Lech Wałęsa do Andrzeja Dudy: "Zabraniam Panu powoływać się na Solidarność. Za łamanie Konstytucji, manipulacje"

Pierwszy przewodniczący Solidarności Lech Wałęsa, we wpisie na Twitterze, zabronił prezydentowi powoływać się na "S". "Za postawę jaką Pan prezentuje, burzenie trójpodziału władz, o który Solidarność walczyła, łamanie Konstytucji, manipulacje" - argumentował Lech Wałęsa.
Zobacz wideo

Rano na Twitterze Lech Wałęsa napisał: "P.Prezydencie Duda. Jako współtwórca i Przewodniczący od zarania do odejścia na urząd Prezydenta zabraniam Panu powoływać się na Solidarność. Za postawę jaką Pan prezentuje, burzenie trójpodziału władz o który Solidarność walczyła, łamanie Konstytucji, manipulacje". 

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy - Błażej Spychalski - powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że Kancelaria Prezydenta nie będzie komentowała wpisu Wałęsy.

Andrzej Duda zaprasza Solidarność

Prezydent Duda, podczas sobotniego spotkania ze śląsko-dąbrowską Solidarnością, poinformował, że zaprosił przewodniczącego związku - Piotra Dudę i całą Komisję Krajową, aby jej pierwsze posiedzenie w tym roku odbyło się w Sali Kolumnowej w Pałacu Prezydenckim.

Podczas tego samego spotkania Andrzej Duda ostro zaatakował sędziów i zaapelował do uczestników, by wsparli rządzących w przeprowadzaniu zmian w sądownictwie. - Mam nadzieję, że tak jak udało się kiedyś pokonać komunę - uda się oczyścić do końca nasz polski dom - stwierdził Andrzej Duda. 

"Chcą przejąć sądy, by nie dać się rozliczyć za nadużycia.To co głosi prezydent Duda, premier Morawiecki to perfidna manipulacja i kłamstwa. Mam nadzieję że rodacy nie nabiorą się i kartką wyborczą to załatwimy i o to Was proszę, jeśli nie to spotkamy się na kryterium ulicznym" - komentował w sobotnim wpisie na Twitterze były prezydent Lech Wałęsa. 

W sprawie zmian wprowadzanych przez rządzących w wymiarze sprawiedliwości napisali do Andrzeja Dudy amerykańscy kongresmeni. "Wprowadzając tę ustawę w życie, Polska wykona znaczący krok wstecz w stosunku do historycznej roli silnego lidera na polu demokratycznych reform w Europie. Erozja demokratycznych zasad podważy zaś wielkie postępy, jakie Polska poczyniła w ciągu minionych dziesięcioleci, by zbudować nowoczesne i demokratyczne państwo" - napisali, komentując rozwiązania, które zawiera tzw. ustawa kagańcowa. 

TOK FM PREMIUM