Europoseł PiS o decyzji KE: Składam to na karb nieprzygotowania przewodniczącej do pełnienia funkcji

Myślę, że na Ursulę von der Layen zwaliło się tyle ważnych i pilnych rzeczy, że nie miała głowy do jakiegoś punktu dotyczącego praworządności, żeby to dokładnie rozpoznać - mówił w TOK FM europoseł Zbigniew Kuźmiuk o decyzji KE, która skierowała sprawę dot. reżimu dyscyplinarnego wobec polskich sędziów do TSUE.

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech, w której stwierdza, że sytuacja w obu państwach pogarsza się. PE apeluje do KE i Rady UE o wykorzystanie dostępnych narzędzi, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych.

Rezolucja jest głównie tekstem o przebiegu procedury z art. 7 unijnego traktatu i wezwaniem, by składająca się z ministrów ds. europejskich Rada ds. Ogólnych zwiększyła presję na Polskę i Węgry, ponieważ do tej pory wysłuchania nie były organizowane w sposób "regularny, uporządkowany i otwarty".

- Ci, którzy zarzucają nam zamach na demokrację, nie podają żadnych materialnych faktów, to są ogólniki. Na tej podstawie podejmowane są rezolucje, a w tej ostatniej rezolucji źródłem informacji jest poprzednia rezolucja - komentował w TOK FM europoseł Zbigniew Kuźmiuk z PiS

Wyraził, że postępowanie w Radzie UE ws. procedury z art. 7 niebawem się zakończy.

- Najwyższy czas, żeby Polska doprowadziła do głosowania. Wiemy doskonale, że Komisja orientuje się, że nie ma tam większości i mam nadzieję, że ten wniosek wreszcie upadnie - mówił. 

Europoseł Zbigniew Kuźmiuk skomentował też decyzję Komisji Europejskiej, która poinformowała w zeszłym tygodniu, że wystąpi do Trybunału Sprawiedliwości UE o środki tymczasowe ws. przepisów dotyczących reżimu dyscyplinarnego wobec polskich sędziów. A to oznacza, że jeśli TSUE przyjmie ten wniosek, Izba Dyscyplinarna SN zostanie zawieszona.

- Jestem zawiedziony tym posunięciem Komisji. Składam to na karb pewnego nieprzygotowania do pełnienia funkcji pani przewodniczącej von der Leyen. Myślę, że na nią zwaliło się tyle ważnych i pilnych rzeczy, że nie miała głowy do jakiegoś punktu dotyczącego praworządności, żeby to dokładnie rozpoznać.  Komisja jest naciskana w sprawie budżetu, naciskana w sprawie zielonego ładu, odnoszę wrażenie, że działa chaotycznie - komentował.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (11)
Europoseł PiS o decyzji KE: Składam to na karb nieprzygotowania przewodniczącej do pełnienia funkcji
Zaloguj się
 • kopandol

  Oceniono 3 razy 3

  Kuźmiuk !
  Krynico mądrości !
  Patrzę na Ciebie i jako żywo widzę model kretyna z Sevres.
  I serce mnie boli bo połowa narodu z uporem maniaka usiłuje dopasować się do tego wzorca ....

 • zbag19

  Oceniono 5 razy 3

  i PREZES położył swoje ręce na głowie europosła Zbigniewa K. (podobnie jak innych podobnych głowach) i z tych rąk spłynęła mądrość wielka i wszelka i świat cały zadziwili swoją mądrością .itd. itd., itd. ..........

 • marudna.maruda

  Oceniono 8 razy 2

  Europoseł z nadania PiS ocenił przewodniczącą KE. Chyba jej samoocena spadła i już sprząta biurko, uświadomiona, że na jej miejscu musi zasiadać ktoś bardziej kompetentny- zakładam, że jedna z kobiet o wdzięcznym imieniu Beata by tu pasowała. A sława naszego narodu na świat cały płynie.

 • rbik53

  Oceniono 1 raz 1

  .
  …. za to europoseł Kuźmiuk przygotowany jest bardzo dobrze.... golonkę kilo dwadzieścia opier*dzieli w dwie i pół minuty i to bez popijania piwem....
  .
  .

 • depepoz

  Oceniono 1 raz 1

  Eurodureń wydał stęknięcie.

 • do100jnik

  Oceniono 1 raz 1

  kuźmiuk to niegramota, widać nie dał rady przeczytać ustawy kagańcowej

 • eric-sch

  Oceniono 1 raz 1

  ojj...wymiana personelu ? co? nie udało sie wstawić czeskiego KRETA do pracy w biurze w Brukseli?
  Nie chciałą zatrudnic kogos z pocioteczników pisowskich?
  Napewno byłaby dobrze "poinformowana" gdyby zatrudniła jako doradce synalba Powiatowej- w koncu chłopak przeszedł "do cywila " szuka pracy :)

 • soloboch

  Oceniono 7 razy 1

  ten du...en niech do gnoju idzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX