Wybory prezydenckie 2020. Bartosz Arłukowicz szefem sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Europoseł Bartosz Arłukowicz pokieruje kampanią kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. W sztabie wyborczym pracować będą m.in.: Izabela Leszczyna, Elżbieta Łukacijewska, Monika Wielichowska, Tomasz Siemoniak i Adam Szłapka.
Zobacz wideo

Sztab wyborczy Kidawy-Błońskiej przedstawił na czwartkowej konferencji prasowej lider PO Borys Budka. Poinformował, że kampanią wyborczą kandydatki na prezydenta pokieruje Arłukowicz, rzecznikiem będzie szef Nowoczesnej Adam Szłapka. Za program wyborczy odpowiedzialna będzie posłanka Izabela Leszczyna.

W sztabie znajdą się również: europosłanka Elżbieta Łukacijewska, posłanki i posłowie: Aleksandra Gajewska, Monika Wielichowska, Tomasz Siemoniak, Jacek Protas, Michał Gramatyka, a także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Są to osoby doskonale państwu znane, profesjonaliści w tym, co robią, są eurodeputowanymi, parlamentarzystami, samorządowcami. Przede wszystkim są ludźmi, którzy wspólnie będą pracować na sukces wyborczy - mówił Budka.

- Jestem przekonany, że ten sztab gwarantuje sukces - podkreślił, dodając, że będą do niego dołączać kolejne osoby.

Inni kandydaci już wczoraj ogłosili szefów sztabów. Kampanią Roberta Biedronia pokieruje poseł Tomasz Trela, a Szymona Hołowni Jacek Cichocki. Na razie nie wiemy, kto będzie szefem sztabu Andrzeja Dudy, który w środę ogłosił, że będzie ubiegał się o reelekcję. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie: 

TOK FM PREMIUM