Joanna Mucha rezygnuje z kandydowania na szefa Platformy Obywatelskiej

- Rezygnuję z kandydowania na szefa Platformy Obywatelskiej. Proszę o poparcie kandydatury Borysa Budki - poinformowała w środę Joanna Mucha. Tym samym w walce o stanowisko przewodniczącego partii pozostaje czworo kandydatów. Pierwsza tura wyborów odbędzie się w sobotę 25 stycznia.
Zobacz wideo

Joanna Mucha to kolejna kandydatka, która rezygnuje ze startu w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Wcześniej podobną decyzję podjął Bartosz Arłukowicz, który także zachęcał członków partii, by głosowali na Borysa Budkę. 

- Jesteśmy w tej grupie młodych Platformy Obywatelskiej. Nie ukrywaliśmy, że mój start nie był organizowany w żadnej "kontrze". Chcemy, żeby Platformą zawiadywał zespół. Żebyśmy w tym zespole podzielili się zadaniami, a pracy jest naprawdę tak dużo, że każdy z nas będzie miał co robić - powiedziała w środę Joanna Mucha, podczas wspólnej konferencji z Borysem Budką. - Jestem przekonana, że dogadamy się co do mojego miejsca w PO, moich zadań, które dostanę do wykonania i mojej odpowiedzialności - dodała. 

Budka podziękował posłance "za decyzję, która pokazuje, że najważniejsza jest kampania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej". - Platforma potrzebuje nowej energii, ciężkiej merytorycznej, codziennej pracy. Potrzebuje również dobrej wewnętrznej dyskusji o tym, kim powinniśmy być i jak rozwiązywać najważniejsze problemy - podkreślił. 

Podczas konferencji Budka nadmienił, że wielokrotnie rozmawiał z Joanną Muchą o przyszłości Platformy Obywatelskiej, "ale też o tym, jaka powinna być Polska przyszłości - nie za dwa, trzy, cztery tygodnie, ale za 20-30 lat". - Jestem przekonany, że ten wysiłek programowy, który Joanna wkłada od wielu miesięcy po to, byśmy byli bardziej profesjonalni, nowocześni, odpowiadający na wyzwania, będzie przez nas wykorzystany - zapewnił polityk PO. 

Mucha - podobnie jak w ubiegłym tygodniu Arłukowicz - zaapelowała do członków Platformy Obywatelskiej, aby wybory na szefa partii rozstrzygnęli już w pierwszej turze i dzięki temu szybko i aktywnie włączyli się w kampanię prezydencką Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. 

Wybory na szefa PO już w sobotę

Tym samym w wyborach na szefa PO zostaje czworo kandydatów: Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz i Bogdan Zdrojewski. Pierwsza tura głosowania odbędzie się w sobotę 25 stycznia, ewentualna druga tura - 8 lutego. W minioną sobotę (18 stycznia) odbyła się wewnętrzna debata kandydatów, była ona jednak zamknięta dla mediów.

Joanna Mucha ogłosiła swój start w wyborach na szefa PO w połowie grudnia. Jako jedna z nielicznych wprost krytykowała Grzegorza Schetynę i obwiniała go za porażkę w wyborach parlamentarnych. Przekonywała, że przez ostatnie lata PO była zarządzana w stylu "wodzowskim" i mówiła, że partia musi "wymyślić się na nowo".

- Powstawaliśmy jako platforma, jako miejsce, gdzie się dyskutuje, negocjuje. Ten proces powodował włączanie i aktywizację wszystkich członków i taką wizję dla Polski chcemy przedstawiać. Jeśli chcemy przekonywać Polaków, że dobra jest demokracja liberalna, to musimy zacząć od siebie, musimy zacząć w ten sposób ze sobą rozmawiać i w ten sposób sobą zarządzać - przekonywała niedawno w Poranku Radia TOK FM.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Joanna Mucha rezygnuje z kandydowania na szefa Platformy Obywatelskiej
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 0

  Nie mozna przejsc oobjetnie nad wypowiedzia Kidawy i mzna watpic w intencje jednak czyz mozna postawic komus wiekszy pomnik.

  Jak wiemy, Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zależy na świecie, na Europie. Jemu zależy tylko na Polsce.

  Panie Jaroslawie kiedys Pan odejdzie jak my wszyscy ale ma Pan gotowa nagrobna sentencje powiedz przechodniu, iz tu lezy najwierniejszy z wiernych syn ziemii, o ktora walczyly pokolenia. Panie JAroslawie wielu lat zycia w zdrowiu i radsci z tego jak kwitnie nam nasza ojczyzna - Polska.

 • szpung

  Oceniono 2 razy 0

  Panoptikum

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 3 razy -1

  Wprawdzie PO to nie moja bajka ale nie chciałbym, aby szefem został ten harcerzyk Siemoniak. Sienkiewicz też nie wykazuje żadnych cech przywódczych. To taki trochę nudnawy erudyta. Najlepszym dowódcą w obozie PO byłby Budka. I ukłony dla Pani Muchy za jego poparcie. Joanna Mucha to bardzo ładna, elegancka i sympatyczna kobieta. Do tego ładnie śpiewa. Szkoda, że zrezygnowała.

 • jego_eminencja

  Oceniono 3 razy -3

  To chociaz na prezydenta niech startuje!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX