Będzie kontrola płatnych dyżurów Karczewskiego. Zarobił na nich 400 tys. zł

Główny inspektor pracy Wiesław Łyszczek zlecił Okręgowemu Inspektoratowi Pracy w Warszawie kontrolę w sprawie pracy Stanisława Karczewskiego (PiS) w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Były marszałek Senatu zarabiał tam, mimo że był zawodowym parlamentarzystą - pisze "Gazeta Wyborcza".

Jak czytamy w sobotnim wydaniu "GW", w ten sposób Łyszczek odpowiedział na wniosek posłów Koalicji Obywatelskiej - Moniki Wielichowskiej i Michała Szczerby o sprawdzenie, czy Karczewski mógł legalnie zarabiać w szpitalu na płatnych dyżurach, będąc w nim na bezpłatnym urlopie i pobierając pensję senatora.

Chodzi - jak przypomina "GW" - o okres od 2 lutego 2009 r. do 30 listopada 2015 r. Karczewski miał w tym czasie zarobić ponad 400 tys. zł.

- Nagonki na mnie ciąg dalszy, a jej kolejne odcinki już się piszą. Medialne tuby opozycji donoszą, że PIP skontroluje moje lekarskie dyżury w nowomiejskim szpitalu! Ze spokojem czekam na wyniki kontroli - dokumenty mówią, że działałem zgodnie z prawem!" - napisał w sobotę na twitterze Stanisław Karczewski.

W dzienniku czytamy, że prezes GIP zapewnił posłów KO, że "o dokonanych w sprawie ustaleniach i podjętych działaniach poinformuje ich odrębnym pismem niezwłocznie po jej zakończeniu".

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (10)
Będzie kontrola płatnych dyżurów Karczewskiego. Zarobił na nich 400 tys. zł
Zaloguj się
 • stef0909

  Oceniono 6 razy 2

  Książkowy przykład zakłamanego lamusa , krótko mówiąc oszusta i zwykłej łajzy..Stasiu osiągnął dno w pięknym stylu....

 • marudna.maruda

  Oceniono 5 razy 1

  Przecież on dla idei. Pod rządami PiS słowo "idea" nabrało innego niż ogólnie przyjęte znaczenie. Ale im NALEŻY SIĘ. Tak, to ten sam senator, który kilka razy w tygodniu wbija jakąś szpilę marszałkowi Grodzkiemu.

 • gblo

  Oceniono 5 razy 1

  A gdzie praca dla idei ? Moralista zakłamany , którego żadna tv nie powinna pokazywać, by nie drażnić ludzi.

 • pd2016

  Oceniono 3 razy -1

  Byłbym spokojny o wynik, gdyby kontrolę przeprowadził Banaś...

 • pn-ski

  Oceniono 3 razy -1

  PiS moze otworzyc sklep z kryształami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX