. 

Przypomnijmy, że śledztwo dotyczące korupcji w szczecińskim szpitalu zostało wszczęte na początku grudnia 2019 roku, po zawiadomieniu złożonym przez radnego PiS, działacza Solidarności -  Karola Guzikiewicza. Co warto podkreślić, sam Guzikiewicz przepraszał już prof. Tomasza Grodzkiego za oskarżanie go o przyjmowanie łapówek.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (25)
Jacek Żakowski o działaniach CBA ws. prof. Tomasza Grodzkiego: Bandyckie kłusownictwo
Zaloguj się
 • mgrstepien

  Oceniono 10 razy 6

  UB wiecznie żywa. Podsunęli marszałkowi swojego prowokatora - kapusia, żeby go skompromitować i już na zawsze przyczepić mu łatkę "lekarza-łapówkarza". TO SĄ STALINOWSKIE METODY!!!

 • marudna.maruda

  Oceniono 9 razy 5

  To nie jest walka z Grodzkim. To jest walka o decyzyjność w kraju. Gdyby Grodzki był mniej samodzielny i konsekwentny, nie upierał się przy rzeczywistej roli Senatu, dziesiątki donosów nie poruszyłyby wszystkich służb. A on chce praworządności, która kłóci się z potrzebami najlepszej ze zmian. Swoich kryształowych nie ruszają, najwyżej pogrożą paluszkiem i przesuną na inny stołek, żeby nie ukrzywdzić.

 • pd2016

  Oceniono 6 razy 4

  CBA czyli UB PiS

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 6 razy 4

  Jeżeli jest do zrobienia jakieś łajdactwo to PiS będzie pierwszy i się nie cofnie. Szczególnie jeśli chodzi o marszałka senatu. Ten wpis CBA na Twitterze świadczy o obrzydliwych zamiarach jakiejś bandy, która z praworządnością nic wspólnego nie ma.

 • belg5

  Oceniono 5 razy 3

  Róbmy wszystko poki nam na to pozwalają. Historyk winien isc do IPN Szczecin, zbadać dokumenty ktore maja odbierać p. Staszczykowi wiarogodnosć. Ośmieszać ich, wykazywać barbarię i bolszewię. Obronimy prof. Grodzkiego, będzie łatwiej dopaść ich za Birgfellnera/Sawicza i dwie wieże i KNF

 • kowalskyy49

  Oceniono 9 razy 3

  Krytyka pisbolszewii z punktu widzenia przyzwoitości nie ma sensu. To jest horda Hunów, która wykorzysta każde łajdactwo i nie uchyli się od przestępstwa żeby utrzymać władzę, czyli podtrzymać dojną zmianę.

 • zmudzin_jozef1

  Oceniono 4 razy 2

  Ci gangsterzy w białych koszulach i ciemnych krawatach to CBA Kaczyńskiego.

 • getz54

  Oceniono 8 razy 2

  Pod naciskiem protestów sędziów, TSUE, Komisji Weneckiej, Komisji Europejskiej, reporterów TVN-24, ujawniających kolejne kryminalne afery dobrejzmiany, kuternoga z Nowogrodzkiej traci panowanie nad swoją ,,rodziną,, Coraz częściej ujawniane są niewygodne dla niego fakty, pokazujące prawdziwą, upiorną twarz jego nazwijmy to umownie ,,partii PiS,, a tak naprawdę mafijnego syndykatu. Metody stosowane w panice przez kuternogę przypominają te z czasów stalinowskich. Moim zdaniem centrum tego wszystkiego jest spółka ,,Srebrna,, Bez kontroli NIK, Urzędu Skarbowego, ABW, prawda nie zostanie nigdy ujawniona. W spółce ,,Srebrna,, szkolili się agenci kierujący dzisiaj CBA. Przy okazji ujawnianych kolejnych grzeszków PiS-owskiej mafii, dowiadujemy się o istnieniu jakiś ,,waznych,, ludzi, jak podają media, Kostrzewski, Tomaszewski, Goss, wszyscy zatrudnieni w ,,Srebrnej,, bez dostępu do nich, poza wszelką kontrolą. Utrata Senatu i zorganizowana akcja przeciwko panu Grodzkiemu to moim zdaniem sprawa jednej z komórek ,,Srebrnej,, tej do ,,walki ideologicznej i zwalczania dysydentów,, Wspomagana jest ona przez komórkę d/s ,,ochrony dostojników partyjnych,, Sądzę, patrząc na pierwszą formację Kaczyńskiego Porozumienie Centrum, ze bez zgody i ochrony centrali z ,,Srebrnej,, nie byłoby afery SKOK, GedBack, KNF, i wielu innych o których jeszcze nie wiemy. Utrata Senatu przez mafię to jak utrata kontroli nad Sądem Najwyzszym, Trybunałem Konstytucyjnym, to prosta droga do więzienia dla działaczy tej nazwijmy to umownie ,,partii,, W gacie ze strachu robią przed profesorem Grodzkim i jego działaniami w Senacie, prezydent, premierzy, ministrowie, urzędnicy Kancelarii Sejmu, szefowie słuzb, przewodniczący komisji sejmowych. Oni wiedzą, ze wkrótce dopadnie ich prawo i sprawiedliwośc, to z małej litery, a pózniej przyjdzie czas na ,,Srebrną,,

 • eski57

  Oceniono 1 raz 1

  - „gdzie siła włada – rozumu nie nada” , a „każdy sposób jest dobry , jeśli prowadzi do … Celi” !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX