Wieloletni radny PiS z Warszawy został wiceszefem Kancelarii Sejmu

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek powołała we wtorek Christiana Młynarka na stanowisko zastępcy szefa Kancelarii Sejmu. Młynarek to wieloletni radny Prawa i Sprawiedliwości w warszawskiej dzielnicy Włochy.
Zobacz wideo

Christian Młynarek, jak podkreślono w komunikacie Centrum Informacyjnego Sejmu, podziękował marszałek Elżbiecie Witek za zaufanie i "wyraził nadzieję, że spełni oczekiwania związane z powołaniem".

Gratulacje Młynarkowi złożyli obecni podczas uroczystości jego powołania szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska oraz zastępca szefa Kancelarii Sejmu Dariusz Salamończyk.

Kim jest Christian Młynarek?

Christian Młynarek do tej pory pracował w Kancelarii Sejmu jako wicedyrektor Biura Komunikacji Społecznej oraz doradca Marszałka Sejmu. Jest wieloletnim politykiem Prawa i Sprawiedliwości. Od 2010 roku - do teraz - pełni funkcję radnego warszawskiej dzielnicy Włochy, z dwuletnią przerwą (2016-2018), kiedy był zastępcą burmistrza. Jako wiceburmistrz odpowiadał m.in. za m.in. za pomoc mieszkaniową, ochronę środowiska oraz wdrażanie programu Rodzina 500 plus. Od 2015 roku kieruje włochowskim strukturom PiS.

Z wykształcenia Christian Młynarek jest prawnikiem i politologiem - obydwa te kierunki ukończył na Uniwersytecie Warszawskim.

Młynarek będzie jednym z zastępców Agnieszki Kaczmarskiej. O szefowej Kancelarii Sejmu ostatnio często się mówi ze względu na listy poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa. Ich ujawnienie nakazał sąd. Mimo to, kancelaria nie chce ich opublikować zasłaniając się decyzją prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (byłego wieloletniego radnego PiS w dzielnicy Wola). Przypomnijmy, Agnieszka Kaczmarska także przez kilkanaście lat była radną warszawskiej dzielnicy Targówek, kierowała także biurem klubu parlamentarnego PiS.

>> Czytaj więcej: "Mam wrażenie, że to trochę przypadkowa kariera". Kim jest Agnieszka Kaczmarska, szefowa Kancelarii Sejmu? 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM