Donald Tusk w rocznicę zamordowania Adamowicza: "Przez wiele tygodni był celem kampanii nienawiści"

"Przez wiele tygodni Paweł Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy" - napisał na Twitterze Donald Tusk, szef Europejskiej Partii Ludowej, były szef Rady Europejskiej.
Zobacz wideo

W poniedziałek mija rok od śmiertelnego ataku na prezydenta Gdańska. 13 stycznia 2019 roku - podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 27-letni Stefan W. zaatakował nożem Pawła Adamowicza. Prezydent w bardzo ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie następnego dnia zmarł. Miał 53 lata, prezydentem miasta był od 20 lat. 

Tusk wspomina Adamowicza

O tragicznym zdarzeniu przypomniał w poniedziałek na Twitterze były premier, obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. "Rok temu Pawłowi Adamowiczowi zadano nożem kilka śmiertelnych ciosów. Po ataku zabójca ogłosił, że był to odwet na sądach i Platformie" - napisał.

Jak dodał, "przez wiele tygodni prezydent Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy". "Cześć Jego pamięci" - napisał Tusk.

"Gdańsk dzieli się dobrem"

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku odbył się w niedzielę pod hasłem "Gdańsk dzieli się dobrem", nawiązującym do ostatnich słów Pawła Adamowicza wypowiedzianych przed atakiem nożownika.

Tradycyjny happening "światełko do nieba", kończący finał WOŚP, rozpoczął się tym razem w Gdańsku i był poświęcony pamięci Adamowicza. Później światełko przeniosło się na pl. Bankowy w Warszawie.

Na poniedziałek zaplanowano kolejne uroczystości z okazji rocznicy ataku na prezydenta Gdańska. Odsłonięta zostanie tablica w pobliżu miejsca zamachu, a wzdłuż Długiego Targu włączona zostanie pamiątkowa iluminacja.

Na godzinę 20:30 gdański ratusz zaprasza do Bazyliki Mariackiej na ekumeniczne spotkanie modlitewne za zmarłego prezydenta.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Tusk w rocznicę zamordowania Adamowicza: "Przez wiele tygodni był celem kampanii nienawiści"
Zaloguj się
 • realizmforte2

  Oceniono 3 razy 1

  Światowa Organizacja Zdrowia nazwała nową jednostkę chorobową w dziedzinie psychiatrii; zbiorowe ,notoryczne kłamstwa w zaparte i niezachwiana wiara w ich prawdziwość - Pisopatia !
  A zaczęło się od niewinnego przemówienia z samego źródła epidemii; " Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne" No i poszło ....................

 • endrju1521

  Oceniono 5 razy 1

  Zorganizowana grupa przestępcza rządząca Polską,

  jest przesiąknięta genetycznym polskim jadem nienawiści

  o podłożu fanatyzmu religijnego, do każdego,

  kto ośmieli się mieć inne zdanie.

  To współczesna, polska, święta inkwizycja ! ! ! ! !

 • tomek160452

  0

  Tusk, przypomnij sobie, że to twoja PO najbardziej na niego pluła posługując się Gazetą Żydowską, o przprepaszam Gazetą Wyborczą

 • optymistka003

  Oceniono 8 razy 0

  Teraz robią nagonke na Marszałka Grodzkiego! Niech Pan Bóg ma go w swojej opiece bo te Pisowskie kanalie nie odpuszczają

 • tomaselli

  Oceniono 4 razy -2

  O ile dobrze sobie przypominam , to najbardziej krytykowali go i opluwali, a takze chcieli zmusic do nie kandydowania na Prezydenta Gdanska: Gazeta Wyborcza Trojmiasto, Fakt, Newsweek , L.Walesa plus synalek, ktory chcial sie ulokowac na tym stanowisku no i szara eminencja PO Neumann. Dziekuje za uwage -zrodlo Internet !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX