Leszek Miller o zapowiedzi prezydenta ws. związków partnerskich: Nie sądzę, aby doznał aż takiej iluminacji

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla "Wprost" stwierdził, że "poważnie rozważyłby" podpisanie ustawy o związkach partnerskich, gdyby przyjęła ona określony kształt. Były premier Leszek Miller nie wierzy w zapowiedzi prezydenta i tłumaczy je kampanią wyborczą.

Andrzej Duda powiedział w rozmowie z tygodnikiem "Wprost", że rozważyłby podpisanie ustawy o związkach partnerskich, gdyby zawierała ona określone elementy."Gdyby chodziło o status osoby najbliższej, ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył" - stwierdził Andrzej Duda

- Jestem zaskoczony i nie wierzę w to. Sądząc po tym, co pan prezydent Duda mówi od lat, nie sądzę, aby doznał aż takiej iluminacji. Jest kampania wyborcza, więc pewnie stratedzy pana prezydenta doradzili mu, żeby zwrócił się w stronę takiego elektoratu, który niekoniecznie zagłosuje, ale może zagłosować na prezydenta, więc myślę, że to jest podyktowane specyfiką kampanii wyborczej - ocenił były premier Leszek Miller w Poranku Radia TOK FM. 

"Jarosław Kaczyński w pewnym sensie ma rację"

Prowadząca Poranek Radia TOK FM Dominika Wielowieyska pytała byłego premiera o to, jaką strategię obierze jego zdaniem Jarosław Kaczyński w sprawie ustaw sądowych. - Czy będzie szedł "na zwarcie" czy też zdecyduje się zrobić krok wstecz? - zastanawiała się dziennikarka. 

- Będzie szedł "na zwarcie", albowiem uważa, że Unia Europejska to jest papierowy tygrys i nic złego się nie stanie, więc można tę poprzeczkę przesuwać coraz wyżej. W jakimś sensie ma rację, bo Viktor Orban i jego Fidesz od lat jest na cenzurowanym, no i co z tego? Dalej przecież formalnie rzecz biorąc jest w Europejskiej Partii Ludowej - stwierdził gość TOK FM.

Leszek Miller nie ma jednak wątpliwości, że Andrzej Duda podpisze tzw. ustawę kagańcową. - Prezydent nie ma specjalnego ruchu, bo inaczej wszedłby w konflikt ze swoimi mocodawcami politycznymi. (...) Ona (tzw. ustawa kagańcowa - red.) spowoduje zresztą reakcję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Trybunał słusznie uzna ją za próbę zablokowania wykonania orzecznictwa Trybunału i pewnie nałoży jakieś kary na Polskę, na polski rząd - przewidywał były premier. 

Leszek Miller o zapowiedziach agenta Tomka: Moja rodzina i ja również byliśmy na celowniku

Miller odniósł się także do stwierdzenia Tomasza Kaczmarka, który poinformował, że jego notatki oraz zeznania w sprawie rzekomej willi Kwaśniewskich były efektem nacisków ze strony przełożonych w CBA (tj. Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika). 

- Można się było tego spodziewać. Od początku było czuć, że to jest grubymi nićmi szyte - podkreślił polityk, ale zwrócił również uwagę na inny szczegół. - Mnie też interesuje zapowiedź agenta Tomka, który mówi, że on jeszcze ma inne tajemnice w zanadrzu. Że na przykład będzie chciał powiedzieć o działaniach podejmowanych przeciwko pani Marczuk. A pani Marczuk sama mi mówiła swego czasu, że kiedy tenże agent z nią rozmawiał, udając kogoś innego, to bardzo go interesowało nazwisko Miller. Leszek Miller. Zarówno w znaczeniu mojego syna, jak i mnie. Czyli wynikało z tego, że również moja rodzina i ja byliśmy "na celowniku" - mówił eurodeputowany w rozmowie z Dominiką Wielowieyską. 

Chcesz wiedzieć więcej? Całej rozmowy posłuchasz wygodnie na telefonie dzięki aplikacji TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (13)
Leszek Miller o zapowiedziach prezydenta ws. związków partnerskich: Nie sądzę, aby doznał aż takiej iluminacji
Zaloguj się
 • pn-ski

  0

  Miller jest tak samo wiarygodny, jak Duda. Ten sam cynizm. Pomalowane na zielono g...o usilowal sprzedac wyborcom jako pierwszej klasy jarzyne. Zniszczyl lewice w Polsce.
  Obaj siebie warci.

 • kotkluska2016

  Oceniono 2 razy 0

  Na początku kadencji jakiś dziennikarz spytał Dudę, czy zatrudniłby geja w swojej kancelarii. Odpowiedział, że tak, jeśli nie będzie chodził bez koszuli i z piórami w kuprze. Ten osobo-człowiek jest uosobieniem żenady totalnej.

 • marudna.maruda

  Oceniono 2 razy 0

  Te związki partnerskie rzucone dla równowagi do sądów. Ale nie zrównoważą, bo tylko wyznawcy prezesa wierzą w to, co prezydent opowiada.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  panie Duda troche za duzo polityki, wyszedl Pan z pnia unii wolnosci i to na cale zycie jest jak paprzcy sie wrzod na osobowsci.Zadne prawo zaden prawnik wyksztalcony na prawie rzymskim nie bedzie mogl zdelegalizowac adopcji gejom. Przeciez jestes prawnikiem i wiesz ze zwiazki parterskie to brama do piekla dzieci. Ks chce zyc w zwiazku nieformalnym jego sprawa wolny kraj wolny wybor. Rodzina w sensie rodzenia jest upzywilejowana wprawie z powdu wlasnie todzenia tak jak emeryt ma przywilej darmowych lekow czy lekarz do czestszych badan, a posel roozszerzony immunitet i zwolnienie z podatkow.

 • matts06

  Oceniono 4 razy 0

  Oczywiście, że nie podpisze, ale widać, że widzi gdzie Kidawa robi błędy. Czy Kidawa gdzieś zadeklarowała, że jest za związkami partnerskimi ale DLA WSZYSTKICH, a nie tylko dla heteroseksualistów (jak to PO lubi się za tym skrywać, by nie używać słowa LGBT)? Nie powiedziała. Oczywiście nie zagłosuję nigdy na Dude, ale powiem wam, że jeśli miałbym stawiać, to prędzej PiS i Duda wprowadzą związki partnerskie niż PO. PiS wciśnie swoim wyborcą kit, że to głównie dotyczy par hetereseksualnych, że chodzi o dobro dzieci, natomiast PO będzie jeszcze 10lat się zastanawiać czy się jej opłaca być za takimi zwiazkami czy nie. Natomiast w TVP swoim wyborcą PiS wszystko wciśnie i oni uwierzą. Dlatego nie zdziwiłbym się takiej nagłej wolty.

 • rastablaster

  Oceniono 4 razy 0

  Panie Leszku jak tam dolary za urządzenie u nas katowni jankieskiej bezpieki - przydały się? Ach te uniwersalne wartości, a TOK FM winszować wspaniałych gości.

 • uszatek_2

  Oceniono 3 razy -1

  Prezydencie, kogo ty chcesz nabrać ? Nie wierzę w ani jedno słowo. Z resztą nie bez przyczyny.... Nawet gdybyś obiecał kolejne 500+ i tak ludzie którym zależałoby na związkach partnerskich na ciebie nie zagłosują.... Ciekawe co obiecasz jutro ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX