Rzecznik prezydenta Dudy: Wniosek o ułaskawienie Jana Śpiewaka trafił do Prokuratora Generalnego

Zgodnie ze standardową procedurą wniosek Jana Śpiewaka o ułaskawienie został przekazany do Prokuratora Generalnego, który teraz zbiera informacje w sprawie i następnie przedstawi prezydentowi swoją opinię - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
Zobacz wideo

Jan Śpiewak został w połowie grudnia prawomocnie uznany przez Sąd Okręgowy w Warszawie za winnego zniesławienia mec. Bogumiły Górnikowskiej. Tym samym sąd okręgowy utrzymał w mocy wyrok sądu rejonowego, który w styczniu nakazał działaczowi zapłatę 5 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki na rzecz Górnikowskiej. 

23 grudnia ub. roku aktywista złożył w Kancelarii Prezydenta wniosek o ułaskawienie. 

Polska Agencja Prasowa zapytała rzecznika prezydenta Andrzeja Dudy, na jakim etapie jest rozpatrywanie wniosku Śpiewaka. Spychalski odparł, że zgodnie z procedurą wniosek Śpiewaka został przekazany do Prokuratora Generalnego.

- To jest standardowa procedura trybu prezydenckiego, taka jak w innych przypadkach - czyli Prokurator Generalny zbiera teraz informacje i przedstawi je prezydentowi, jak tylko je zbierze, czyli (przedstawi) opinie - powiedział Spychalski. 

Jan Śpiewak krytykował publicznie Górnikowską w związku z reprywatyzacją jednej z kamienic w Warszawie i jej działalnością z lat 2008-2011, kiedy była kuratorem właściciela budynku, który - jak się okazało - nie żył od 1959 roku.

TOK FM PREMIUM