Komentarze (183)
Piotr Adamowicz o śmierci brata: Zaplanowane zabójstwo
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 1group

  Oceniono 12 razy 4

  Sagi o Adamowiczu ciąg dalszy. Teraz zaczyna się wątek martyrologiczny. Od czasów gdy mówiono o polityce na trumnach niewiele się zmieniło.

 • 3miastowy

  Oceniono 18 razy 4

  wiadomo juz cos wiecej o tej walizce z kosztownosciami co to dziadkowie Adamowiczowej przywiezli z robot przymusowych w III Rzeszy? Odnalazly sie zagubione mieszkania? Cytuje za gazeta.pI:
  "
  - O jaką walizkę chodzi?

  Przed sądem toczy się proces Pawła Adamowicza dot. nieprawdziwych informacji w jego oświadczeniach majątkowych.

  Paweł Adamowicz odpowiada za złożenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych w latach 2010-2012. Nie ujawnił wszystkich posiadanych mieszkań (zabrakło dwóch) i części oszczędności (od 50 do 300 tys. zł). Prezydent tłumaczył, że te pieniądze pochodziły z darowizn od rodziny dla dzieci, a o wpisaniu mieszkań zapomniał, a potem "mechanicznie" powielał ten błąd.
  - Kłopotliwe zeznania
  W połowie grudnia zeznawali urzędnicy skarbowi i kuzyn żony prezydenta.

  - Byliśmy zszokowani tymi zeznaniami. Co jeszcze może wyjść? - mówi osoba z pomorskiej Platformy. Urzędniczka Urzędu Skarbowego opisywała bowiem, jak kilka lat temu zajmowała się sprawą deklarowanych przez Magdalenę Adamowicz (żonę Pawła Adamowicza) darowizn ze strony jej dziadków dla jej i Pawła Adamowicza dzieci. Opisywała, że chodziło o kwotę ok. 500 tys. zł. Dziadkowie dziś już nie żyją.

  Według zeznań urzędniczki Adamowicz tłumaczyła, że dziadkowie mieli dysponować tak wielką kwotą, bo babcia była krawcową "dla elity". Z kolei dziadek "przywiózł walizkę pieniędzy wracając z Niemiec z robót, gdzie u jakiegoś bauera pracował".

  Ponadto dziadkowie mieli żyć bardzo oszczędnie, dostawać wysokie emerytury i odkładać pieniądze. Wedle świadka Adamowicz miała być wielokrotnie wzywana przez fiskus do złożenia dokumentów dot. darowizn, ale tego nie zrobiła. Urząd nie dał więc wiary wyjaśnieniom żony prezydenta Gdańska ws. źródła darowizn. Z kolei kuzyn opisywał, jak widział u babci dużo złota i potwierdził, że pomagała rodzinie. Sam miał otrzymywać czasami po kilkaset złotych - uznał jednak, że dziadkowie mogli mieć pół miliona dla swoich prawnuków."

 • henrykus1943

  Oceniono 20 razy 4

  Kto zaplanował? Może kumple z PO. bo PiS nie miał w tym żadnego interesu.

 • ewropejczyk

  Oceniono 18 razy 4

  No to Eskimosi doczekali się swojego "smoleńska". Z tą różnicą, że nikt nie wyzywa Adamowicza, nikt nie blokuje drogi jego bratu, itp. itd. mimo, że za czasów Adamowicza Gdańsk stał się miastem mafijnym, a on z żonka byli zamieszani w liczne szemrane interesy.
  Oczywiście winowajcy Jurasa również nikt nie pociągnie do odpowiedniości.

 • tomaselli

  Oceniono 14 razy 4

  Facet bredzi jak nawiedzony. No i ten wyraz twarzy, nie mowiac o nienawistnych oczkach !

 • nasza_droga_sic_gw

  Oceniono 14 razy 4

  Warto przypomnieć czasy rządów PO: „Newsweek”, w czerwcu 2017 roku: „Podejrzany Adamowicz. Prezydentowi Gdańska grożą 3 lata więzienia”
  i dalej: "Sprawa niejasności w oświadczeniach majątkowych Adamowicza wyszła na jaw w 2013 r., gdy Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomiło Prokuraturę Generalną o możliwości popełnienia przez prezydenta Gdańska przestępstwa związanego ze składanymi przez niego oświadczeniami majątkowymi. Newsweek jako pierwszy opisał tę sprawę już w listopadzie 2013 r. Sześć postawionych Adamowiczowi zarzutów dotyczy lat 2010-2012. Prokuratura w Poznaniu, która prowadziła śledztwo badała oświadczenia złożone od 2009 roku, wcześniejsze się przedawniły."
  Można poszukać, to i link do artykułu w GazWybie się znajdzie.

 • chiton

  Oceniono 5 razy 3

  śmieliscie się i słusznie kiedy Kaczor wymyślił zamach w Smoleńsku ,a ten facet co robi?Dokładnie to samo ,,jego brata króla deweloperow i łapówkarzy,,zabito w politycznym zamachu ,no nie boki zrywac ,dac Adamowicza na Wawel ,Kaczyńskich trochę przesunie się

 • maaac

  Oceniono 3 razy 3

  Uwaga!

  Dla tych co nie wiedzą - pisanie zgodnych z netykietą postów pod postami, które nie są z nią zgodne kończy się wymazaniem wszystkich postów i zastosowaniem automatycznego bana również na osoby bogu ducha winne piszące krytyczne posty względem hejtera.

  Niestety tak redakcja (a właściwie prawdopodobnie puszczeni samopas admini) "nagradza" ludzi nieobojętnych na hejt. Bany nie są celowe - bany są stosowane automatycznie. Dostajesz bana jak wypadnie określona liczba twoich postów - również właśnie w sposób opisany powyżej.

  Jest to IMHO sprzeczne z regulaminem forum i netykietą ale... "patrz punkt pierwszy - admin ma zawsze rację".

  Myślę że warto o tym działaniu forum wiedzieć właśnie przy okazji dyskusji o hejcie i szczuciu.

  Jeszcze jedna uwaga - szczucie na polityka czy polityków (czy Agorę) znacznie mniej boli adminów niż zwrócenie się z identycznym językiem jak szczujący względem szczującego. Trolle są tu pod większą ochroną niż.... właściciele firmy Agora i Redaktorzy.

 • america_n_beauty

  Oceniono 13 razy 3

  Wiem, ale nie powiem a na końcu zrobię groźną minę jak na zdjęciu ... oooo boimy się bardzo brata! mieszkania już policzone, to ile w końcu denat zostawił?

 • marszalek-koperta

  Oceniono 13 razy 3

  Czyli, brat ma mocne alibi?

 • qwardian

  Oceniono 17 razy 3

  ŚP Paweł Adamowicz był złodziejem i dlatego Platforma Obywatelska nie wystawiła go do wyborów, tylko Jarosława Wałęsę. Katarzyna Lubnauer wypowiedziała następujące słowa..
  ""Dla nas Adamowicz jest kandydatem nie do zaakceptowania. Jest to człowiek, który jest jednak politykiem skompromitowanym. To wszystko co się dzieje, te niejasności dotyczące jego majątku, niejasności dotyczące jego związku z Amber Gold, to wszystko powoduje, że nie bylibyśmy w stanie nigdy go poprzeć."

 • polakpl

  Oceniono 21 razy 3

  Propaganda GW i POwców chce zrobić ze złodzieja świętego.

 • dryl1

  Oceniono 19 razy 3

  A rola Owsiaka w tym bajzlu ? Srał w pory na początku.

 • tornemorgren

  Oceniono 11 razy 3

  "Mało tego. Scenariusz ataków na Pawła Adamowicza został właściwie jeden do jednego powtórzony w przypadku Aleksandry Dulkiewicz, a teraz w stosunku do marszałka Tomasza Grodzkiego."
  A Neuman oczywiście przejęzyczył się mówiąc, że Pawła można było w kajdany zakuć....
  Ludzie, czy wy tam na czerskiej myślicie że to się kupy trzyma? Rydzyka się czepiacie a co to jest?
  Wolne miasto Gdańsk WIELOKULTUROWE?! Tam NSDAP miało wyższe poparcie w 33 roku niż w Bawarii! Co wy bierzecie?

