Rzecznik prezydenta Dudy: Wniosek o ułaskawienie Jana ¦piewaka trafił do Prokuratora Generalnego

Zgodnie ze standardow± procedur± wniosek Jana ¦piewaka o ułaskawienie został przekazany do Prokuratora Generalnego, który teraz zbiera informacje w sprawie i następnie przedstawi prezydentowi swoj± opinię - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
Zobacz wideo

Jan ¦piewak został w połowie grudnia prawomocnie uznany przez S±d Okręgowy w Warszawie za winnego zniesławienia mec. Bogumiły Górnikowskiej. Tym samym s±d okręgowy utrzymał w mocy wyrok s±du rejonowego, który w styczniu nakazał działaczowi zapłatę 5 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawi±zki na rzecz Górnikowskiej. 

23 grudnia ub. roku aktywista złożył w Kancelarii Prezydenta wniosek o ułaskawienie. 

Polska Agencja Prasowa zapytała rzecznika prezydenta Andrzeja Dudy, na jakim etapie jest rozpatrywanie wniosku ¦piewaka. Spychalski odparł, że zgodnie z procedur± wniosek ¦piewaka został przekazany do Prokuratora Generalnego.

- To jest standardowa procedura trybu prezydenckiego, taka jak w innych przypadkach - czyli Prokurator Generalny zbiera teraz informacje i przedstawi je prezydentowi, jak tylko je zbierze, czyli (przedstawi) opinie - powiedział Spychalski. 

Jan ¦piewak krytykował publicznie Górnikowsk± w zwi±zku z reprywatyzacj± jednej z kamienic w Warszawie i jej działalno¶ci± z lat 2008-2011, kiedy była kuratorem wła¶ciciela budynku, który - jak się okazało - nie żył od 1959 roku.

DOSTĘP PREMIUM