Sondaż prezydencki. Duda z dużą przewagą nad resztą kandydatów. Ale nie wygrywa w pierwszej turze

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałby je Andrzej Duda z 47,1 proc. oddanych na niego głosów wynika z sondażu opublikowanego w niedzielę na portalu DoRzeczy.pl. Na drugim miejscu uplasowałaby się Małgorzata Kidawa-Błońska.
Zobacz wideo

Według sondażu przeprowadzonego dla DoRzeczy.pl przez pracownię Estymator, Andrzej Duda może liczyć na 47,1 proc. głosów (spadek o 0,6 pkt proc. w porównaniu z sondażem tej samej pracowni z 12 stycznia) i pozostaje liderem w wyścigu o prezydencki fotel.

Druga w sondażu jest kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska. Na nią chce głosować 24,1 proc. (wzrost o 1,4 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem). Trzecie miejsce zajmuje szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 9,3 proc. (plus 0,3 pkt proc.).

Z badania pracowni Estymator wynika również, że poza podium są kandydat Lewicy Robert Biedroń (8,9 proc.), Szymon Hołownia (5,6 proc.) i kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak (4,6 proc.). Na innego kandydata głosowałoby 0,4 proc. ankietowanych. Szacowana przez Estymatora frekwencja wyborcza wyniosłaby 64 proc.

Jak czytamy na portalu DoRzeczy.pl, badanie przeprowadzono w dniach 2324 stycznia 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1027 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W zaprezentowanych wynikach uwzględniono tylko osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły kandydata.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Sondaż prezydencki. Duda z dużą przewagą nad resztą kandydatów. Ale nie wygrywa w pierwszej turze
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzie ! ! !

  Czy wy nie widzicie, że wybory prezydenckie,

  to jedyna sznsa tej zorganizowanej grupy praestępczej,

  na utrzymanie władzy ? ? ?

  Bez prezydenta, nie istnieją ! ! ! !

  Kurdupel nie jest hazardzistą i dlatego tej ostatniej szansy

  nie zaryzykuje zostawić "suwerenowi".

  On musi mieć pewność, i dlatego w kwietniu

  zostanie wprowadzony stan wyjątkowy (!).

  ...pomór bydła, zaraza, epidemia, ISIS...

  Każdy pretekst dobry, nikt tego nie sprawdzi !

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy -1

  Zydzi!!! nie wygracie tym razem. Wczesniej nie nakaldalem na to wszystkoo filtra etnicznegooo ale przeciez trzeba byc slepym, zeby chocby po obejrzeniu onetowskiej kanapy i wspominajac ustwe IPN , ze to wojna polsko - zydowska pod flaga bialo-czerwona. Jeszcze jedn Polacy rzeczywiscie sa bierni i wspominajac koonstatacje znajomych ze zydzi chyba sa jednak narodem wybranym. Pesymistycznie przyznal kumpel z uczelni, Zydzi sa wszedzie na uczelniaach na stanowiskach prezesow spolek sa na gieldzie w biznesie w kluczowych pozycjach panstwa i sa co najwanziejsze w plityce i sadownictwie. Sa w stanie wykreowac kazde zero d miana autorytetu od wielgus po budke czy jachire.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 3 razy -1

  Prowincja umysłowa wygrywa.
  Generalnie jest to kraj Zenków Martyniuków.
  Do Europy Zachodniej przesunął nas geograficznie Stalin.
  Mentalnie jeszcze nikomu się nie udało.

 • eski57

  Oceniono 2 razy -2

  Pojawiają się teksty Autorek odnoszących się do możliwości i skutków powtórnego wygrania prezydentury przez p. A. Dudę , ALE brakuje w tych tekstach sugestii jak mają zagłosować Kobiety , które mogą być pozbawione prawa do samostanowienia o Sobie , … bo prezydent Duda Zadeklarował u o. Rydzyka Podpisanie Ustawy o całkowity zakaz Aborcji ! - Może Autorki wezmą przykład z ; Williams zaapelowała do "kobiet od lat 18 do 118", aby – kiedy nadejdzie czas wyboru, czyli w wyborach prezydenckich 2020 – "zagłosowały w swoim własnym interesie". – Mężczyźni robią to od lat, dzięki czemu świat wygląda tak, jak oni. Ale nie zapominajmy, że jesteśmy największą grupą głosującą w tym kraju. Sprawmy, żeby wyglądał bardziej tak, jak my – zakończyła swoją przemowę aktorka, a na widowni rozległy się głośne oklaski ..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX