Lech Wałęsa do Andrzeja Dudy: "Zabraniam Panu powoływać się na Solidarność. Za łamanie Konstytucji, manipulacje"

Pierwszy przewodniczący Solidarności Lech Wałęsa, we wpisie na Twitterze, zabronił prezydentowi powoływać się na "S". "Za postawę jaką Pan prezentuje, burzenie trójpodziału władz, o który Solidarność walczyła, łamanie Konstytucji, manipulacje" - argumentował Lech Wałęsa.
Zobacz wideo

Rano na Twitterze Lech Wałęsa napisał: "P.Prezydencie Duda. Jako współtwórca i Przewodniczący od zarania do odejścia na urząd Prezydenta zabraniam Panu powoływać się na Solidarność. Za postawę jaką Pan prezentuje, burzenie trójpodziału władz o który Solidarność walczyła, łamanie Konstytucji, manipulacje". 

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy - Błażej Spychalski - powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że Kancelaria Prezydenta nie będzie komentowała wpisu Wałęsy.

Andrzej Duda zaprasza Solidarność

Prezydent Duda, podczas sobotniego spotkania ze śląsko-dąbrowską Solidarnością, poinformował, że zaprosił przewodniczącego związku - Piotra Dudę i całą Komisję Krajową, aby jej pierwsze posiedzenie w tym roku odbyło się w Sali Kolumnowej w Pałacu Prezydenckim.

Podczas tego samego spotkania Andrzej Duda ostro zaatakował sędziów i zaapelował do uczestników, by wsparli rządzących w przeprowadzaniu zmian w sądownictwie. - Mam nadzieję, że tak jak udało się kiedyś pokonać komunę - uda się oczyścić do końca nasz polski dom - stwierdził Andrzej Duda. 

"Chcą przejąć sądy, by nie dać się rozliczyć za nadużycia.To co głosi prezydent Duda, premier Morawiecki to perfidna manipulacja i kłamstwa. Mam nadzieję że rodacy nie nabiorą się i kartką wyborczą to załatwimy i o to Was proszę, jeśli nie to spotkamy się na kryterium ulicznym" - komentował w sobotnim wpisie na Twitterze były prezydent Lech Wałęsa. 

W sprawie zmian wprowadzanych przez rządzących w wymiarze sprawiedliwości napisali do Andrzeja Dudy amerykańscy kongresmeni. "Wprowadzając tę ustawę w życie, Polska wykona znaczący krok wstecz w stosunku do historycznej roli silnego lidera na polu demokratycznych reform w Europie. Erozja demokratycznych zasad podważy zaś wielkie postępy, jakie Polska poczyniła w ciągu minionych dziesięcioleci, by zbudować nowoczesne i demokratyczne państwo" - napisali, komentując rozwiązania, które zawiera tzw. ustawa kagańcowa. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Lech Wałęsa do Andrzeja Dudy: "Zabraniam Panu powoływać się na Solidarność"
Zaloguj się
 • kann2

  Oceniono 8 razy 4

  Boluś, nie piskaj.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 10 razy 4

  ha ha ha ha ha przeciez ten blazen swego czasu postulowal likwidacje ZZ Solidarnsc, sa przeciez nagrania i notki prasowe. Odpiep.. sie ojciec od ZZ Solidarnosc.

 • slon2002

  Oceniono 3 razy 1

  Bolek Otua może sobie pogwarzyć z własną muszlą klozetową. Zakazywać to on może swoim wnukom-menelom ćpania narkotyków i chlania wódy.

 • kuranieptak

  Oceniono 2 razy 0

  Napisz Bolek donos do swojego oficera prowadzącego.

 • safelogica

  Oceniono 7 razy -1

  Dla odważnych: dzisiaj każdy jest odważny. Trzeba było pokazać odwagę w grudniu 1970, w sierpniu 1980, w pierwszej połowie 1982 roku. W 1982 r. Adrian miał 10 lat i jeszcze się pewnie nie zajmował niczym. Praktycznie wszyscy pisowcy chwalą się kartą kombatantów, ale walkę rozpoczynali w 1988 albo nawet w 1989. Zwracam uwagę, że Bolkiem nazwano Wałęsę dopiero, gdy wywalił Kaczorów ze swojej kancelarii, wcześniej nie był ani Bolkiem ani wrogiem, To Kaczory są największą szkodą dla Polaków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX