Sondaż prezydencki. Andrzej Duda z wynikiem poniżej 40 proc. Robert Biedroń na trzecim miejscu

W badaniu przeprowadzonym przez Kantar na początku stycznia 38 procent respondentów zadeklarowało, że zagłosuje na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich. Na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) z wynikiem 20 procent poparcia.
Zobacz wideo

Trzecie miejsce w sondażu, z poparciem 7 procent, zajął Robert Biedroń (Lewica), następne kandydat niezależny Szymon Hołownia, który uzyskał 6 procent poparcia.

Kolejne miejsca zajęli Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), którego wskazało 4 procent badanych deklarujących udział w wyborach i Krzysztof Bosak (Konfederacja) poparty przez 1 procent respondentów.

2 procent ankietowanych wybrałoby innego kandydata, natomiast 22 procent stwierdziło, że nie ma jeszcze sprecyzowanych preferencji wyborczych.

Łącznie 73 procent badanych zadeklarowało udział w tegorocznych wyborach prezydenckich, z czego 36 procent odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 37 procent "raczej tak". 18 procent respondentów stwierdziło, że nie będzie uczestniczyć w tych wyborach, w tym 10 procent "raczej nie", 8 procent "zdecydowanie nie". 9 procent odparło "nie wiem" na pytanie o udział w wyborach.

Kantar przeprowadził sondaż w dniach 9–15 stycznia, metodą wywiadów bezpośrednich na reprezentatywnej próbie 984 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat; preferencje prezydenckie badano w grupie 719 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie.

TOK FM PREMIUM