 • nieotake

  Oceniono 4 razy 2

  Co jeszcze ta swołocz zd-radziecka od Szachermachera i Adasia Spodlasia jest w stanie w swoich kureskich łbach wykombinować?
  Na razie wg tych opłacanych z naszych podatków sprzedajnych mąciwodów winni morderstwa prezydenta Adamowicza są: jego córki dla zysku, żona dla mandatu europosła, rodzice dla świętego spokoju, brat dla poselskiego immunitetu, Dulkiewicz dla awansu, Owsiak dla większej popularności akcji, Neumann dla jaj, Tusk, bo we wszystkim paluchy maczać musi, gdański magistrat przez nieudolność, Schetyna z politycznej zemsty, Wyborcza z chorej nienawiści, a Wałęsa ze zwykłej zawiści.
  Tylko rządzącej czerwono-czarnej mafii Adamowicz rzecz jasna nic a nic nie przeszkadzał i ością w gardle nie stal, bo przecież się im w ogóle nie stawiał i innych nie podburzał, dlaczegóż więc miałoby tym gangusom zależeć, żeby tę potulną fajtłapę z przytupem sprzątnąć i jeszcze innych przy tej wybornej okazji nastraszyć?

 • whole_train

  Oceniono 4 razy 2

  W SZÓSTEJ SEKUNDZIE SŁYCHAĆ STRZAŁY XDDDDDD

 • karollorak

  Oceniono 4 razy 2

  Szanowny Panie gdzie drwa rabia tam....
  To fakt ta śmierć to dramat nie tylko Pana rodziny ale i nas większości społeczeństwa.
  Tylko nie rozumie po co pchasz się Pan do polityki tak samo jak bratowa? Czy znane nazwisko po bracie to przepustka do kasy?
  Na razie widzę że za wszelką cenę z Pawła A. robi się świętego. To tylko pogłębia podziały i jatrzy sytuację. Większość Gdanszan doskonale wie kim był naprawdę pański brat. Z pewnością czyny które o nim świadczą nie pozwalają aby być na piedestale.

 • nieotake

  Oceniono 2 razy 2

  Zapiekłość, z jaką na komendę tawariszcza politruka Pawlika Szachermachera sfora jego łańcuchowych kundelków jeden przez drugiego ujada pod tą enuncjacją, najlepiej potwierdza zasadność postawionej w tytule tezy.
  A teraz sobaki - dawajta się odgryzajta!

 • zofia.rydz

  Oceniono 10 razy 2

  Oczywiscie to bylo zlecone morderstwo. Czlowiek dostal zlecenie i przyrzeczenie ze posiedzi 2 lata. Juz kilka minut po zdarzeniu w radio słyzalam ze Stefan W jest chory psychicznie. Skad wtedy to bylo wiadomo?

 • samodzielny68

  Oceniono 8 razy 2

  Jakoś nikt z miłośników Zmiany Dobra (w niewiadomoco) nie zauważył, że tutaj chodzi o prawdziwy mord, a nie wykalkulowany przez cynicznych manipulatorów niby-mord jak w Smoleńsku.

 • karrampa

  Oceniono 14 razy 2

  'Były pretensje o tramwaj z lat 30., który jeździ po Gdańsku. Na litość boską, ludność miasta używała wtedy języka niemieckiego.'

  W l. 30 były też w tym niemieckojęzycznym Wolnym Mieście Gdańsk: flagi ze swastykami, heilowanie, niemieckie pogromy Żydów, Kristalnacht, oraz 53% POparcie dla NSDAP.
  Jak ktokolwiek przytomny może odwoływać się do takich 'tradycji' ?!?

 • euzebiusz50

  Oceniono 14 razy 2

  Wychowanie komusze, śmierć polityczna to jedyny plus jaki twój brat osiągnął ,bo dobrze wiesz że gdyby żył to tylko w pierdlu.

 • nasza_droga_sic_gw

  Oceniono 12 razy 2

  TVN właśnie opublikowało nagranie tuż po ataku nożownika. Widać na nim prezydenta Gdańska, który uciska swoją ranę, czekając na pomoc. Nagranie pokazuje, jak coraz więcej ludzi gromadzi się wokół wciąż świadomego samorządowca. Zamiast udzielać pomocy luib nie przeszkadzać, to patrzeli. Czyżby widzom zależało na nieudzielaniu pomocy i blokowaniu dostępu?????

 • gr_ub_y

  Oceniono 22 razy 2

  "Mamy zdrapywać dawne napisy na nagrobnych epitafiach sprzed wieków i zastępować je polskimi?"

  Tak.

  Niemcy cały czas tak robili, robią i będą robić i najlepiej na tym wychodzą.

 • pancernikpotiomkin

  Oceniono 3 razy 1

  kto zaplanował? te szczegóły należy ujawnić i winnych ukarać

 • emilwsad14

  Oceniono 5 razy 1

  pi..lone pisowskie szuje to wszystko ich wina ta mowa nienawiści i napuszczanie jednych na drugich

 • zuuuraw

  Oceniono 7 razy 1

  Brat Adamowicza nie może czegoś ujawnić, ale my możemy sięgnąć pamięcią do lata i jesieni 2017 i przypomnieć sobie jaką nawalankę na Adamowicza prowadziła wówczas PO i gazeta wyborcza, za to że wystawił swoją kandydaturę w wyborach na stanowisko prezydenta Gdańska w opozycji do kandydata PO, co wówczas wykrzykiwali pod jego adresem koledzy partyjni frau Dulczessy, obecnej prezydentki, młody Wałęsa, Pomaska, Nitras, jak straszył i groził mu Schetyna. O kim to pisała gazeta wyborcza jako o "szefie gdańskiej mafii deweloperów" ? Pamięć ludzka nie jest aż tak krótka panie Adamowicz.

 • szpung

  Oceniono 5 razy 1

  Ha ha ha ha ha ha a biegli bezposredniemu sprawcy zarzucaja niepczytalnosc, ha ha ha ha ha ha

 • emeni

  Oceniono 9 razy 1

  Winnym śmierci Adamowicza jest Stefan K. I nikt wiecej.
  Planowanie nie wyklucza choroby psychicznej.
  Tak samo jak winnym zabójstwa tego pisowca w Łodzi jest wyłącznie ten typ, który to zrobil.
  Wzajemne obwinianie się o morderstwa i szczucie przez PO - PiS jest chore i nudne. Troche godnosci POPiSowcy.

 • majacywszystkogdzies

  Oceniono 11 razy 1

  Szmaciarz

 • lkolesio

  Oceniono 15 razy 1

  Oczywiście ,że zaplanowane w centrali na Nowogrodzkiej tak samo jak planuje się zabójstwo Prof. Grodzkiego.

 • 13facet13

  Oceniono 13 razy 1

  gazecina to już stan umysłu , co za brednie drukujecie i powtarzacie opinie Owsiaka i innych chorych z nienawiści , to wszystko jest chore a wypowiedź brata TU TEŻ NIESAMOWICIE "PRZYJAZNA" WSZYSTKIM. Stało się nieszczęście - współczuję , ale nie rubcie ze ŚP. Adamowicza męczennika. Tak na marginesie to kto jest odpowiedzialny ,że psychol wpadł na scenę???Owsiak uważa ,że TVP A BRAT TU BREDZI ,ŻE TO BYŁO ZAPLANOWANE MORDERSTWO- LUDZIE CZAS WŁĄCZYĆ SAMODZIELNE MYŚLENIE I NIE DAĆ SIĘ WZAJEMNIE NAPUSZCZAĆ I ZASZCZUWAĆ

 • langston

  Oceniono 29 razy 1

  Nigdy nie miałem wątpliwości ze to zaplanowane zabójstwo...pewnie chodzilo o to by s.p. Adamowicz nie sypnal kolegow...kto skorzystal ten zrobil jak maiali Rzymianie a PO i Tusk zostawili Adamowicza już w 2013roku

 • desperato

  Oceniono 4 razy 0

  Same kretyńskie strollowane niepiSSmienne puste łby wyznawców kurdupla. Won!

 • langston

  Oceniono 8 razy 0

  Panie Adamowicz Wolne Miast Gdansk było zdecydowanie pro hitlerowskie bardziej niż miasta Rzeszy...czy to oznacza ze należy odwolywac się do tej tradycji? skala poprawności niemiecko-filskiej głupoty przerasta wyobrazenie

 • twojeprawda

  Oceniono 6 razy 0

  Normalnie ekspert. To chyba oczywiste, że koleś ot tak sobie 5min przed nie wymyślił. Geniusz kryminalistyki normalnie.

 • tomek160452

  Oceniono 6 razy 0

  Jeśli nie może ujawnić materiałów, to po co się odzywa. Czy może ujawnić materiały o mieszkaniach i darowiznach dla brata. Jak nie wie, to niech się zgłosi do Pani Aleksandry Dulkiewicz,

 • langston

  Oceniono 10 razy 0

  Czy to aby nie GW pisala w 2017 o sp. Adamowiczu jako ""szefie gdańskiej mafii deweloperów"" wsciekla ze staruje przeciwko kandydatowi PO? A co wtedy mowila Pomaska, Tusk, Schetyna? już zapomnieliście?

 • langston

  Oceniono 8 razy 0

  A Owsiak po Smolensku tak plul ze "polski balagan", "jakos to bedzie"' a jak zabezpieczyl impreze? a ratownicy samiast natychmiast jechać do szpitala to pompowali krew z dziurwego serca.
  To był WYROK!

 • mlusca

  Oceniono 6 razy 0

  obrzydliwa ta rodzinka Adamowicza,oszusci ,,byly przedstawione dowody na matactwa nieboszczyka ,niech się cieszą ,że obecna władza jeszcze nic nie zrobiła ,żeby wyjaśnić szwindle Adamowiczow małżonków/,do tego na trumnie męża i brata robią kariery polityczne ,to jest ich sposób na żałobę?mieszkania w Gdańsku ,w świetnej lokalizacji to gigantyczny majątek ,do tego te ,,oszczędności,,samo się nasuwa ,że z łapówek nie jestem wyborcą PiSu,ale dlaczego prokuratura jeszcze nie wyjasniła zródel bogactwa małżeństwa Adamowiczów

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 6 razy 0

  NIE DLA BRUDNEJ POLITYKI PiS! Nie dla chorej propagandy TvPiS!

  "Zło zwycięża, gdy dobrzy ludzie nic nie robią" E. Burke :((

 • norbertrabarbar

  Oceniono 4 razy 0

  Mnie najbardziej interesuje wątek Wiadomości TVP
  - w końcu zaraz po zabójstwie z prowadzenia Wiadomości zrezygnował Krzysztof Ziemiec.

 • darek183

  Oceniono 2 razy 0

  A' propos ludności niemieckiej Wolnego Miasta Gdańska, w czasach Jagiełły i Aleksandra Jagiellończyka 60% mieszkańców stolicy Polski Krakowa stanowili Niemcy a tylko 40% Polacy a jeszcze trochę z jednych i drugich stanowili Żydzi i małe odsetki innych narodowości. Ale komu potrzebna jest prawda prawdziwa ?

 • pt.nut

  Oceniono 14 razy 0

  Do pisstrolli, robiacych bokami za 1.5 zeta: zazyjcie cos na wstrzymanie, bo czlowiek zginal zarzniety jak swinia, a wy sie tu qrwicie za grosze (kopiejki?).

 • wawa1920

  Oceniono 14 razy 0

  Ruszyło wylewanie wiader pomyj na Adamowicza,idzie duża kasa z ciemnogrodzkiej......

 • Wies Kwiec

  Oceniono 14 razy 0

  PiS ma krew na rękach. PiSowska TVP szczuła przeciwko Adamowiczowi, teraz szczuje przeciwko Grodzkiemu. Eskobar i jego przestepcza organizacja (kartel narkotykowy) kupiła mieszkańców Medelin pieniędzmi, PiS kupił Polaków 500+. Czy jest analogia ?

 • walgierz

  Oceniono 24 razy 0

  Beznadziejne patologiczne miasto, z systemowo niszczonym przemysłem stoczniowym, ten chłopak Stefan W., jest takim samym produktem Gdańska jak Adamowicz.

 • hen.wlo

  Oceniono 5 razy -1

  D. Tusk śmie mówić, że Adamowicz "był celem kampanii nienawiści". Nie można przypuszczać , że D.Tusk nie zna nagranej rozmowy prominentnego polityka PO Nejmana ,który będąc z towarzyszami swojej partii wyznał :
  "na Adamowicza są takie dowody , że wyprowadzony może być w kajdankach" (cytat z pamięci).
  A czy PO nie pozbyła się Adamowicza gdyż zarzuty przeciw niemu były namacalne? Dlaczego PO nie poparła Adamowicza w wyborach prezydenckich ? -Odsunęła się od niego, wystawiając do wyborów Wałęsę.
  Jak można opowiadać, że morderstwo ktoś planował, że są materiały na to.
  Wyjątkowo ograniczony człowiek nie zdaje sobie sprawy, że w świetle prawa każdy, kto posiada informacje na temat przestępstwa zobowiązany jest powiadomić prokuraturę. Jak powinien zachować się brat zamordowanego gdy jak mówi zna materiały przydatne do wykrycia zbrodni?
  Jak można widzieć podobieństwo Adamowicza i nowego marszałka Senatu -Grodzkiego ? Chyba tylko, że obum zarzuca się nierozliczoną gotówkę.
  Prof. Grodzki ,sam przez nikogo nie przymuszany wyznał, że wziął 2000zł. "ale w prywatnym gabinecie". Na pytanie postawione profesorowi Grodzkiemu przez prowadzącego redaktora; ile kosztuje wizyta prywatna u niego?
  -Marszałek ,jak by nie pamiętał, co przed chwilą wyznał o 2000 zl. powiedzał,że 150 - 200 zł.
  Albo kluczenie (mijanie się z prawdą), że nie miał kontaktów z panią profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, która pierwsza podzieliła się z opinią publiczną, że wręczyła wiele lat temu profesorowi 500 dolarów prze operacją swojej mamy. I co? Gdy znalazły się dowody kontaktu ,jednak, pani profesor z p. Grodzkim, przyznał się ,że tak było
  i pieniądze potrzebne były na zakup literatury fachowej przez fundacje, której przewodniczył. Przestał wspominać o fundacji,gdy ktoś zauważył, że wystarczy sprawdzić dokumenty finansowo-księgowe fundacji i sprawę się wyjaśni. Jak marszałek Grodzki mija się z prawdą świadczy puszczona przez niego informacja, przed wyborami marszałka w Senacie, że dostał propozycje przejścia do PiS za fotel ministra zdrowia. Przyciskany o wskazanie, kto zwrócił się do niego w tej sprawie, marszałek nabrał wody w usta.Media też już więcej o tym nie wspominały, nie chcąc go pogrążać. Mega kompromitacją na konferencji prasowej w Senacie było przytoczenie opinii 94letniego starca, który miał poinformować ,że przyszedł do niego wysoki mężczyzna z propozycją podpisania oskarżenia wręczenia łapówki marszałkowi za honorarium 5000 zł. I znowu ,gdy puknięto się w głowę, że to kłamstwo jest zbyt grubymi nićmi szyte nie powtórzono więcej już tej bzdury… Można przykładów podobnych przytoczyć wiele.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 3 razy -1

  Kretynom i foliarzom chyba aluminiowe czapeczki z głów się zsunęły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX