Borys Budka nowym przewodniczącym PO. "Będziemy wygrywać"

Borys Budka wygrał wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w pierwszej turze - wynika z sondażowych danych komisji wyborczej w PO - dowiedziała się PAP.

Poseł Borys Budka wygrał wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej - informują władze partii - choć ostateczne oficjalne wyniki pojawią się w niedzielę.

"Jeszcze nieoficjalnie, ale wszystko już jest jasne. Nowy Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Powodzenia i wszyscy będziemy Cię wspierać" - gratulował na Twitterze Sławomir Nitras.

Frekwencja w wyborach na przewodniczącego PO, jak wynika z wstępnych ustaleń, wynosiła w skali kraju ok. 60 proc.

Borys Budka, jak wynika z sondażowych danych, uzyskał poparcie ok. 70 procent głosujących członków PO, co oznacza zwycięstwo w pierwszej turze - wynika z informacji PAP, uzyskanych w komisji wyborczej.

"Dziękuję za każdy głos! Dziękuję za zaufanie! Razem będziemy wygrywać! Dla Polski, dla Europy" - napisał na Twitterze Budka.

Borys Budka przewodniczącym PO

W sobotę do 18 trwały wybory przewodniczącego PO. W całym kraju dla działaczy Platformy otwartych było 190 lokali wyborczych. Wszystkie umiejscowiono w biurach partii. Do oddania swojego głosu uprawnionych jest 9 tysięcy 400 osób. I to znacznie mniej niż na przykład w 2013, kiedy o przywództwo w partii walczyli Donald Tusk i Jarosław Gowin. Wtedy doliczono się 40 tysięcy aktywnych członków Platformy.

 Na ostatnim etapie kampanii z wyścigu wycofała się Joanna Mucha, która przekazała swoje poparcie Borysowi Budce. Jego najpoważniejszym konkurentem był Tomasz Siemoniak, którego część polityków utożsamia ze stronnictwem ustępującego przewodniczącego Grzegorza Schetyny.

O fotel szefa partii walczyli jeszcze Bartłomiej Sienkiewicz i Bogdan Zdrojewski. 

TOK FM PREMIUM