ABW i prof. Tomasz Grodzki. Marszałek Senatu spotka się z wysokimi rangą oficerami

To, co się dzieje wokół mojej osoby, to nie jest polowanie na Grodzkiego, to polowanie na polski Senat. Będę o tym w poniedziałek rozmawiał z wysokimi oficerami ABW - poinformował w piątek marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
Zobacz wideo

Marszałek Senatu był pytany w piątek przez dziennikarzy o działania prokuratury i CBA w szczecińskim szpitalu. Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało w czwartek w mediach społecznościowych i na swojej stronie internetowej, że szuka osób, które "dały się uwikłać w korupcyjny proceder i wręczyły korzyść majątkową". Chodzi o śledztwo w sprawie korupcji w szpitalu w Szczecinie Zdunowie, którego dyrektorem był obecny marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki z Platformy Obywatelskiej.

- Bardzo się cieszę, że tam nie było napisane 'wanted dead or alive'. To jest dla mnie kuriozalna sprawa" - powiedział Grodzki, pytany o te działania oraz dodał, że nie traktuje ich jako polowania na profesora Grodzkiego. - To jest polowanie na polski Senat i funkcję marszałka Senatu - podkreślił.

- To jest bardzo poważna sprawa i będę o tym w poniedziałek rozmawiać z wysokimi oficerami ABW - zapowiedział Grodzki.

Marszałek Senatu kilka dni temu poprosił Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego o pomoc w ustaleniu, kto nachodzi jego byłych pacjentów. - Jeżeli nachodzi ich zwariowany dziennikarz - [to] okej. Jeśli agent polskich służb - to pytanie, skąd pozyskał adresy tych chorych. Ale jeśli to był agent obcych służb, któremu zależy na dezawuowaniu marszałka Senatu, to jest poważna sprawa dla państwa - argumentował.

"Przekroczenie norm i standardów"

Pełnomocnik marszałka mecenas Jacek Dubois - w rozmowie z TOK FM - stwierdził, że działanie służb w tym przypadku "przekracza wszelkie normy przyzwoitości i standardów". - To nawet nie jest prowadzenie postępowania, tylko raczej nakłanianie ludzi do określonych zachowań - ocenia. Podkreśla, że w swojej karierze nie spotkał się wcześniej z podobnym przypadkiem. - To jest rzecz bezprecedensowa, w dodatku w takiej sprawie - dotyczącej lekarzy - zawodu niezwykle prestiżowego - zaznacza.

Zdaniem mecenasa Duboisa, w działaniu CBA w tej konkretnej sprawie można dopatrywać się naruszenia etyki, a nawet nadużycia uprawnień.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (14)
Prof. Tomasz Grodzki będzie rozmawiać z oficerami ABW
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 9 razy 3

  Panie marszałku. Rozmowa z wysokimi oficerami ABW, CBA, CBŚ, to jak gra w 3 kubki z ich szefem Kamińskim.
  Ogra pana zawsze, jak doświadczony szuler z ,,Monciaka,, w Sopocie, turystów z Podkarpacia. Moze Pan jeszcze złozyc skargę do towarzysza Jezowa Ziobry, ten człowiek na pewno pochyli się nad Pana losem, jak Putin nad losem Chodorkowskiego, Litwinienki czy Skripalów. Oni nie spoczną dopóki kuternoga z Nowogrodzkiej nie ogłosi, ze marszałkiem Senatu jest doktor Mengele.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 6 razy 2

  Złożą mu propozycję nie do odrzucenia? Panie marszałku, ostrożnie z Policją Polityczną.

 • marudna.maruda

  Oceniono 7 razy 1

  Przez wiele lat Senat był izbą, przyklepującą bezrefleksyjnie wszystkie pomysły, które przeszły przez Sejm. Nie tylko za najlepszej ze zmian, wcześniej również. I nagle objawia się nowy Marszałek, który ośmiela się nadać Senatowi rolę, jaką ma przypisaną. Czyli ponowne analizowanie zasadności i praworządności tych pomysłów. A przecież Senat wymyślono tylko po to, żeby starsi wieczni posłowie mogli dalej brać wynagrodzenie, nie przemęczając się. Wina Grodzkiego, bo powinien przyklepywać jak leci to, co zwyczajny poseł wydumał nocą. Nie ma w Polsce instytucji państwowej, która stanie w jego obronie.

 • tomaselli

  Oceniono 7 razy 1

  "naruszenia etyki, a nawet nadużycia uprawnień" ???
  Komus chyba osoby sie pomylily !

 • zbag19

  0

  czyli wracają sprawdzone wzorce SB z czasów początków PRL - lata 50-te, rozwijane potem w stanie wojennym, na których to wzorcach szkolił się min. Zbigniew Z. i jego ekipa.

 • szpung

  Oceniono 4 razy 0

  Oh szykuje sie istny przewrot kopertnikanski czyli umiedzynardowienie naszej tradycji standardowej koperty na lekarskim parapecie.

 • eski57

  Oceniono 1 raz -1

  - „gdzie siła włada – rozumu nie nada” , a „każdy sposób jest dobry , jeśli prowadzi do … Celi” !

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy -3

  Po spotkaniu z ambasadorem Rosji powinien sie zajac tym Panem rowniez kontrwywiad. OD 2015 chyba jest juz jasne ze przejscie od kondominium do panstwa o suwerennego jest droga przez piekl. Przypmne iz po ustawie ippenowskiej rzad byl pouczany przez ambasadrow przeroznych poslednich panstewek. Co by sie nie dzialo czerscy, my z suwerennosci Polski nigdy nie zrezygnujemy.

 • genocidezionism

  Oceniono 10 razy -4

  PAN GRUBA kOPERTA CZUJE PRESJĘ SŁUŻB ABY TYLKO KOPERTY NIE MIAŁ PRZYGOTOWANEJ DLA TYCH WYSOKICH OFICERÓW BO NOWE ŚWIADKI BĘDĄ .
  Takie mamy w Polska przysłowie Na złodzieju czapka gore.
  Proszę sobie kupić panie Marszałki Senatu małą podręczną gaśnice i umocować na czapeczce. Jak zagore to zara ugasi gaśniczka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX