Andrzej Duda traci w rankingu zaufania. Przy nazwisku prezydenta przeważają opinie negatywne

Prezydent Andrzej Duda, wobec którego zaufanie w sondażu IBRiS dla Onetu deklaruje 41,6 proc., utrzymuje pozycję lidera rankingu zaufania, ale notuje spadek o 5,1 pkt proc. Drugie miejsce przypada premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, a trzecie - wicemarszałek Sejmu Małgorzacie Kidawie-Błońskiej.
Zobacz wideo

Jak infromuje Onet, choć prezydent Andrzej Duda nadal cieszy się największym zaufaniem wśród polityków, wynik, który uzyskał w najnowszym sondażu jest najsłabszy od lutego 2019 roku. 

"Ufa mu 41,6 proc. badanych, ale prezydent notuje spadek o 5,1 pkt proc. w porównaniu do ostatniego pomiaru" - czytamy. Pierwszy raz od lutego przy nazwisku prezydenta przeważają opinie negatywne - brak zaufania wobec Dudy deklaruje 43,6 proc. respondentów, czyli o 6 pkt proc. więcej niż ostatnio.

Na drugim miejscu w rankingu znalazł się premier, któremu ufa 40 proc. badanych. "W grudniowym sondażu zaufanie dla szefa rządu deklarowało więcej osób, bo 43,3 proc. W jego przypadku liczba negatywnych ocen pozostała niemal bez zmian (39,8 proc.)" - podaje Onet.

Zaufanie wobec Kidawy-Błońskiej, kandydatki PO na prezydenta, deklaruje 34,7 proc. "Poprzedni sondaż dawał jej zaufanie na poziomie 35,9 proc. Kidawa-Błońska notuje, więc spadek o 1,2 pkt proc. Nadal "nie zna" jej 8,6 proc. ankietowanych" - czytamy.

Tuż za podium uplasował się były premier Donald Tusk z zaufaniem na poziomie 33,6 proc., o 2 pkt proc. wyższym niż ostatnio. Piąte miejsce przypadło natomiast prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, któremu ufa 33 proc. respondentów, czyli o 1,2 pkt proc. mniej niż w grudniu.

Onet odnotowuje wzrost rozpoznawalności marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego i wskazuje, że osiągnął on najwyższy w tym miesiącu wzrost pozytywnych opinii. "Marszałkowi Senatu ufa 23,3 proc. respondentów. W poprzednim badaniu polityk miał dużo niższy wynik, bo 13,2 proc. Wzrost wynosi więc 10,1 pkt proc. Nadal jest nierozpoznawalny dla 34 proc., ale jeszcze miesiąc temu jego nazwisko było nieznajome dla 48,7 proc. pytanych" - wskazuje portal.

Najwyższy wzrost nieufności - czytamy - dotyczy natomiast dziennikarza Szymona Hołowni, który planuje start w wyborach prezydenckich. Wobec Hołowni zaufanie w porównaniu z grudniem wzrosło o 1,2 pkt proc. do wyniku 21,4, jednak wzrosły także opinie negatywne. Brak zaufania wobec dziennikarza deklaruje 27 proc., podczas gdy w ostatnim badaniu było to 13,4 proc.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Andrzej Duda traci w rankingu zaufania. Małgorzata Kidawa-Błońska na trzecim miejscu
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 10 razy 4

  Ale jakże to zwyczajny poseł, słoneczko naszego narodu dopiero piąty? Kłamliwy sondaż, nadprezes ma na pewno 115% poparcia, wszak naród go wielbi za wszystkie zasługi.

 • endrju1521

  Oceniono 5 razy 3

  W ubiegłym tygodniu, gdy wieszczyłem na tym Forum,

  że przed wyborami zostanie wprowadzony stan wyjątkowy,

  nikt prawie nie podzielał mojego zdania.

  Teraz, nikt już chyba nie ma wątpliwości.

 • papolin

  Oceniono 6 razy 2

  Trace szacunek do ludzi i wiare w ich umiejetnosc samodzielnego myslenia. Albo ci Polacy to debile, albo sila przekazu ku...zji jest tak niebotycznie mocna. Nie rozumiem.

 • getz54

  Oceniono 3 razy 1

  Duda zraza ludzi swoim obleśnym wyglądem i pedofilskimi skłonnościami. Ludzie z zazenowaniem opuszczali
  głowy gdy ten megaloman błogosławił naród w św. Brygidzie podczas święta dawnej ,,Solidarności,, Obecny przy tym Głódz nawet nie zareagował ze Duda kradnie mu show. Jego kelnerska postawa w Waszyngtonie, ukradkowe robienie sobie selfie z biurkiem prezydenta Trumpa nie czynią z niego męza stanu, nawet kandydata na takiego. Chwalenie się w towarzystwie, jak plotka niesie, majtkami i rajstopami zony z dziurami po palcu Trumpa tez nie przynosi mu chwały. Obrazanie milionów Polaków za ich pesel, za posiadanie praw jazdy, świadectw z biezmowania, ukończenia szkoły, ksiązeczki wojskowej, tytułu profesora, z epoki komunizmu, musi budzic gniew tych ludzi. Ludzie wiedzą, bo widzą i słyszą jak USA i Europa traktują ten rząd, jak go karcą za wierne wykonywanie poleceń Viktora Orbana. Ciągle powtarzane bez opamiętania kłamstwa, przez Dudę i Morawieckiego zaprowadzą ich w końcu na zgubę, jak Zygfryda de Lowe komtura ze Szczytna. Ich sumienie w końcu się zbuntuje, poczują wstręt do samych siebie.

 • szpung

  Oceniono 6 razy -4

  Czas zaczac publikowac podobne sndaze odnsnie mediow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX